Brut Original ASL

Απάντηση
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Νίκο η Βrut ποτέ δε θα'ναι όπως παλιά. Στις ΗΠΑ κυκλοφορεί η Βrut33 ως επι των πλήστων που ουσιαστικά περιέχει το 33% του αρχικού αρώματος. Αν κάνω λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε.
Επίσης νομίζω πως τα μπουκάλια τους είναι τύπου shatterproof και όχι γυάλινα εκτός αν μιλάμε για το edt ή το Βrut original.Μα και πάλι δε ξέρω πόσο original είναι πιά...
Στο μέλλον πάντως θα δοκιμάσω και αυτή την έκδοση.Έτσι κι αλλιώς μου αρέσει αρωματικά και χαμένο δε θα πάει σε καμμία περίπτωση.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ηλια, η Brut 33 κυκλοφορει στις ΗΠΑ απο το 1975, ειναι σχετικα διαφορετικο αρωμα. Κανονικα κυκλοφορουν και εκει ολα τα υπολοιπα "μοντελα".

Τωρα αν μιλαμε για τα γυαλινα πλακε μπουκαλακια που κοστιζουν περιπου 6 ευρω στα Supermarket - ναι σε αυτα το αρωμα ειναι πιο "απαλο" και με λιγοτερη διαρκεια απο το κλασσικο με το μεταλλικο μενταγιον. (το οποιο ομως κυκλοφορει κανονικα ακομα παντου)

Το θεμα "απωλειας" στη Brut ειναι - κατα τη γνωμη μου - πολυ μικροτερο απο αυτο που συμβαινει στην Aqua Velva πχ.
Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Mάλιστα.Σ'ευχαριστώ Ηρακλή.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
nikos.a

H Brut πρωτοεμφανιστηκε το 1964 απο τον οικο Faberge και η σειρα 33 το 1968, που δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να βρεθει πλεον... Το κλασικο( αυθεντικο) του 1964 των 88ml, ομως, ειναι αυτο που κυκλοφορει με το ασημενιο μεταλλιο και μπορει να βρεθει σε λιγα σημεια ακομα και στην Ελλαδα. To ευρωπαικο γλυκιζει αρκετα και διαφερει αρκετα οπως ειπα και παραπανω. Τα πραγματα ετσι εχουν και για το after shave το αυθεντικο, οχι το τετραγωνο που βρισκουμε στα super markets. Βεβαια, σε οσους αρεσει, ειναι μια καλη λυση απο την αποψη οτι μπορει να βρεθει πολυ ευκολα σχετικα.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Πολύ ενδιαφέρον Νίκο. Νομίζω πως το αυθεντικό το φέρνει και ο Πατίστας στην Ευριπίδου.( Δεν έχει ξαναγραφτεί πως τον προμηθεύει γνωστή μας αποθήκη στο Γέρακα ? )Το είδα πριν λίγες μέρες αν δεν απατώμαι αλλά δε ξέρω αν ήταν asl ή edt.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
nikos.a

Πριν απο καιρο που ειχα περασει απο εκει, ειχα δει και τα δυο αμερικανικα. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο με την αποθηκη στον Γερακα, παντως στο site της εχει αλλο asl, λεει απλα after shave original ενω στον Πατιστα, το μπουκαλι λεει splash-on. To ξερω, μικροδιαφορα αλλα λεμε τωρα. Ειδα επισης, οτι ειχε φερει και αφρο ξυρισματος Brut στα 3 κατι. Μου εκανε εντυπωση αλλα δεν πηρα βεβαια.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Την τελευταία φορά που είχα πάει στον Γέρακα, είδα απο μακριά το στρογγυλό μπουκάλι της Brut και πλησίασα όλο χαρά μόνο και μόνο για να ανακαλύψω οτι ήταν το EDT.

Τώρα βλέπω στην ιστοσελίδα τους, οτι διαθέτουν και αυτό:
Εικόνα

αλλά αγνοώ, ποια έκδοση είναι.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
nikos.a

Eιναι η αμερικανικη εκδοση.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Το brut το έχω σε κολώνια γυάλινη(κόστος 2,98),με το μενταγιόν,σε aftershave γυάλινο τετράγωνο και splash-on από Αγγλία...σύντομα θα πάρω και το Αμερικάνικο που από όσα σας ανέφερα έχει μενθόλη +οτι μυρίζει λίγο αλλιώς.Υπάρχει Αυστραλιανή έκδοση αλλά δεν διαφέρει πολύ.Οι κολώνιες δεν διαρκούν πολύ,όμως ούτε και αυτή με το μενταγιόν επίσης.Από την άλλη είναι και θέμα δερματικό του καθενός.Αν θέλω παραπάνω διάρκεια βάζω κολώνια splash on και aftershave σε ποσότητα...σας συνιστώ το ίδιο!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Η αμερικάνικη έκδοση, η παραπάνω φωτογραφία δηλαδή, δεν είναι η Brut33 τελικά ?
[youtube][/youtube]

02:18 - 05:00
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”