Prosar Classic/ Verde

nikos.a

H Prosar περα απο την κρεμα, βγαζει και δυο asl. Το Classic και το Verde. To Classic εχει βαρυ αρωμα ενω το Verde ειναι πιο ελαφρυ, ταιριαζει αρωματικα με την κρεμα που θεωρω οτι ειναι καλη, καθημερινη και δεν θα δυσαρεστησει κανεναν. Τα αρωματα εχουν διαρκεια, παρα το γεγονος οτι ειναι after shave, πραγμα που σημαινει οτι δεν συνισταται μετα χρηση αλλου αρωματος. Εχοντας και τα δυο, μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Oπως μπορω να καταλαβω εχουν αρκετη περιεκτικοτητα σε οινοπνευμα, πραγμα που ειναι θετικο για μενα και μου αρεσει αρκετα, εξαιτιας του λεγομενου "καψιματος". Ειναι προιοντα που θα τα συνιστουσα σε καποιον, τα βρισκει κανεις αρκετα ευκολα σε πολυ καλη τιμη, κοντα 6Ε. Το κυριοτερο ειναι οτι μιλαμε για αξιοπρεπεστατα προιοντα που ειναι ελληνικα, ενισχυοντας ετσι και την εγχωρια αγορα!
:hellas
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26273 times
Been thanked: 25719 times

Το classic το έχω μυρίσει και μου άρεσε πολύ αρωματικά. Δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται στο δέρμα, αν και δεν μου αρέσει το έντονο κάψιμο. Δείχνει πάντως να είναι μια αξιοπρεπής επιλογή.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Αν πω οτι στην Απολλωνια Πολιτεια δεν το ειχα βρει το ASL, παρα το γεγονος οτι ρωτησα 2 πιπινακια εκει? Δεν ξερανε καν την μαρκα! Οταν λεω οτι στο Hondos προσλαμβανουν κατοπιν ελεγχου της αεροδυναμικοτητας του σωματος, δεν εχω και τοσο αδικο.. Τεσπα.. Ουτε καν την κρεμα δεν ειχα βρει! γκρρρρρρρρρρρρρ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Μετά από δέκα περίπου χρήσεις του Verde το τελευταίο δίμηνο, νιώθω σιγουριά να γράψω ότι πρόκειται για ένα πραγματικό ΚΑΛΟ άφτερ σέιβ. Δροσιστικό, ανακουφίζει ύστερα από μέτρια ξυρίσματα (έχει αρκετό, αλλά όχι πολύ οινόπνευμα) και με ωραίο παλιομοδίτικο άρωμα. Δεδομένου ότι βρίσκεται με 4 ευρώ σε ορισμένα μαγαζιά του Κέντρου, μπορεί να χαρακτηριστεί και VFM.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Δοκίμασα το Classic, αφού πρώτα μύρισα και τα δύο, κατέληξα σ'αυτό. Το Verde είχε κάτι το απροσδιόριστα πράσινο και το classic κάτι το απροσδιόριστα αρρενωπό.
Οπότε σκέφτηκα, αφού για πράσινο - έστω και απροσδιόριστα - έχω τη Brut ας πάρω το Classic, σπίτι.
Το απροσδιόριστα αρρενωπό στο μπουκάλι, έγινε κάτι γενικώς απροσδιόριστο στο πρόσωπο με κάτι απο κίτρο στο τέλος.
Αftershave απ'αυτά που σε δροσίζουν μόλις βγείς στο δρόμο, μυρίζεις aftershave αλλά δε ξέρεις τί άρωμα φοράς.
Πάντως είναι απο τα δυνατά και σε άρωμα αλλά και σε οινόπνευμα ή τουλάχιστον περισσότερο απο κάποια άλλα.

Δε θα καταφέρω να τελειώσω το μπουκάλι που πήρα πάντως. Tη βλέπω τη δουλειά. :ninja_hide Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω το balm που φέρνει στο Verde κάπως και είμαι σίγουρος πως θα ταιριάζει πολύ ωραία πάνω απο τη Brut.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Χθες στη συνάντηση συζήταγα για το Prosar Balm και για τη πρόθεσή μου να το δοκιμάσω. Με φρέναρε η κουβέντα για τα parabens και για το πόσο φορτωμένο μπορεί να είναι. Σήμερα το βρήκα κατα τύχη στο s/m ( είχα πάει για τυρί :megagrin ) και μάλιστα φθηνότερα και απο το Hondo αλλά δε το πήρα τελικά...Μία τα συστατικά, μία που προχθές πήρα του Κορρέ, αυτή τη φορά κρατήθηκα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Όπως τα είπαμε Ηλία, βλέπω dimethicone
if you have a great shave you have a great day
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

χθες στην συναντηση ο Ηλιας ειχε φερει το prosar asl το οποιο και μου εδωσε.Ηλια σε ευχαριστω πολυ. :thnx
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Nα'σαι καλά Μάχο !

Γιάννη, να 'ταν μόνο αυτό... :ninja_hide ..
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

χθες οπως αναφερα και πιο πισω ,ο Ηλιας εφερε στην συναντηση το prosar classic το οποιο και μου εδωσε.προφανως δεν του εκανε αλλα οπως και να εχει τον ευχαριστω.το αστειο της υποθεσης ειναι οτι στον χοντο πρεπει να το εχω δοκιμασει απειρες φορες χωρις ομως να το εχω παρει ποτε.σημερα λοιπον εκανα μια δοκιμη για να δω αν μου αρεσει αρωματικα.ε αυτο ηταν .το αρωμα του,η διαρκεια και η χημεια που σχηματιστηκε με το δερμα μου ηταν μοναδικη.για να καταλαβεται ακομα και ο μπατζανακης μου(που γνωριζει απο αρωματα),μου εκανε κοπλιμεντο σχετικα με το αρωμα .φυσικα οταν τους ειπα τι ακριβως φοραω εμειναν με το στομα ανοιχτο γιατι πιστευαν οτι θα φοραγα καποια ακριβη κολωνια του dior η του yves saint laurent. και φυσικα εγω εριξα πολυ γελιο βλεπωντας την απορια στα προσωπα τους.τωρα οσο αφορα τα του asl,εγω λογω αρωματος θα το φοραω σαν κολωνια.το αρωμα του ειναι φρεσκο και πικαντικο οσο πρεπει.εχει μεγαλη δοση απο εσπεριδοειδη,λιγοτερη απο μπαχαρικα(κυριως πιπερι)και αρκετη απο λουλουδια(διακρινω την ιριδα και το γιασεμι).το τελειωμα του εχει αρκετα ξυλωδη χροια και υποψια απο μοσχο.γενικα παντως ειναι πολυ φρεσκο αρωμα με εκπληκτικη διαρκεια για asl(τουλαχιστον 4-5ωρες!)και πολυ καλη ενταση.οπως αναφερε και ο Ηρακλης σε αλλο νημα εγω και ο Ηλιας συμφωνουμε οτι στα περισσοτερα διαφωνουμε.αυτο το asl πρεπει να ειναι ακομα μια επιβεβαιωση του πιο πανω.αυτο που για τον Ηλια δεν ηταν και τιποτα σπουδαιο για εμενα αποδειχθηκε θησαυρος.Ηλια σε ευχαριστω και παλι και αν υπαρχει και τιποτα αλλο που δεν θες ,εδω ειμαι εγω. ;) :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”