Αγαπημένα edt σε asl.

Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Ευχαριστώ macho. Ακόμη δεν ξέρω τι θέλω αλλά έμαθα τουλάχιστον τι να ψάξω τώρα...
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

τωρα που αρχιζει να χειμωνιαζει 2 πολυ ωραια,χειμωνιατικα και πολυ αρρενωπα αρωματα ειναι
habit rouge guerlain-ανατολιτικο ξυλωδες
a.jpg
aramis by aramis-δερματωδες
aricle-110-2.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Η τελική μου επιλογή ήταν το Fahrenheit (aftershave lotion) του Dior.
Εικόνα

H αρωματική περιγραφή νομίζω πως περιττεύει αφού πρόκειται για ένα κλασσικό άρωμα και όλοι το έχετε μυρίσει.

Να προσθέσω όμως τρείς μικρές παρατηρήσεις-διαπιστώσεις.


*Η περιεκτικοτητά του σε οινόπνευμα μου είναι άγνωστη. Μπορώ όμως να πω πως δε το καταλαβαίνω καθόλου και σε σχέση με το edt που παλιότερα έβαζα στο πρόσωπο ( παλιές αμαρτίες :ninja_hide ) και ήταν λες και έριχνα ναπάλμ :boom η διαφορά - εννοείται - πως είναι ...τεράστια ( με το συμπάθειο ).

*Η αρωματική του διάρκεια είναι πάρα πολύ μεγάλη ( επίσης με το συμπάθειο ) αλλά τί να κάνουμε ? Πραγματικά μιλάμε για ώρες και δεν εννοώ με splash on κινήσεις.

*Εκτός της συμπάθειας που του έχω ( αρωματικά ), εμένα προσωπικά μου φέρνει και σε κάτι το "γιορτινό" και μέρες που είναι ήρθε και 'δεσε ! :megagrin
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Για τον χειμωνα και γενικα για κρυες μερες, ΙΜΗΟ ενα απο τα MUST αρωματα (ειτε EdC, ή EdT) ειναι το Knize Ten.. Υπαρχει και σε σαπουνι ξυρισματος και ΑSL και ASB (προσωπικα εχω ενα μικρο μπουκαλακι με καμια 15 ml μεσα και το χρησιμοποιω ως ASL.. Ειμαι αρρωστος με αυτο το αρωμα... χαχχαχα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Στέφανε το knize ten το δοκίμασα σε edt και σε σαπούνι, αλλά ενώ μου άρεσε το άρωμα, δεν μπορούσα να το αντέξω πάνω μου. Πολύ βαρύ μου έφερνε πονοκέφαλο! Να προσθέσω ότι το σαπούνι εχει πολύ καλή απόδοση για veggie.
Χάρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”