Τα After Shave Balms μου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Το ευχαριστώ Κωνσταντίνε είναι λίγο για αυτο που μας προσφέρεις. Εμένα προσωπικά με γλύτωσες απο πολλά χρήματα γιατί πήρα μια εικόνα των προιόντων που θα αγόραζα. Αλλιώς θα επρεπε να τα αγορασω και μετα ναδω οτι το la toja ASL αφηνει μια λαδίλα η οτι ενα balm ειναι αρκετα βαρύ-λιπαρό κλπ.

ΥΓ. Το Santa Maria Novella εχει μυρωδια. Προφανως εσενα θα ειχε εξαφανιστει μετα απο 2 χρόνια. Εχει ελαφρα λεμονώδη μυρωδιά

ΥΓ 2. Ο οι μηνες που αναφέρονται στην συσκευασια ειναι απο την στιγμή που θα πρωτοανοιξεις το μπουκάλι;
Άρης
NavalArchitect

Άρη ευχαριστώ.

Το SMN ναι, είχε κι έχει ακόμη αυτήν την ελαφρά μυρωδιά.

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά πιστεύω πως οι 12 ή 18 ή οτιδήποτε μήνες που αναγράφονται είναι από την ημέρα που θα το ανοίξεις. Όμως αν το ανοίξεις 3-4 χρόνια μετά την ημερομηνία παραγωγής δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ισχύει...

Πιστεύω πως άλλοι ξέρουν καλύτερα. Η άποψή μου είναι πως αν το προιόν είναι καλά και σχεδόν αεροστεγώς κλεισμένο, τότε όλα καλά. Αν είναι αρκετά ανοικτό και συχνά σε επαφή με αέρα, τότε χαλά πιό εύκολα. Ξαναλέω όμως, ειδικός σε αυτό δεν είμαι.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Η ερώτηση μου ηταν γιατί θελω να στοκάρω 2-3 balm που μου αρεσαν( smn, farmacia, opus, adp)
Φανταζομαι τα gel (boelis) δεν εχουν τετοια ευαισθησια
Άρης
NavalArchitect

Από αυτά που αναφέρεις, μόνο το AdP δεν έχω. Το έχω δοκιμάσει σε sample βέβαια, κι έχω και το after shave στο γυάλινο μπουκάλι το οποίο είναι ένα κλασικό designer after shave.

Δεν γνωρίζω γιατί το ζελ να έχει μεγαλύτερη διάρκεια, αλλά ίσως να είναι έτσι, κάλλιστα.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Παιδιά επειδή είμαι νέο μέλος, σκέφτηκα να σας γράψω όχι μόνο αυτό που έχω τώρα αλλά και αυτά που πέρασαν απο τα χέρια μου.
Είμαι σταθερός και δεν αλλάζω εύκολα, οπότε μην ανησυχείτε, δε θα ποστάρω ένα κατεβατό.. :D

1. Το Nivea sensitive balsam . Το πρώτο μου. Δε με ενθουσίασε. Απλά κάτι βασικό να κάνει τη δουλειά του και κατ'εμέ κάπως περισσότερο λιπαρό.

2. Κορρες, Βοrage. Όχι ακριβώς asb αλλά μιά πολύ καλής ποιότητας ενυδατική κρέμα, πλούσια, παχύρευστη και καταπραυντική. Δύο τα αρνητικά της. Η τιμή, ( Κορρές ) και το άρωμα ( υποτονικό ).

3. Αυτό που χρησιμοποιώ τα τελευταία 3 χρόνια. Είναι το Eclat for men balsam της Oriflame.
Eδώ παίζω σε άλλη κατηγορία.Καλλυντικό προιόν με βάση το άρωμα edt , άρα για άρωμα δε το συζητώ, προσωπικά πάντα ό,τι πιό φινετσάτο έχω μυρίσει.Σαν αίσθηση ενυδάτωσης θα το έβαζα ένα κλίκ πίσω απο το Borage αλλά και πάλι το άλλο είναι κρέμα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

αν θες άρωμα στο φουλ τότε Tabac
αν θες ενυδάτωση στο φουλ τότε Weleda
αν θες κάτι ποιο οικονομικό αλλά αξιοπρεπές τοτε Korre Borage που είναι κρέμα ενυδάτωσης προσώπου αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν ASB 2 σε 1
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Κορρές Calendoula ,πολύ καλή ενυδάτωση και "θεραπεία" μικροερεθισμών .
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Για να κάνουμε μια ανανέωση:

1) Floid
2) O Melhor
3) Fresh Line "Απόλλων"
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Αυτή την εποχή, τα μόνα που έχω και χρησιμοποπιώ είναι
1. Beauty Sal
2. Institute Karite
3. TOBS
4. Proraso
5.L΄OREAL
Τελείωσαν και δεν αναπληρώθηκαν
1. Speick
2. Weleda
if you have a great shave you have a great day
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 895 times
Επικοινωνία:

Speick Active AS balm
Proraso crema pre-barba
L'Occitane Cade AS balm
Kiehl’s Soothing, Nourishing Face Crème for Men
Nivea Sensitive Extra Soothing Balm

Το χέρι μου πάει αυτομάτως στο Speick.
Aν θέλω επιπλέον προστασία, στο Kiehl's, αλλά φοβάμαι ότι έχει μπαγιατέψει. Ενάμισης χρόνος. Τα balm πιστεύω κρατάνε ένα χρόνο μαξιμουμ.
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”