Prosar Classic/ Verde

Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Στα Χανιά σήμερα σε μεγάλο Σκλαβενίτη πρώην Carefour (ναι έχει εξαπλωθεί και εδώ) μου είπαν ότι δεν θα ξαναφέρουν ... Οπότε ή αλήθεια έλεγε ή ήθελε να με ξεφορτωθεί :D. ..
Παιδιά Χαρμάνη έψαξε κάνεις ?
Τηλέμαχε μας έλειψες ρε φίλε !

Υ.Γ : Ηρακλή κατέβα καλύτερα Πειραιά.... πιο κοντά είναι .... Μέχρι να ανέβω να τσεκάρω σε μερικά μαγαζιά :D
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Με τη ζεστη δεν μπορεσα να κυκλοφορησω σημερα πιο μακρια απο το Νεο Κοσμο και στον εκει Γαλαξια (Μπακνανα 57) δεν υπηρχε τιποτα και η υπευθυνη μου ειπε οτι εφερναν παλια Prosar aftershaves αλλα εδω και καιρο οχι.

Δεν ξερω ρε παιδια - σε λιγο θα νομιζω οτι ηταν απλα ενα ονειρο που τα βλεπα κατα δεκαδες στα ραφια....με εχουν τσακισει τις τελευταιες 2 μερες. Θα παρω αυριο παλι τηλεφωνο τον Sarantis αλλα αυτη τη φορα θα πιεσω για υπευθυνες απαντησεις. Το οτι μπορει να εχει σταματησει η σειρα των asl, ΔΕΝ μπορει να μεινει μυστικο - και ευχομαι ακομα να μην εχει δικιο ο φιλος geo :(
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχει 1-2 κομματια ASB ή λοσίόν Verde στο Χόντο Καλλιθέας. Παντως ο όμιλος Σαράντη προωθει την σειρα Str8 πλέον.


ΥΓ μολις ειδα αυτο :(

ΥΓ 2 Στον Σκλαβενιτη στις Τζιτζιφιες παντα ειχε μονο κρεμες Προσαρ/Νιβεα και πινελα Ω, ποτε δεν ειχα δει λοσιόν προσαρ απο τοτε που ανοιξε.
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Εστειλα email το απογευμα - για να διασταυρωσω απαντηση με αυτη που ελαβε ο geo.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2015, 23:06
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 118 times

Προσωπικά δεν θα μου λείψει αλλά αντιλαμβάνομαι την ανάγκη να συνεχίσει να παράγεται ενα προιον με 2-3 δεκαετίες στην πλάτη.
Δεν ξέρω αν ο όμιλος Σαράντη το παρήγαγε στην Ελλάδα ή σε κάποιο απο τα εργοστάσια που έχει έξω.

Σε κάθε περίπτωση είναι λίγο το χρονικό διάστημα που σταμάτησε η παραγωγή του οπότε θα το βρείτε όσοι το θέλετε.
Ίσως όχι σε μεγάλες αλυσίδες αλλά σε μικρότερα mini-market ή καταστήματα καλλυντικών, σίγουρα θα βρεθεί.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Μη το παρακάνετε με τα prosar γιατί άμα αντιληφθούν ζήτηση θα μας ξυρίσουν κόντρα με τις τιμές που θα ζητήσουν οι γάτοι.
Εικόνα
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Παιδια δυστυχως δεν εχω κρατησει το email που μου εστειλαν για να το παραθεσω. Αν ηξερα οτι θα εξελισσοταν ετσι η κατασταση θα το κρατουσα. Μακαρι να εχει γινει παρεξηγηση και να με ενημερωσαν εμενα λαθος και να επιβεβαιωθει ο φιλος herco!!
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Δοκίμασα σήμερα το Classic, με τη λογική ότι αν μου αρέσει, μήπως πάρω κανά μπουκαλάκι ακόμη όσο ακόμα βρίσκεται.

Εχουν δίκιο οι περιγραφές που κάνουν λόγο για «απροσδιόριστα αρρενωπό» άρωμα. Για την τιμή του, πολύ καλό, διαρκεί για ώρες. Μάλλον μ' άρεσε περισσότερο από το (επίσης ωραίο, αλλά πιο μοντέρνο) Verde.

Εξαιρετικό κι από πλευράς ιδιοτήτων. Δεν ανακουφίζει βέβαια όσο μία Aqua Velva, αλλά από το Denim ή το Brut π.χ. μ' άρεσει περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οπως τα ειχε γραψει ο geo ειναι τα πραγματα - ισως και χειροτερα. Σημερα και μετα απο αρκετες προσπαθειες (email, τηλεφωνα) το παραδεχτηκαν οτι ολη η σειρα PROSAR εχει καταργηθει. Ολα τα προιοντα. Να μαστε καλα να τα θυμομαστε...
Εικόνα
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Κριμα!!! Ας προωθησουν τα STR8 και να τα χαιρονται!! :clap:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”