Proraso green after shave liquid cream.

Απάντηση
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει η προρασο κυκλοφορησε νεο αφτερ σειβ κρεμα πρασινο με ευκαλυπτο και μενθολη.
907F9F9F-30D7-4A0F-8E54-9F05533787AE.jpg
proraso_green_liquid_aftershave_cream_balm__47305.1407767004.1280.1280.jpg
prorasoEUC&MENASBNew.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Fast questions :

Την έχεις ; Είναι balm ή lotion ;
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Ειναι balm οπως και το white της ιδιας εταιριας.οχι δεν το εχω αλλα επειδη τρελενομαι για menthol αλλα δεν γουσταρω τις lotions θα το παρω σιγουρα. :megagrin
nikos.a

Το είχα αναφέρει παλαιότερα στο in/ out. Αρχικά ήταν μόνο για την ιταλική αγορά, αλλά βλέπω ότι το έχει και ο yourshaving. Μακάρι να το φέρει σε λίγο καιρό και ο Hondos.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Απο τη στιγμη που κυκλοφορησε διεθνως σιγουρα καποια στιγμη-ελπιζω στο κοντινο μελλον-θα ερθει και στην ελλαδα. ;)
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Ακούγεται ενδιαφέρον. Σκεφτόμουνα για το ASL αλλά μήπως πρέπει να περιμένω λίγο άραγε???
Μάλλον :P
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Νομιζω οτι το balm-cream θα συμπληρωνει ιδανικα τη lotion.εμενα μου αρεσει πολυ ο συνδυασμος ευκαλυπτου-μενθολης αλλα γενικα εκτος
ορισμενων εξαιρεσεων(floid mentolado vigoroso)δεν μου αρεσουν οι lotions,οποτε πιστευω οτι το συγκεκριμενο balm οποτε το αποκτησω θα ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου.επι τη ευκαιρια γνωριζει κανεις αν κυκλοφορει αλλο balm που να περιεχει menthol? :thnx :megagrin
stergios

Σε περιπτωση που σ ενδιαφερει ακομη να μαθεις..απο myrsol γνωρίζω τα εξης: emulsion, Plastic, Blue, Metilsol, Antesol Pre & Post Shave, lemon, Formula C, formula k, F/Extra, περιεχουν menthol..εκτος απο emulsion (πολυ καλο balm θα λεγα-δε μου αρεσει το οτι εχει parabens) καποια απο τα υπολοιπα ειναι lotions, κ καποια pre-post lotions. Ειπες βεβαια οτι δε θες asl αλλα εγω εγραψα οτι ηξερα.. :-) Θεωρω πως ειναι πολυ καλα προιοντα κ πως ειναι vfm lotions κ κατι παραπανω.
Για σιγουρια αν ενδιαφερθει καποιος να προβει σε αγορα καποιου απ τα παραπανω, ας σιγουρευτει πρωτα για τα συστατικα του.
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Αρκετά καλό προϊόν για τα λεφτά του όπως ολα τα προραζο. Αφήνει το γνωστό φιλμάκι στην επιδερμίδα και χαρίζει αυτή την αίσθηση δροσιάς που έχουν ολα τα προϊόντα με μενθολη. Σίγουρα συμπληρώνει ωραία την κρέμα η το σαπούνι αν είστε φαν το νοσοκομειακού του αρώματος. Εγώ δεν.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Angelis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 26 Σεπ 2016, 10:33
7
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 14 times
Been thanked: 127 times

To πράσινο balm της Proraso είναι από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει!

Όχι τόσο ως προς το άρωμα, το οποίο βρίσκω αρκετά διακριτικό, αλλά ως προς τις ιδιότητες. Ενυδατώνει καταπληκτικά την επιδερμίδα που και την αφήνει απαλή αφαιρώντας τους οποίους ερεθισμούς είχα από το ξύρισμα.

Αντίθετα το πράσινο lotion της ίδιας σειράς έχει ακόμα λιγότερο άρωμα και στο πρόσωπο μου αισθάνομαι ότι χάνεται η δροσιά της μενθόλης.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”