APIVITA

Άβαταρ μέλους
Value
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Μαρ 2012, 20:16
12
Has thanked: 11 times
Been thanked: 117 times

Πλήρης Τίτλος: APIVITA MEN'S CARE ΕΝΥΔΑΤΙΚΟ AFTER SHAVE ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΡΕΘΙΣΜΩΝ

Σύνθεση
Εικόνα

Το έχω χρησιμοποιήσει δύο φορές και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Η υφή του δεν είναι νερουλή, έρχεται πιο πολύ σε κρέμα. Με το που το βάζεις στο πρόσωπο δεν νιώθεις σχεδόν τίποτα, 2-3 δευτερόλεπτα όμως μετά έρχεται το κάψιμο, αναλόγως με το πόσο έχει ερεθιστεί η επιδερμίδα βέβαια από το ξύρισμα.

Επίτηδες την πρώτη φορά έβαλα αρκετή ποσότητα, σε σημείο που αμφέβαλλα αν θα απορροφηθεί. Κι όμως μετά από λίγο το δέρμα την είχε απορροφήσει προς έκπληξή μου. Ίχνος λιπαρότητας. Επίσης, αφήνει το δέρμα πολύ απαλό, έως βελούδινο θα έλεγα. Σε εμένα, αφήνει μια ελαφριά γυαλάδα, η οποία φεύγει με την εφαρμογή της λοσιόν μετά.

Η μυρωδιά της απαλή, ούτε με ξετρέλανε, ούτε με δυσαρέστησε και δύσκολη να την περιγράψω. Το ελαφρύ της άρωμα προσωπικά με βολεύει αφού συνηθίζω να βάζω και κάποια after shave lotion μετά. Θεωρώ ότι μπορεί να αναμειχθεί άνετα με την πλειονότητά τους.

Επίσης σε εμένα προσωπικά δουλεύει πολύ καλά με τους ερεθισμούς. Μετά από πάροδο αρκετής ώρας, δεν υπάρχει ίχνος ερεθισμού. Πόση ακριβώς δεν μπορώ να πω διότι και τις δυο φορές τη χρησιμοποίησα βράδυ. Το επόμενο πρωί, ερεθισμοί yok!

Κάτι που μου έκανε εντύπωση, είναι μια ελαφριά αίσθηση μουδιάσματος που δίνει μετά από λίγο από την εφαρμογή της. Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει αντίστοιχη αίσθηση με το συγκεκριμένο προϊόν.

Η συγκεκριμένη αποτέλεσε δώρο, αλλά θεωρώ σίγουρο ότι θα την αγοράσω όταν μου τελειώσει αυτή που έχω. Η συσκευασία είναι των 100ml και γράφει ότι αποτελείται από 97% φυσικά συστατικά. Επίσης, έχει ημερομηνία λήξης.
Βαλάντης
Άβαταρ μέλους
john1970
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 426
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 00:46
4
Τοποθεσία: Αγ.Ανάργυροι Αθήνα
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 4019 times
Ηλικία: 54

Εικόνα

Μπορω πριν το ASL να το χρησιμοποιησω?
Τα μόνα που έχεις στη ζωή σου είναι η τιμή σου και ο αυτοσεβασμός σου! Αν τα χάσεις, αν τα πετάξεις από πάνω σου ή τα ξεπουλήσεις, τότε δεν έχεις τίποτα πια…
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Το asl σου δίνει ως πρώτη αποκατάσταση του δέρματος απαρχής με το <πιστοποιητικό> της απολύμανσης,(ξυράφι περνάει σε δέρμα)
από κει και εκεί αναλόγως του δέρματος που έχεις (ξερό-λιπαρο κλπ) ξεκινάς το μαλάκωμα - ανακούφιση και ενυδάτωσης του.
ΟΜΩΣ,αν θες για οποιοδήποτε λόγο να κρατήσεις το άρωμα του asl πιο δυνατό σε ένταση δηλ, βάλτο και τελευταίο.
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Άβαταρ μέλους
chris
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 18 Δεκ 2020, 05:36
3
Τοποθεσία: Αλιμος-Αθηνα
Has thanked: 579 times
Been thanked: 634 times
Ηλικία: 44

Καλησπέρα σε όλους !
Σήμερα πήγα σε ένα φαρμακείο στο Βόλο να αγοράσω το after shave της Apivita.
Η κοπέλα που με εξυπηρέτησε μου εδώ και διαφορά δείγματα δωράκι ....να ναι καλά .
Εικόνα


Είπα λοιπόν να δοκιμάσω αυτό μιας και στο πίσω μέρος αναγράφει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και μετά από το ξύρισμα

Εικόνα

Εικόνα

Αν και το έβαλα όλο στο χέρι μου και στην αρχή είπα την εκανα ....όταν το άπλωσα στο πρόσωπο μου μετά από λίγο απορροφήθηκε όλο .Πολύ απαλό άρωμα που δεν σε ενοχλεί καθόλου και μετά από λίγο εξαφανίζεται ίχνος λιπαρότητας και σου αφήνει ένα πολύ απαλό δέρμα .
Είναι αυτό :

Εικόνα
Χρηστος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”