Έτοιμοι αφροί για μια ώρα ανάγκης!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

andreas έγραψε:Αν δεν κάνω λάθος στα Hondos είχα δει και αφρό tabac!
Τωρα που το λες μαλλον Tabac θα ειδα .... θα μου πεις βεβαιως τι σχεση εχουν τα ονοματα Tabac και Proraso και μπερδευτηκα ... καμια και μαλλον πρεπει να κοψω τα ναρκωτικα :dance :dance :dance ....

Εν παση περιπτωσει την Τριτη θα παω Αθηνα και θα παρω τον αφρο αυτο απο τα Hondos και θα σας πω τελικα ποιος ειναι ....
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

τελικα φιλοι μου ειχατε δικιο ... ο αφρος που σας ελεγα ηταν TABAC .... τον πηρα σημερα και τον δοκιμασα ... εντυπωσεις μεχρι στιγμης καλες ... αλλα θα δειξει σε βαθος χρονου ....

Υ.Γ. : εχω κατι κοκκινιλες ρε γαμωτο σε 3 σημεια στο λαιμο απο τις δοκιμες που κανω τωρα τελευταια με τις brushless κρεμες και δεν απολαμβανω το ξυρισμα μου οσο θελω .... δηλαδη εννοω οτι στα σημεια που εχω τις κοκκινιλες προσεχω να μην περασει το ξυραφι και το χειροτερεψω και μου την εχει σπασει ολο αυτο .... μαλλον με βλεπω να ξαναγυριζω στους τενεκεδενιους αφρους και ισως σε αυτον της TABAC ... οπως και να εχει θα ενημερωσω την κοινοτητα ...
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Η πρότασή μου:
Αγορά μηχανής ασφαλείας και λεπίδες της προκοπής.
Αγορά πινέλου και σαπουνιού Mitchell’s Wool Fat soap.
Αγορά ενός ποιοτικού aftershave balsam.
Υπομονή και εκπαίδευση στον καινούργιο εξοπλισμό.

Μετά από περίπου ένα μήνα δεν θα έχεις ερεθισμούς και κοκκινίλες.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

φιλε μου το ξερω οτι εχεις δικιο ... αλλα ειμαι κολλημενος με πλαστικουρα και τενεκε .... πιο παλια χρησιμοποιουσα NOXZEMA και GILLETTE με 3 λεπιδες,λιπαντικη λωριδα και λαστιχο τεντωματος .... δεν θελω ομως να ξαναγυρισω σε αυτα .... ας ελπισω οτι με TABAC και GILLETTE BLUEII slalom θα βρω την υγεια μου ...
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Πάντως Αλέκο να ξέρεις ότι άπαξ και τους πάρεις τον αέρα, και οι ασφαλείας τον ίδιο χρόνο με όλες θέλουν!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

φιλοι μου ξεκινησα ξανα τις παλιες λαθος συνηθειες .... δεν μπορω ομως να κανω και κατι μετα απο το ατυχο περασμα που ειχα με τις brushless κρεμες και δεδομενου του γεγονοτος οτι wet shaving δεν το εχω ακομη ... ισως στο μελλονα ασχοληθω με wet shaving .... ο "τενεκεδενιος" αφρος που χρησιμοποιω τωρα ειναι ξανα NOXZEMA (αφου ειχα μεινει καταικανοποιημενος με τον κοκκινο) αλλα τωρα πλεον εχω τον γαλαζιο που ειναι τιγκα στη μενθολη .... πραγματικα αυτη η μενθολη ειναι για μενα φαρμακο ... κατι ερεθισμους που αποκομισα με τις brushless κρεμες σχεδον τους εξαφανισε .... απιστευτη αισθηση αυτη η μενθολη ....

τουλαχιστον τα συστατικα του NOXZEMA του γαλαζιου δεν εχουν σιλικονη ..... καλο αυτο πιστευω ... τωρα βεβαιως για το υπολοιπα συστικα (παραβανες και λοιπα πετρελαιοειδη προϊοντα) ειναι γνωστο ποσο υγιεινα ειναι ....

οταν τελειωσω με αυτον τον αφρο θα συνεχισω με TABAC που αγορασα απο HONDOS (τον δοκιμασα μια φορα και ηταν καλος) και καποια στιγμη θα δοκιμασω και αυτον που μου προτεινατε πιο πανω της PRORASO με ευκαλυπτο και μενθολη ... με αυτον τον αφρο μαλλον θα κανω παρτυ ...
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Πήγα στο νοσοκομείο σήμερα να κάνω μια ακτινογραφία θώρακα για το στρατό (το ότι δεν έκανα είναι άλλο θέμα, όπως και το τι έχουν ακούσει...). Στο περίπτερο έξω από το νοσοκομείο είχε αφρούς ξυρίσματος, και είδα έναν που έγραφε ''Καραβάκι'', σαν το σαπούνι!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Δημήτρη ,
νομίζω πως έχω δει και εγώ σε σουπερ μάρκετ mymarket ή σε Βασιλόπουλο το 'Καραβάκι'' αλλά δεν θυμάμαι που.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Παρότι παλιό το θέμα το συνεχίζω.
Και εγώ με mach3 και fusion είχα τον κόκκινο Nonxema μέχρι που σκλήρυναν πολύ τα γένια και μάγκωνε το cartridge...
Αφού είδα και απόειδα ψάχνοντας στα s/m έπεσα στον αφρό NIVEA "σκληρά γένια"
Λίγο πιο ακριβώς από τους υπόλοιπους αλλά πραγματικά μαλακώνει τα γένια.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Για όποιον μπορεί να τον ενδιαφέρει, έπεσε το μάτι μου σε αφρό ξυρίσματος Old Spice. Για μια ώρα ανάγκης που λέει και ο τίτλος, ίσως να αξίζει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αφροί και gel ξυρίσματος”