Pinaud Clubman Special Reserve asl

Απάντηση
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

προσφατα πηρα απο τον Γιαννη το clubman special reserve .το πρωτομυρισα στην συναντηση του νοεμβριου και το ερωτευθηκα αμεσως.αρωμα κλασσικο-οχι ρετρο-αρρενωπο και πολυ εντονο.σιγουρα χειμωνιατικο ,απο τα καλυτερα αρωματα που εχω μυρισει.θυμιζει πολυ aramis και givenchy gentleman.οι νοτες που εγω καταλαβαινω ειναι πατσουλι,καπνος,κονιακ και πολυ δερμα.αριστοκρατικο αρωμα που ομως δεν ειναι για ολες τις ωρες,αφου μπορει να γινει αφορητο για τον αλλο με την ενταση που εχει.εγω παντως οπως προειπα το λατρεψα και ειναι πολυ ψηλα στην εκτιμηση μου.

σημ.και δεν το χρησσιμοποιω σαν αφτερσειβ,μονο σαν κολωνια. :xp1
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Το Special Reserve εχει διαφορετικη μυρωδια απο το Classic. Ξεκινα με το ιδιο γλυκο υποβαθρο των Pinaud αλλα μετα περναει σε δερμα, κονιακ και καταληγει σε ελαφρυ λιβανι (που θυμιζει λιγο Pashana). Και επειδη δεν ειναι ακριβως Aftershave αλλα Aftershave Cologne με αρκετη ενταση και διαρκεια, ισως σε καποιους που δεν το εχουν συνηθισει (ο Macho δεν μιλησε για τον εαυτο του) να φαινεται καπως βαρυ.
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

οπως ακριβως τα λεει ο Ηρακλης .το pinauld clubman και το clubman special reserve ειναι διαφορετικα asl. to pinauld δεν εχει την ιδια συνθεση και ενταση που εχει το special reserve που στην πραγματικοτητα ειναι πιο πολυ eau de cologne και λιγοτερο asl.εμενα σαν αρωμα οπως ειπα με κερδισε απο την πρωτη στιγμη,λογω ομως της εντασης του και του πολυ ιδιαιτερου αρωματος του σε καποιους αλλους ισως να μην αρεσει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”