Floid After shave

Απάντηση
nikos.a

29,65E βγαίνει στo yourshaving...

Για 400ml, δεν είναι πολλά. Φυσιολογικά θα έλεγα. Αν σκεφτεί κανείς όμως ότι το Vigoroso είναι στα 15Ε, τότε δεν συμφέρει.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Επιμενω οτι κοστιζει 27,73 (στο yourshaving) και η συγκριση με τα Ισπανικα Floids ειναι αδικη, αυτο ειναι Ιταλικο προιον - καμια σχεση με την Colomer ... :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Αυτό ομολογώ πως δεν το είχα παρατηρήσει. Δεν πρόκειται λοιπόν για προϊόν της ίδιας εταιρίας;
nikos.a

1x FLOID... 19,15 €
Lotion

10,50 € Shipping
3,32 € Tax
29,65 € Total

Prices include tax.



Eίμαι μέλος, έχω κάνει παραγγελία από το εν λόγω μαγαζί και μου βγάζει αυτόματα το shipping.
Δεν χρειάζεται να επιμένεις.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ολοι ειμαστε μελη εκει Νικολα αλλα φαινεται οτι εσυ ψωνιζεις ακριβοτερα (και επιμενω) :-)
Εικόνα
nikos.a

Μιλήσαμε πουθενά για vouchers; Η κανονική τιμή είναι αυτή που λέω, μαζί με τα μεταφορικά.


O γνωστός Greece, είναι μόνο για μία φορά. Εμένα ο συγκεκριμένος με υποχρέωσε, γιατί με μία μέτρια παραγγελία, με τις ήδη πολύ χαμηλές τιμές που έχει και τον voucher, μου έστειλε μία Proraso κόκκινη κρέμα δώρο( σε κανονικό μέγεθος). Ξέρετε πολλούς να το κάνουν αυτό; Και να τονίσω ήταν η πρώτη παραγγελία. Αν είναι έτσι, ναι ψωνίζω ακριβότερα γιατί θεωρώ γυφτιά στον συγκεκριμένο πλέον να τσιγκουνευτώ 2Ε.

Zητώ συγγνώμη από τους διαχειριστές για το off-topic, αλλά έπρεπε να διευκρινιστούν κάποια πράγματα.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

O voucher που χρησιμοποιησα δεν ειναι ο Greece (για τον οποιο και ενημερωσα απο τοτε που βγηκε, το φορουμ) ειναι ο ysc τον οποιο απεστειλε με mail σε ολους τους εγγεγραμμενους ο Jose τον Μαρτιο. Τωρα αν ειναι γυφτος οποιος χρησιμοποιει vouchers ειναι μια αποψη - αλλα ξαφνιαστηκα που την ακουσα εδω. Ελπιζω να ειναι προφανες οτι δεν ειπα τιποτα κακο για το μαγαζι αυτο - το ειχα ξαναπροτεινει ως πηγη για LaToja οταν ακομα δεν ειχε φερει ο Γιωργος.

Δεν επιμενω αλλο - η τιμη ειναι αυτη που εδωσε ο Νικολας και τελος απο μενα εδω γενικως.
Εικόνα
nikos.a

Eίναι ολοφάνερο ότι το παρεξήγησες. Μάλλον δεν κατάλαβες καλά το post. Άκουσες από εμένα την άποψη ότι όποιος χρησιμοποιεί vouchers είναι γύφτος... Πότε και πώς;! Είπα εγώ μετά από αυτήν την ευγενική του κίνηση, θεωρώ γυφτιά να τσιγκουνευτώ την επόμενη φορά, όποτε είναι, 2Ε. Α' ενικό, όχι γ' ενικό/ πληθυντικό. Τώρα, τι να πω, ας το πάρει κανείς όπως νομίζει. Αλλά όχι κι έτσι...
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Μετα απο πολλα σχολια και αξιολογησεις που διαβασα, αγορασα και εγω την floid vigoroso! Θα συμφωνησω απολυτα 100% με ολα τα παραπανω σχολια!! Σαν λοσιον,καψα,δροσια και ενυδατωση στην επιδερμιδα πιστευω οτι ειναι ο ορισμος του after shave!!
Θα σταθω ομως και αρωματικα!! Θυμιζει απο παλιο μπαρμπερικο κουρειο,βαρυ ανατολιτικο αρωμα, μεχρι και "εκκλησια".
Σιγουρα, δεν μπορω να πω οτι νιωθω αποστροφη, ουτε μου προκαλει δυσφορια οπως εχει συμβει στο παρελθον με αλλες λοσιον!! αλλα και απο την αλλη δεν μπορω να πω οτι νιωθω και πολυ ανετα να την φορεσω ειδικα πρωι και στην δουλεια!! (θα νιωθω οτι με κοιτουν περιεργα) :confused . Η γυναικα δεν την εχει μυρισει ακομη.... :xp1 .. δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος :megagrin
Τελικα ισως ειναι για μοναχικες στιγμες!!
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Σιγουρα, δεν μπορω να πω οτι νιωθω αποστροφη, ουτε μου προκαλει δυσφορια οπως εχει συμβει στο παρελθον με αλλες λοσιον!! αλλα και απο την αλλη δεν μπορω να πω οτι νιωθω και πολυ ανετα να την φορεσω ειδικα πρωι και στην δουλεια!! (θα νιωθω οτι με κοιτουν περιεργα) :confused
Στην αρχή κι εγώ έτσι ένιωθα, όμως το άρωμά του σταδιακά μου εντυπώθηκε τόσο πολύ που γρήγορα ξεπέρασα αυτές τις "αναστολές" :xp1 Πλέον πολλές φορές το βάζω και χωρίς να ξυριστώ, μετά το ντους ή αφού ρίξω λίγο ζεστό νερό στο πρόσωπο γιανα ανοίξουν οι πόροι και να αισθανθώ τη δροσιά και το άρωμά του...

Απ' όσα asl έχω δοκιμάσει, το floid vigoroso για μένα έχει πετύχει την τέλεια αναλογία καψίματος - διάρκειας δροσιάς - ιδιοτήτων...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”