Pannacrema Nuàvia Blu

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Έκστασης και ηδονής; Χμμμ!
Άρης
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

stelakis1914 έγραψε: Σαν συμπέρασμα αναφέρω ότι είχα πολλές προσδοκίες από το συγκεκριμένο σαπούνι, λόγω και της υψηλής τιμής του αλλά δεν πήρα το κάτι παραπάνω που ήθελα. Η αίσθηση πολυτέλειας που αναδεικνύει η πολυτελέστατη συσκευασία του και το άρωμα του -που για μένα είναι ίσως ότι καλύτερο έχω μυρίσει σε σαπούνι ξυρίσματος- δεν το κάνουν στο ξύρισμα να ξεφεύγει από τον μέσο όρο απόδοσης πολύ φθηνότερων σαπουνιών. Μετά το πέρας του ξυρίσματος ο νιπτήρας έμεινε καθαρός, χωρίς το χαρακτηριστικό “θόλωμα” που αφήνουν στην πορσελάνη τα σαπούνια με tallow. Αυτή η έλλειψη είναι ίσως και αυτή που το καταδικάζει στην μετριότητα και δεν αφήνουν το σαπούνι να φτάσει στο επίπεδο που ονειρευόταν για αυτό ο δημιουργός του.
Συμφωνω απολυτα με αυτη την αποψη.
παροτι εχω χρησιμοποιησει το σαπουνι μονο μια φορα και σιγουρα η εξαγωγη συμπερασματων δεν ειναι ασφαλης,παρατηρησα και εγω(οπως αναφερα σε προηγουμενο post) οτι η ελλειψη του ζωικου λιπους ειναι ιδιαιτερα εμφανης.αυτο εχει αμεσα αποτελεσματα στην προστασια και στο γλυστριμα(glide) που προσφερει απεναντι στη λεπιδα.
σιγουρα προκειται για καλο σαπουνι χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι κινειται και σε κορυφαια επιπεδα. :thankyou :thankyou
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Arisk έγραψε:Έκστασης και ηδονής; Χμμμ!
Θα είμαι απόλυτα ειλικρινής Άρη. Όταν μύρισα το σαπούνι στο κουτί την πρώτη φορά, χαρακτήρισα το άρωμα του απλώς συμπαθητικό. Όταν το χρησιμοποίησα όμως στο ξύρισμα ανέβηκαν οι αισθήσεις και η λίμπιντο εκτινάχθηκε!
macho έγραψε:Συμφωνω απολυτα με αυτη την αποψη.
παροτι εχω χρησιμοποιησει το σαπουνι μονο μια φορα και σιγουρα η εξαγωγη συμπερασματων δεν ειναι ασφαλης,παρατηρησα και εγω(οπως αναφερα σε προηγουμενο post) οτι η ελλειψη του ζωικου λιπους ειναι ιδιαιτερα εμφανης.αυτο εχει αμεσα αποτελεσματα στην προστασια και στο γλυστριμα(glide) που προσφερει απεναντι στη λεπιδα.
σιγουρα προκειται για καλο σαπουνι χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι κινειται και σε κορυφαια επιπεδα. :thankyou :thankyou
Μάχο είμαι προσωπικά ταυτισμένος με τα σαπούνια με tallow αλλά όχι προκατειλημμένος με τα φυτικά. Τα συστατικά του δεν θα επηρέαζαν σε καμιά περίπτωση την κριτική μου και όσα έγραψα είναι η προσωπική μου άποψη που μπορεί να μην ταυτίζεται με αυτή άλλων μελών. Αυτή είναι και ο μαγικός κόσμος του παραδοσιακού ξυρίσματος φυσικά!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Μπράβο Στέλιο. Έτσι ακριβώς.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Ζάχος

Μύρισα αλλά δεν δοκίμασα το κόκκινο γιατί δεν μπόρεσα να το αντέξω. Δυστυχώς δεν μου άρεσε καθόλου!

Πολύ έντονο το πεύκο και γενικά πολύ ισχυρό άρωμα. Έχει μια οξύτητα που με ενόχλησε αρκετά. Θα σας παραξενέψει κάποιους αυτό που θα πω αλλά εμένα μου θύμισε αρχικά λακ μαλλιών.

Κάποια στιγμή στο μέλλον θα πάρω το Blu τώρα που απόκλεισα το άλλο.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Aυξήθηκε η τιμή στα Nuavia. Σούπερ Λούξ !

..και 'σύ Άρη παιδί μου, με ρέγουλα το Labnano... :whistle:
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Ηλία εχω ενα μπολάκι άθικτο το οποίο μάλλον θα το ανοίγω να το μυρίζω μόνο δεν με βλέπω να το χρησιμοποιώ..... :DD
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Δηλαδή ποσό πήγε τώρα;
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

55€ + μεταφορικά .
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Το μάμησε ο τύπος. Ειπαμε ακριβό, αλλά όχι και έτσι.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”