Σωληνάρια, Βαζάκια και λοιπά κρεμών ξυρίσματος...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Για κουτάκια για τα σαπουνάκια μας - των κατασκευαστών τους ή άλλα, ξύλινα, πλαστικά κλπ
έχουμε ένα θέμα. Για τις κρεμούλες μας;;

Γιατί το ξεκινάω το θέμα αυτό;
Χθές μου έσπασε το πώμα της Wilkinson. Είχα κρατημένο όμως το πώμα από την κόκκινη
Παλμόλιβ που απο καιρό είχε τελειώσει. Και ταίριαξε πολύ καλά. Όχι τέλεια και ακριβώς
αλλά κλείνει μιά χαρά.

Παλιότερα μου είχαν λασκάρει (;;;) τα πάσα στο πώμα της Arko Max Comfort, η δέ Barbon μούχε έρθει
με ραγισμένο καπάκι. Αυτές τις δυό τις είχα αναγκαστικά με το πώμα προς τα επάνω μέσα σε ένα ποτηράκι,
μέχρι που έφτασαν περίπου στο 1/4 και τις έβαλα μαζί στο βαζάκι της Barber Shop (super ντούπερ κρέμα)
του ΤοΟBS, που εν το μεταξύ είχε τελειώσει. O πρώτος "αχταρμάς" μου.

Συμπέρασμα:
Τα πώματα και τα βαζάκια των κρεμών σας που σας τελειώνουν ΚΡΑΤΗΣΤΕ τα κάπου.
Ίσως χρειαστούν :) ;)
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Eύκολο το 'χεις να τελειώσει κάποια κρέμα; :P

Εχω εδώ και λίγο καιρό σπασμένο το καπάκι της πράσινης Palmolive, αλλά και να είχα δεν θα μπορούσα να βάλω άλλο, διότι έμεινε το εσωτερικό του καπακιού (σπείρωμα) καρφωμένο στο λαιμό του σωληναρίου. Εφαρμόζει κάπως έτσι και την έχω έτσι κι αλλιώς να στέκεται όρθια, οπότε δεν τίθεται θέμα.

Στην Αspis Ice Rain που μου έσπασε ο λαιμός του σωληναρίου, αναγκαστικά έπρεπε να τη βάλω σε βαζάκι. Ευτυχώς, είχα μόλις τελειώσει το άσπρο Proraso pre-shave και είχα προνοήσει να μην το πετάξω. Εννοείται πώς θα το κρατήσω και τώρα που τελειώνει και η Aspis.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”