Old Spice

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Georgelap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Σεπ 2012, 16:19
11
Τοποθεσία: Ναύπακτος- Μακύνεια
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Σε 4 μαρκετ τησ Καβαλας, 3 της Ναυπακτου και 3-4 της Θεσνικης δεν υπαρχει :(
Επισεις σε ολα τα Χοντος της Θεσ. δεν εχουν ιδεα για τι μιλαω!!!
Και το ασχημο ειναι οτι εχει αρχισει να τελειωνει το παλιο μου...
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Δες εδώ και σε super market Εγνατία.
Άβαταρ μέλους
Georgelap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Σεπ 2012, 16:19
11
Τοποθεσία: Ναύπακτος- Μακύνεια
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Το παραγγειλα ηδη! :megagrin
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Εικόνα


όπως το βλέπετε εδώ έτσι το πήρα πριν λίγες μέρες από το super market Γαλαξίας γύρω στα 8,5-9 ευρώ λογικά θα το έχουν όλα τα υποκαταστήματα...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Σήμερα είχα την τύχη να συναντίσω ακόμη έναν φίλο απ' τα παλιά και δεν είναι άλλο από το Old Spice asl. Το μύριζα πιτσιρικάς σε ένα κουρείο που πήγαινα με τον πατέρα μου για κούρεμα. Το αγόρασα για να συνδυαστεί με το ομόσταυλο σαπούνι. Και δεν έκανα λάθος.

Με την πρώτη εφαρμογή σε τσιτώνει, έχει αρκετό αλκοόλ και κάνει αισθητή την παρουσία του, καθώς υπάρχει ένα κάψιμο μερικών δευτερολέπτων το οποίο εξαφανίζεται αμέσως μετά. Νομίζω σε ξυπνάει και όπως είχε πει και ο Θάνος παλαιότερα "σου υπενθυμίζει ότι είσαι ακόμη ζωντανός". Σίγουρα μια ωραία αίσθηση για να σου τονώσει την ημέρα.

Αρωματικά δεν μπορώ να το περιγράψω, είναι το κλασικό άρωμα του Old Spice, όποιος το έχει μυρίσει μπορεί να καταλάβει τι εννοώ, για τους υπόλοιπους μια δοκιμή θα σας πείσει. Είναι άρωμα παλιάς κοπής, αρρενωπό και σίγουρα θα ξεχωρίσεις ανάμεσα στους υπόλοιπους. Μεγάλη ένταση και διάρκεια, νομίζω ότι ο καλύτερος συνδυασμός, αρωματικά, είναι να φορεθεί και ο ομόσταυλο eau de toilette.

Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι ότι είχα ενδιασμούς αν θα ταίριαζε αρωματικά με το σαπούνι και ευτυχώς με διέψευσε. Ταιριάζουν πάρα πολύ και το ένα αναδεικνύει το άλλο. Αν το συνιστώ; Ούτε λόγος, πάρτε το με κλειστά μάτια!
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Είναι ένα προιόν που χρησιμοποιούσα ενίοτε ακόμη πριν ανακαλύψω το παραδοσιακό ξύρισμα.
Με είχε γοητεύσει και μένα το παραδοσιακό μπαρμπέρικο άρωμα του και μου θύμιζε πάντα τον καιρό που μικρός έβλεπα τον πατέρα μου να το χρησιμοποιεί.

Σαφέστατα πρέπει να υπάρχει στο ντουλάπι όλων.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Προιον που χρησημοποιω απο τοτε που γεννηθηκα χωρις καμια διακοπη. Παντα υπηρχε σπιτι μου και σε ποσοτητες διοτι το εφερνε ο πατερας μου οταν ξεμπαρκαριζε. Δεν ηταν ευκολο να βρεθει εκεινη την εποχη στην Ελλαδα και ηταν και πολυ ακριβο γιαυτο εφερνε αρκετα μπουκαλια.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Ένα upadate επί του προϊόντος. Μετά από αρκετό καιρό που το χρησιμοποιώ, έχω να πω ότι το συγκεκριμένο after shave (όπως και για το σαπούνι ισχύει το ίδιο) έχει ωραίο άρωμα μεν, αλλά πολύ βαρύ. Αν και δεν κάνω προσωπικά διάκριση χειμωνιάτικο/καλοκαιρινό άρωμα κλπ στα ξυριστικά, το συγκεκριμένο είναι το μοναδικό που μπορώ να πω ότι δεν είναι για καλοκαίρι, φοριέται καλύτερα τον χειμώνα.

Με μεγάλη μου λύπη επίσης παρατηρώ, ότι δεν είναι ποιοτικώς κάτι το ιδιαίτερο. Ενώ έχει ωραίο άρωμα, ως ιδιότητες δεν με ικανοποιεί σε κανέναν τομέα, καθώς έχει πολύ δυνατό κάψιμο (οκ, αυτό ίσως δεν είναι απαραίτητα κακό για κάποιους/ως ένα βαθμό και για μένα), δεν προσφέρει καμία ενυδάτωση, δεν ηρεμεί και δεν περιποιείται το δέρμα, όπως κάνουν άλλα after shaves της ίδιας (αν όχι και χαμηλότερης) τιμολογιακής κατηγορίας.

Αν και όπως είπα και παραπάνω θεωρώ ότι αξίζει να το δικιμάσει κανείς, αλλά δεν νομίζω ότι θα το ξαναπάρω.
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Από την στιγμή που "ξαναγύρισα" δεν το έχω αγοράσει,από ότι θυμάμαι την δεκαετία του 80 που το χρισιμοποιούσα ήταν αρκετά καλό,το αγόραζα στην Ιταλία ως φοιτητής και ήταν από τα αγαπημένα του πατέρα μου !!
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Εγώ το έχω εγκαταλείψει κάπως για ένα συγκεκριμένο λόγο: όταν το βάζω, μεταφέρομαι ακαριαία Μεγάλο Πεύκο, 3ο Λόχο-2η Διμοιρία, μιας και το είχα μαζί μου σαν νεοσύλλεκτος, πράγμα όχι και τόσο ευχάριστο!
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”