Pannacrema Nuàvia Blu

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1670 times

Έχω δοκιμάσει το castle forbes και κανένα άλλο σαπούνι δε μου δίνει παραπάνω κάτι.Μέχρι ισάξιο έχω βρεί,καλύτερο όχι.
Μύρισα όμως και το panacremma για να έχω και γνώμη επί του αρώματος.Όσο για τη 1 στροφή υπάρχει βίντεο στο youtube.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Τηλέμαχε θα ψαξω στα "σαπούνια μου" να δω αν έχεις ανεβασει τα σαπούνια που έχεις δοκιμάσει γιατί αυτο το τελευταίο με το cf μου φαινεται υπερβολικό. Υπάρχουν σαπούνια που ειναι σαφώς και πέρα απο την υποκειμενικότητα καλύτερα του cf. Ισως να μην τα δοκίμασες ακόμη. Θα το ψάξω.

Θα συμφωνήσω μαζί σου στο παράδειγμα που ανέφερες με την mercedes.
Οταν θελεις να ζητάς 55€ για ενα σαπούνι πρέπει να προσφέρεις ενα ολοκληρωμένο πακέτο. Και αν κάνω μια υπόθεση (γιατί δεν το δοκίμασα) οτι το σαπούνι ειναι ολοκληρωμένο, τότε το βαζάκι - συκευασία δεν μπορούν με τιποτα να δικαιολογήσουν το συνολικό κόστος των 55€.
Προσπαθεί να φτασει επίπεδο τιμής εταιρια όπως λχ ADP η οποία εδω κ πολλά χρονια ειναι ενα luxury brand name και το υποστηρίζει με απιστευτη ποιότητα στην λεπτομέρεια των προιόντων της, αρκει να δει κανεις απο κοντά την συσκευασια και το βαζάκι του σαπουνιου της και αμεσως το πηλινο του marco θα του φανει φτωχος συγγενής.
Οταν ζητας 55€ για ενα σαπούνι θα πρέπει το συνολικο προιόν να κραυγάζει πολυτέλεια, κάτι που φυσικά δεν συμβαίνει. Το πινέλο λχ της ADP το οποίο ειναι overpriced φυσικά, κραυγάζει όπως ειπα πολυτέλεια, με αποτέλεσμα πολλοι να λενε δεν με νοιάζει η τιμή του γιατί το έχω στο ράφι και ειναι στολίδι.
Ο marco απο την όλη του συμπεριφορά παρακολουθωντας τον απο παλιά στα ξενα forum αλλα και απο τον τρόπο που λειτουργεί με τα προιόντα του για μένα στοχευει σε αρπαχτή και οχι για να δημιουργησει ενα brand name.
Άρης
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Η μοναδική περίπτωση να σκεφτόμουν να το αγοράσω θα ηταν να έβγαινε και σε refill . Απο την στιγμή που δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο δεν θα το πάρω . θα "βολευτώ" με το Ebano που είναι στο 1/4 της τιμής του και είναι σαπουνάρα απο όλες τις απόψεις.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές και όλες (στο δικό μου πρόσωπο) είναι εξαιρετικό, μιλάμε για τοπ σαπούνι, απόδοση, άρωμα, προστασία κτλ. Έκοψα κομμάτια σε 2 συνξυριστές και δεν τρελάθηκαν.Η τιμή του είναι τσουχτερή αλλά κανείς δεν με πήρε από το χέρι να το πάρω...

Έτσι είναι το ΠΞ, πάμε παρακάτω κύριοι.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Επειδή με έχει πιάσει μια "φαγούρα" σχετικά με το αν πρόκειται να βγάλουν αργότερα το Pannacrema Nuavia σε refill έκανα το σχετικό ερώτημα στην Marina Lei της Pannacrema .

Ιδού η απάντηση που έλαβα σε αρκετά σύντομο χρονικό διάστημα (τα bold τα έχω βάλει εγω......)

Hello and thank you.

We understand the issue, and we surely plan to make refills one day, but for the moment they are not available.
All in all, the price of the bowl does not really influence the final product price. For example, would you buy a simple refill for 45€ instead of the full bowl for 55€?
Also, we are concerned because people would buy the refills instead of the full product, and as you know having the full product is part of the shaving experience, while squashing the refills in another container might diminish the product value.

Your opinions on this matter are really appreciated, thanks.


Τα σχόλια δικά σας......
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Μάλλον δίνουν περισσότερη σημασία στο "shaving experience" παρά στο ίδιο το σαπούνι.
Puck για €45; Και δάκρυα μονόκερου να είχε μέσα, δεν θα έκανε τόσο πολύ.

Συγγνώμη παιδιά, το ξέρω ότι δίνω τροφή για τρολλιές, αλλά είναι απαράδεκτοι.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Μάρκετινγκ για κλάματα ή για σεμινάριο; Ο καιρός θα δείξει!
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Θα ξαναπώ το ίδιο που εχω πει.
Κάνουν οτι κάνει η AdP. Δεν έχει refil. Ας δουν όμως το βαζάκι της AdP και ας δουν και το δικό τους.
Δημήτρη έχεις κάνει μεγάλο λάθος και στο είχα πει απο καιρό. Κλέβεις τον εαυτό σου με την τιμή που δίνεις το σαπούνι σου. Εχεις ενα high end προιόν και το δίνεις τζάμπα. Βάλτου ενα ωραίο βαζάκι και πούλα το 40€ να τους κάνεις αυτους στην pannacrema να τρέχουν. Εκτός αν έχεις σκοπό να το διαθέτεις μονο σε εμάς στο φόρουμ όπου και πάλι λάθος είναι η τιμή που το δίνεις.
Άρης
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3115
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28065 times
Been thanked: 29326 times
Ηλικία: 64

Προφανώς απευθύνονται σε συγκεκριμένο κοινό με ευμεγέθη πορτοφόλια αφ'ενός, αφ'ετέρου δεν νομίζω το προιόν αυτό να βγαίνει σε πολλά κομάτια, ώστε να τους μείνει απούλητο. Σίγουρα δεν το διαθέτουν σε super market, οπότε αυτοί που μπορούν να το πληρώσουν, γνωρίζουν που θα το βρουν.
Η αγορά θα τους κρίνει...
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Πάλι καλά που το πρόλαβα στα 40€... :violence-stickwhack:
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”