Floid After shave

Απάντηση
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ambermentolato !
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Εμένα πάντως το Vigoroso δε μ' αρέσει καθόλου. Το Floid Black πάλι το θεωρώ άπαιχτο!
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

Εμενα και τα 2 μ αρεσουν: απο ιδιοτητες ειναι τα ιδια: δερμα βιλούδο! Απο αρωμα και τα 2 μ αρεσουν και τα φορουσα στη δουλεια, Εχουν 4-5 ωρες διαρκεια πανω μου, πολυ μεγαλη για αφτερσεϊβ . Το Black πιο ΄μοντερνο΄ αρωμα, αντιγραφη Paco Rabane One million. Το Mentolado Vigoroso δε μπορω να το περιγραψω πληρως, οι κοπελλες στη δουλεια μου ελεγαν οτι φοραω Old Spice. Δεν ειναι ιδια, απλα εχουν κοινη powdery αισθηση. Το Floid Vigoroso Mentolado έχει νοτες λουλουδιων βανιλιας πουδρας μεταξυ αλλων και φυσικα δε θελει κολωνια μετα, μονο του αρκει για 4 5 ωρες! Θα το ξαναπαρω οταν τελειωσω καμμια 10ρια αλλα που εχω μαζεψει Γιατρέ μου! :whistle:
any shave you can walk away from, is a good shave!
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

__Nikolas έγραψε:Το Black πιο ΄μοντερνο΄ αρωμα, αντιγραφη Paco Rabane One million.
Σωστός για την Paco Rabane ωστόσο, παρόλο που μοιάζουν, το Black μου βγάζει κάτι παλεϊκό (με την καλή έννοια).
Άβαταρ μέλους
d3ac0n
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 04 Ιουν 2017, 15:49
6
Has thanked: 103 times
Been thanked: 105 times

Εμένα η μυρωδιά μπαρμπερικου που βάζει μου αρέσει πάρα πολύ. Έχει διάρκεια, είναι διακριτικό και αρέσει στην γυναίκα, συνεπώς πάει στα staple
Zizu10
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 15:20
7
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 32 times
Been thanked: 460 times
Ηλικία: 32

Προχθές το παρέλαβα στο γυάλινο μπουκάλι των 400ml.
Σαν ASL είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου. Το άρωμά του το λάτρεψα και διαρκεί άνετα 4-5 ώρες, ενώ και σαν ενυδάτωση/επούλωση είναι εξαιρετικό (καλύτερο του πολύ αξιόλογου Korres Calendula & Ginseng).

*Μιλάω για το Mentolado Vigoroso.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Πληροφοριακά και...
Εκτός θέματος
Εάν το δούμε 'αλλιώς' το Mentolado Vigoroso είναι ένα after shave lotion,με βάση το αλκοόλ,και το Calendula & Ginseng είναι ένα after shave balm,δηλαδή δύο διαφορετικές κατηγορίες,και με διαφορετικά αποτελέσματα.

Μπορούμε να τα συνδυάσουμε,αλλά όχι να τα συγκρίνουμε,εξάλλου τα αλκοολούχα lotion δεν ενυδατώνουν,
το αντίθετο μάλιστα,ενυδάτωση κάνουν τα balm.
* :btt Με γειά σου και καλά ξυρίσματα. :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εγώ που το έχω λόγω του ότι είναι αρκετή η ποσότητα βάζω που και που εκτός ξυρίσματος και δροσίζεται το πρόσωπο και βγάζει και το ωραίο παλιομοδίτικο άρωμα.
Σε ότι αφορά όπως γράφεται παραπάνω μπαλμ και λοσιόν για λόγους πρακτικούς έχει κυριαρχήσει εδώ μέσα (και το κάνω κι εγώ) με το τέλος του ξυρίσματος πλύσιμο και σκούπισμα και asl (τώρα το καλοκαίρι το menthol είναι επιθυμητό) και μετά από λίγη ώρα balm της επιλογής για ενυδάτωση.
"Aut viam inveniam aut faciam "
tolis7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 07 Φεβ 2017, 00:17
7
Has thanked: 60 times
Been thanked: 328 times

μυρισα και τα τρια floid (vigoroso,suave,black) χθες στον wellshaved και δεν μου αρεσε κανενα...εχω προβλημα? :P
Άβαταρ μέλους
christos_
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 610
Εγγραφή: 01 Οκτ 2017, 14:47
6
Has thanked: 6120 times
Been thanked: 5193 times

Αν δεν τα βάλεις στο μάγουλο Τόλη δεν μπορείς να βγάλεις τελικό συμπέρασμα.
Και πάλι (γνώμη μου) ίσως να παίζει ρόλο και ο καιρός: ζέστη - κρύο - υγρασία κλπ
Εγώ έχω το vigoroso το οποίο άλλες φορές μου φαίνεται τέλειο και άλλες φορές πολύ βαρύ.
Ολα είναι ατμός... Θρασύβουλας!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”