Προτείνετε μου καλοκαιρινές κρέμες και σαπούνια.

mangelasakis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 15 Μάι 2020, 15:55
3
Has thanked: 152 times
Been thanked: 611 times

kerkini frosty lemon with menthol.
Faena menthosycus
Άβαταρ μέλους
$@rgi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 23:27
2
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times
Ηλικία: 47

Η ζέστη αγρίεψε! Έρχονται σαραντάρια +.... Καλά τα σανταλοξυλα και τα καπνισμένα ξυλα αλλά δεν νομίζω να είναι για καλοκαίρι...

Ψάχνοντας και εγώ για κάτι δροσερό, έπεσα σε αυτό το νήμα. Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ περισσότερο τα σαπούνια από τις κρέμες. Θα μπορούσατε να προτείνετε κάτι που σας έκανε εντύπωση με την δροσιά του για το καλοκαίρι; Δεν είναι απαραίτητο να είναι πολυ οικονομικό.

Έχει περάσει ένας χρόνος από την τελευταία απάντηση οπότε ίσως οι απόψεις και οι προτάσεις είναι διαφορετικές.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foxtrot την 23 Ιουν 2021, 22:50, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Stelios
Άβαταρ μέλους
zanxion
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 27 Μάι 2021, 10:05
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 333 times
Been thanked: 341 times
Ηλικία: 51

Δοκίμασε το Le Piere Lucien Traditionnel. Υπέροχο για το καλοκαίρι με πλούσιο και προστατευτικό αφρό. Από τ΄ αγαπημένα μου.
“Whenever I feel the need to exercise, I lie down until it goes away.”
― Paul Terry
spyros210
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 24 Φεβ 2013, 17:31
11
Has thanked: 65 times
Been thanked: 366 times

Have a great shave καρπούζι μαζί με την λοσιόν του! Υπέροχο φυσικό άρωμα καρπούζι με μενθολη τόσο όσο σε σαπούνι και asl!
Άβαταρ μέλους
$@rgi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 23:27
2
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times
Ηλικία: 47

To Le piere lucien φαίνεται φανταστικό από την περιγραφή. Ίσως και να χτυπήσω το refill.

Από την άλλη σκεφτόμουν κάτι σε μενθολη. Ίσως με κάποιο φρούτο. Πχ το orange chill από stirling. Ή ακόμη και το Razorock xxx για το οποίο επίσης αναφέρουν καλά λόγια.

Αυτό το have a great shave κυκλοφορεί Ελλάδα; Επειδή δεν είμαι σε μεγάλο αστικό κέντρο να μπορώ να πάω σε μαγαζί και να τα δω από κοντά, προσπαθώ να πορευτω με βάση τις περιγραφές.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 24 Ιουν 2021, 13:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ αφαίρεσε την υπογραφή του tapatalk. Φιλικά, Αντώνης.
Stelios
spyros210
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 24 Φεβ 2013, 17:31
11
Has thanked: 65 times
Been thanked: 366 times

Έχει σελίδα στο fb η πάτα rinama blogspot για να δεις και τα συστατικά κλπ.Ειναι ελληνικά αξιόλογα προϊόντα που αξίζουν μια ευκαιρία δοκιμής.Δυστυχως δεν υπάρχουν σε κάποιο μαγαζί,αλλά είναι οικονομικά για να δοκιμάσεις για πρώτη φορά να δεις!
Άβαταρ μέλους
Kimbar23
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 25 Ιουν 2020, 09:32
3
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 763 times
Been thanked: 654 times
Ηλικία: 32

Σε περιπτωση που σε βοηθαει τα 5 σαπουνια που θα με συντροφευσουν το καλοκαιρι ειναι
Savon mystere Cuba
Kerkini Frosty Lemon
Occult Citrus Bergamia
SV Manna di Sicilia
??? ( είτε απο τα νεα Οccult το Barbarosa ειτε το Mdc Agrumes. Μαλλον για το πρωτο μιας και σε λεμονατο παιζει το frosty lemon). Δεν εχω αποφασισει ακομα).
Σωτήρης
akiskala
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 14 Αύγ 2020, 09:43
3
Been thanked: 59 times

Savon mystere Cuba απλά εκπληκτικά δροσερό .....!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5910
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27490 times
Been thanked: 38955 times
Ηλικία: 54

Για σοβαρή δροσιά:

Οποιοδήποτε απ'τα glacial της Stirling.

Ρίξτε μετά κανα 444 με Alcolado Glacial ή το Fine snake bite να σας κοπεί ο βήχας.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1556
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13099 times
Been thanked: 13773 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@Vavous συμφωνώ και επαυξάνω...
Προτείνω, ειδικότερα, το Margaritas on the ice της Stirling,καθώς και σαν preshave το Cube 2.0 mentholated της PAA για σωστή παγωμάρα....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”