Cella

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Να σαι καλα Νικολα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Περιεργα πραγματα παντως - κατεβηκα σημερα στο Χοντο Γλυφαδας για σπρευ Brut - και ειδα και τις Celles στα 5 ευρω.... δηλαδη ολη αυτη η μυστικοπαθεια για ποιο λογο ? για να μην πανε οι "lurkers" να σηκωσουν το μαγαζι ? να παρουν τι ? Cella ? και σε αυτη τη τιμη ?

Το φορουμ παντως εχει μια παραδοση να δινει links και τιμες για οσα νομιζουν τα μελη οτι αξιζουν και οχι να κανουμε ιστορια για ενα κοινοτατο ειδος οπως η Cella. Τι να σας πω ρε παιδια οκ - παντως "παραδιπλα" η Cella πωλειται στα 4.90.
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

το θετικο παντως ειναι οτι αρχισε να φερνει και ο χοντος σιγα-σιγα καποια βασικα πραγματα.π.χ.cella - πινελα χοιρου proraso-figaro.κατι ειναι και αυτο. αντε μπας και μετανοησει κανας αγριανθρωπος και αρχισει να ξυριζεται . :D
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7389
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11294 times
Been thanked: 10687 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Νίκο το φόρουμ είναι για να μοιράζουμε την πληροφορία και όχι να την κρατάμε μεταξύ μας. (εκεί είναι και η "παράδοση").
Για αυτό το λόγο και είναι ανοιχτό στους επισκέπτες.
Θα συμφωνούσα εν μέρη μαζί σου αν το προϊών ήταν δυσεύρετο ή τουλάχιστον σε πολύ καλή τιμή, αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν βλέπω το λόγο "απόκρυψης" στοιχείων.

Τέλος πάντων, όπως είπε και ο macho "το θετικο παντως ειναι οτι αρχισε να φερνει και ο χοντος σιγα-σιγα καποια βασικα πραγματα".

Πριν 2 χρόνια, που είχα επικοινωνήσει μαζί τους ούτε που ασχολήθηκαν μαζί μου έστω από περιέργεια.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Παντως το Cella ειναι πολύ καλο σαπούνι ανεξαρτητως τιμης και παρά την μαλακή υφή του έχει τον ατελείωτο!
Χάρης
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7389
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11294 times
Been thanked: 10687 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Κύριοι όποιος συνεχίσει το τροπάριο θα έχει 5 μέρες με πολύ αγάπη για να ηρεμήσει (μέλος ή συντονιστής) Δεν με απασχολεί ποιος έχει το δίκιο και ποιος το έχασε.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

να προσθεσω και εγω ηρεμωντας τα πνευματα(εδω γελανε :hystericalbs1 :lachtot :clap1 :th_Laie_67-1 :thumbsup)οτι το cella στην συσκευασια του κιλου ειναι κατα την γνωμη μου καλυτερο απο το κουτι των 150γρ. :megagrin
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Και μια ερώτηση για όποιον ξέρει να μου απαντήσει.Η συσκευασία του κιλού άλλαξε σύνθεση και αυτή ή μόνο το μπολάκι?
Και αν ναι,κυκλοφορούν κιλά παλιάς σύνθεσης και κιλά νέας?
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

η συσκευασια του κιλου οσο γνωριζω δεν εχει αλλαξει συνθεση.παντως μην σε προβληματιζει η αλλαγη της συνθεσης δεν υπαρχει κανενα προβλημα.εχω χρησιμοποιησει και την παλια και την νεα συνθεση με την ιδια επιτυχια.απλως προτιμω την συσκευασια του κιλου.
nikos.a

Μάχο, συμφωνώ, υπάρχουν μικροδιαφορές. Λες και το ξερα ένα πράγμα κι έχω στοκάρει από την παλιά σύνθεση 2 κιλάκια και 4 μπολάκια. Το αγνότερο σίγουρα είναι καλύτερο. Τη διαφορά νέας- παλιάς αμφιβάλλω αν μπορούμε να την αντιληφθούμε, είναι θέμα καθαρότητας συστατικών. Η μία έχει συντηρητικό, η άλλη όχι( η παλιά).
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”