Atkinsons-for gentlemen shave cream

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1670 times

Εικόνα
Πρόκειται για την εικονιζόμενη κρέμα.Αγοράστηκε από τον Πατίστα για 8,5€ περίπου.Στα υπόψιν οτι έχω δοκιμάσει και την άλλη κρέμα της εταιρείας(με το rhubarb) που μυρίζει λιβάνι.Τούτη εδώ μυρίζει λεβάντα και συγκεκριμένα σαν την κολώνια της εταιρείας(Εnglish lavender).Εγγλέζικη λεβάντα,ολίγον τι συνθετική και συνάμα διαφορετική από τη λεβάντα που θα περίμενε κανείς.Δεν μου έφερνε στο νού φυτά λεβάντας που συναντάμε στην Ελληνική εξοχή.Είναι κάπως συνθετικό και φαρμακευτικό το άρωμά της και θα έλεγα οτι προσομοιάζει στο σαπούνι dr SELBY.Εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το άρωμα,το οποίο εδώ δεν είναι τόσο δυνατό αλλά ούτε και αδύναμο.
Ποιοτικά η κρέμα είναι πολύ καλή και προστατευτική και εύκολη στη δημιουργία αφρού.Δεν μπουκώνει την ξυριστική μηχανή και καλύπτει επαρκώς το δέρμα.Με ποσότητα όσο ένα φυστίκι έφτασε για 2+χέρια και ίσως να έφτανε για 3 αλλά δεν έκανα 3ο χέρι για να ξέρω.
Συνοπτικά θα έλεγα οτι αξίζει για τα λεφτά της ειδικά αν είστε και σκληροπυρηνικός οπαδός της λεβάντας.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1383
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21649 times
Been thanked: 4016 times
Ηλικία: 47

Την πήρα και εγώ Τηλέμαχε και έλεγα συνεχώς να γράψω κάτι αλλά δεν προλάβαινα. Συμφωνώ με όσα γράφεις. Για την μυρωδιά να πω ότι όντος μυρίζει λεβάντα με κάτι φαρμακευτικό που σε κάποια στιγμή μου θύμισε και το γνωστό βιξ. Επιπρόσθετα να πω ότι έχει και μενθόλη που προκαλεί ένα πολύ ωραίο πάγωμα!
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”