La Toja Shaving Stick

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Ναι, είναι ολόιδια τα συστατικά. Πολύ περίεργο.
Μπορεί να βάλει κάποιος φωτογραφία το στικ;

Εξετάζω τώρα ένα στικ που έχω (αγορασμένο από Ισπανία και αχρησιμοποίητο) και είναι πέτρα.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
nikos.a

Εικόνα
Εικόνα

Να πω ότι δεν τα έχω πειράξει καθόλου, μόλις τα πήρα τα άνοιξα, τα έκλεισα, τα έβαλα στην άκρη και... τα ξέχασα, μέχρι τώρα...
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Ακριβώς έτσι ειναι και μένα απλα είναι σκληρό σαν πέτρα...συστατικά και άρωμα ίδια
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Να και το "παλιό".

Εικόνα
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Εκανα ενα τεστ με του Γιώργου και το παλιό που δείχνει ο Δημήτρης, είναι το ίδιο σαπούνι, με αρωμα, αφρο, ιδιότητες, υφή δεν βρήκα τίποτα διαφορετικό...

Υποθέτω του Γιώργου ειναι πιο φρέσκα και πιο μαλακά..
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Δε ξέρω τί ακριβώς συμβαίνει, ξέρω όμως ότι ο χαρακτηρισμός "υπερτιμημένο" για ένα σαπούνι που δε κοστίζει παραπάνω απο 2€ και η συντριπτική πλειοψηφία το κατατάσσει στα κορυφαία, ακόμα και αν δεν μας έκατσε καλά, είναι τουλάχιστον άδικος. ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2479 times
Been thanked: 4529 times
Ηλικία: 47

Φοβερό σε όλα του.
Εγώ ούτε το έχω τρίψει και το χρησιμοποιώ βρέχωντάς το και περνόντας το πινέλο κατά μήκος με κινήσεις βαψίματος. Παρότι στην αρχή το σαπούνι μοιάζει σκληρό, το πινέλο φορτώνει ακαριαία.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
tiguansm
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 12 Μάι 2014, 18:45
9
Τοποθεσία: Θρακομακεδόνες
Has thanked: 215 times
Been thanked: 93 times

Θα συμφωνήσω με τον συνφουρμίτη elefsina73 έχω το tobs jermyn.. Και το θεωρώ κορυφαίο καθόλου κόλλημα η λεπίδα αλλά στο τελευταίο ξύρισμα ο αφρος μου βγήκε λίγο υδαρος στο δευτερο πέραςμα ,έβαλα λιγο παραπάνω νερό, και σκέφτηκα δεν δοκιμάζω και το latoja;
Το αποτέλεσμα ήταν πολυ καλός αφρός και έκανα facelathering το οποίο είναι για μένα ότι καλύτερο με το stick αυτό.
Μάλιστα στην αρχή νόμιζα ότι δεν ειχα βάλει αρκετό μιας και τα πολλά γένια ειχαν φυγει με το πρώτο πέρασμα και δεν κόλλαγε το σαπούνι στο βρεγμενο πρόσωπο αλλά έκανα λάθος πλούσιος αφρος χρειάστηκε λιγο βρέξιμο στις άκρες του πινέλου και το προσωπο καλυφθηκε από ενα πλούσιο αφρό και το ξυράφι γλυστραγε πολύ καλά παρόλο που προσπαθούσα να κόψω δύσκολα σημεία.
Προστασία πολυ καλή και το δέρμα ήταν πολυ μαλακό μετά χωρις να έχει στεγνώσει.
Σίγουρα έχει την θέση του στο rotation αλλά κυρίως στο ταξιδι θα είναι ιδανικό μιας και με το facelathering γλυτώνεις χώρο απο το μπολ και τις κρέμες ή σαπούνια.
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Παιδια αυτο το σαπουνακι ειναι φοβερο αναλογικα με την τιμη του παντα.Σε συγκριση με προιοντα που κανουν 5 φορες επανω ειναι ανταγωνιστικο, αν και θεωρω οτι χανει εστω για λιγο. Αναφερομαι σε σχεση με TOBS, T&H. Παρολα αυτα, σε αυτα τα χρηματα δεν θα βρειτε κατι καλυτερο σε σαπουνι.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
giobi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 12 Απρ 2013, 02:01
11
Τοποθεσία: Κάντζα-Παλλήνη
Has thanked: 327 times
Been thanked: 151 times
Ηλικία: 55

Μια ερωτηση, οταν θελουμε να τριψουμε αυτο το σαπουνι για να το βαλουμε σε μπολ το βρεχουμε πριν ή οπως ειναι στεγνο;
Αντωνης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”