Speick After Shave Lotion

Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Εμένα δεν με καίει καθόλου . Σίγουρα είναι κορυφαίο after shave και χωρίς να πω οτι δεν μου αρέσει το άρωμα του , υπολείπεται σύμφωνα με τα γούστα μου των Floid Suave , Floid Black , Aqua Velva Usa των οποίων το άρωμα μου αρέσει πάρα πολύ και θα βρίσκονται μόνιμα στου ντουλάπι μου.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Πρώτη χρήση σήμερα..!!!!

Δεν θα πώ πολλά... Απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..!!!! Σε όλα...Ενυδάτωση, επούλωση και άρωμα..!!! Πραγματικά κορυφή..!!
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
ioannisf
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 25 Οκτ 2016, 22:16
7
Been thanked: 186 times

Μου ήρθε χθες από γνωστό κατάστημα του Πειραιά. Ανυπομονώ να το χρήσιμοποιήσω.
Άβαταρ μέλους
ioannisf
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 25 Οκτ 2016, 22:16
7
Been thanked: 186 times

Σήμερα έβαλα την lotion.
Κορυφαία......Ανακουφίζει,ενυδατώνει,τα κάνει όλα!!!!! Έβαλα balm του Κορρέ μετά....το οποίο δεν χρειάζεται.
Στο εγγύς μέλλον θα αγοράσω και την balm Speick ώστε να έχω την πλήρη σειρά να υπάρχει αρμονία στο άρωμα.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Το χρησιμοποίησα αρκετές φορές το καλοκαίρι που το αγόρασα, με πολύ καλά αποτελέσματα, αλλά δεν έγραψα τίποτα εδώ μια και περίμενα να χειμωνιάσει, για να κρίνω τη «συμπεριφορά» του και στο κρύο, που οι ανάγκες της ξυρισμένης επιδερμίδας είναι αυξημένες.

Και είναι πάρα πολύ καλό. Με «κουρασμένη» λεπίδα Lord Platinum το ξύρισμα δεν ήταν τέλειο (είχα κι ένα κοψιματάκι στην αριστερή άκρη του μύστακος), αλλά το Speick «θεράπευσε» τα όποια προβλήματα προέκυψαν ταχύτατα. Δεν καίει σχεδόν καθόλου και δεν χρειάστηκε να βάλω balm. Σίγουρα είναι λοσιόν που καταρρίπτει πολλούς μύθους γύρω από τα οινοπνευματώδη after shave. Ξέρετε, σαν αυτούς των άρθρων σε γυνακεία σάιτ που δίνουν δήθεν tips για το άψογο ξύρισμα και λένε «Τιιιι, είσαι τρελός; Μετά από τέτοια καταπόνηση της επιδερμίδας θα βάλεις οινόπνευμα;»

Το άρωμα της βαλεριάνας μ' αρέσει πολύ και δεν θα με χάλαγε να διαρκούσε λίγο περισσότερο -αν και γενικά δεν θέλω το a/s να έχει διάρκεια.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9860 times
Ηλικία: 54

Σε μενα εχει διαρκεια ~3 ώρες με αρκετά κομπλιμέντα και καλή προβολή, αλλά δεν βαζω μικρές ποσότητες! :chores-mop: Ιδανικό για το γραφείο! Από τα πρώτα που χρησιμοποίησα στο Π.Ξ. τώρα έχω πάρει το Active και ανυπομονώ να μπει στο ροτέισιον Γιατρέ μου!
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
Kritikos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2021, 18:29
2
Has thanked: 3155 times
Been thanked: 1267 times
Ηλικία: 53

Πολύ καλά τα Speick after shaves σε ιδιότητες με αγάπημένο το Active για το καλοκαίρι και το κλασικό για το χειμώνα μαζί με το balm.
Άβαταρ μέλους
Midak
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 457
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 15:47
3
Has thanked: 2003 times
Been thanked: 3778 times

Αν και χτες μόλις χρησιμοποίησα για πρώτη φορά το Speick Men, μου άφησε άριστες εντυπώσεις.
Ξύρισμα με MWF + Speick Men το βράδυ, και το πρωί το δέρμα μου ήταν εκπληκτικά περιποιημένο. Τόσο πολύ που μου έκανε εντύπωση, δεν νομίζω να έχω ξαναπετύχει τόσο καλό post-shave το επόμενο πρωί από βραδινό ξύρισμα.
Άβαταρ μέλους
Kritikos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2021, 18:29
2
Has thanked: 3155 times
Been thanked: 1267 times
Ηλικία: 53

Όντως άριστα τα Speick ASL αλλά και η συμβολή του MWF στο καλό αποτέλεσμα είναι σημαντική.
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12839 times
Been thanked: 13521 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Η Speick Lotion είναι, όντως, εξαιρετική για τα λεφτά της... νομίζω το χαμομήλι και η αλόη βέρα που περιέχει κάνει την διαφορά....ειδικά σε χειμωνιάτικο καιρό βοηθάει και καταπραΰνει ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”