Μια φορά κ έναν καιρό.....

Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Δεν καλοθυμάμαι μετά απο τόσα χρόνια αλλά 16 μήνες στο πλοίο κάτι Nivea, Bic και ισως Noxzema σαν να μου έρχονται στο μυαλό.
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

:character-oldtimer: late 80s: αφροι Gilette (κοκκινος κι πρασινος, η μυρωδια τους παντως ακομα και τωρα μ αρεσει! μακαρι να εβγαιναν και σε ASL }:) )και αργοτερα βγηκαν και σε gel, με Bic Metal, Schick Tracer II (ΙIRC) απο after shave δε θυμαμαι καποιο συγκεκριμενο εκτος απο Skin Bracer (US)και Old Spice. Στην Αμερικη gel Edge και Gillete cool wave οταν πρωτοβγηκαν ~1991. Με την επιστροφη στην Πατριδα και την καταταξη στον ΕΣ , επιστροφη παλι στο Bic metal και απο αφρους επαιζαν κυριως Palmolive Nivea και gel Gilette (το κοκκινο regular), και απο after shave το Nivea Sensitive Balm που ηταν το μοναδικο που εβρισκα σε ολα τα ΚΨΜ και εκει το εμαθα, ενω στο κεντρο το Nivea ASL με καθιστουσε "προνομιουχο" μιας και οι περισσοτεροι εκαναν τρακες . Μετα σε νησι του Αιγαιου πηρα απο ψιλικατζιδικο και το πρωτο μου πινελο με το οποιο "απλωνα" τον αφρο απο το tin can στο προσωπο μου για πιο γρηγορο ξυρισμα :doh:. Κατοπιν πηγα σε Sensor , II , Plus Mach 3, Fusion (με διαφορα η χειροτερη ολων) αλλα συνεχει απειραμτιζομενος με αλλους αφρους gel κλπ. Μεχρι και Aramis Lab series kai Anthony for Men και Clinique for men πηρα για να βελτιωσω το ξυρισμα μου και πανω στην αναζητηση αυτη επεσα στο ΠΞ μεσω ιντερνετ B&B, Youtube βιντεο απο Mantic kai Geoftboy(αυτος κανει μπαμ οτι ειναι Ελληνομερικανος!) και απο το 2013 αποφασισα να ασχοληθω με το ΠΞ τον εξοπλισμο που βλεπετε διπλα. Αργησα πολυ να ξεκινησω το ΠΞ :hb

Ta gel παντως ηταν πολυ καλυτερα απο τους αφρους :whistle:
any shave you can walk away from, is a good shave!
Dim
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 13 Ιαν 2018, 00:03
6
Been thanked: 27 times

25 χρονια με πλαστικο μπικ και ουτε καν αφρο , νερο σκετο και σπανια σαπουαν μαλλιων
2 μηνες τωρα με safety razor kai proraso
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αφροί και gel ξυρίσματος”