Le Pere Lucien

Απάντηση
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Σου λέει ο Γάλλος.δεν του ανοίγω λίγο τα χείλη να μην μου την λένε?
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Ηλία όταν σου τελειώσει το MdC; Αυτό είναι κατόρθωμα!

Πάντως η μαυρίλα στο σαπούνι δείχνει ότι έχει χαλάσει λόγω υγρασίας. Κακό μεν, αλλά δείχνει ότι το σαπούνι δεν έχει χημικά συντηρητικά.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Δημήτρη είναι να μη το βάλω πείσμα..!

Παρατήρησα χθες πως ο Πέτρος ( Petros Mp. ) είχε το δικό LPL στο μπολάκι του χωρίς πρόβλημα μέχρι στιγμής.
Αν δε κάνω λάθος...
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Δεν έχει πάθει κάτι, ξυρίζομαι κανονικά και δεν έχει χαλάσει είτε αρωματικά, είτε να δω κάτι περίεργο με μαυρίλες, στίγματα κτλ...Το σαπούνι είναι από τα τοπ, κορυφαίο σε όλα του.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
nikos.a

Λοιπόν, αρχικά να πω ότι με τόσα που είχα διαβάσει περί μαυρίλων κλπ. δεν τολμούσα να το πάρω. Τρομάζετε κόσμο, να το ξέρετε... Κακώς!

Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα τίποτα. Απολύτως όμως. Και ξυρίζομαι συνέχεια.
Δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα τελικά... Εν τω μεταξύ μόνο εδώ το έχω διαβάσει αυτό. Στο TSN το έχουν σχεδόν όλοι στο Top 5, που έχουν δοκιμάσει κι έχουν δοκιμάσει. Αυτό κάτι λέει!

Το συνιστώ σε όλους. Ο Cyril έχει βάλει πολύ ψηλά τον πήχη.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Στα υπόψιν Νίκο. Στα υπόψιν. Κάτσε να τελειώσω το ΜDC και θα'ρθει η σειρά του ! ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Αξίζει και lpl rose.
Θεωρώ παρόλαυτά ζόρικο το κουτί του λόγω μεγέθους-σχεδιασμού.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
nikos.a

Το έχεις δοκιμάσει το Rose; Άλλο τί λένε στα φόρουμ.
Έχω την ΤoOBS Rose και μου θυμίζει γεράνι περισσότερο, παρά τριαντάφυλλο.


Όταν ψάχνω καμιά φορά, βλέπω σαπούνια που δεν τα γουστάρω, να είναι out of stock. Έχουν κάποια απήχηση. Προσωπικά αν ΔΕΝ έχω δοκιμάσει κάτι, δεν εκφέρω γνώμη. Δεν είναι σωστό. Αυτή τη στιγμή αφήνουμε feedback, μας διαβάζει κόσμος που για χ, ψ λόγο δεν θέλει να γραφτεί στο φόρουμ. Με τον τρόπο μας κατευθύνουμε αγορές. Είναι κατανοητό. Αν μου στείλει μήνυμα κάποιος και με ρωτήσει για ένα σαπούνι, για το οποίο μάλιστα έχω εκφέρει άποψη, τί θα του πω; Αυτά που διάβασα στο review του Nook; Κι άμα τύχει στο μέλλον και το δοκιμάσω κι αντιληφθώ ότι έλεγα μακακίες; Κι αν αυτός, τα έλεγε αυτά, γιατί του έστειλε ο σαπωνοποιός δώρο σαπούνια για να ψήσει κόσμο; Γιατί αυτό γίνεται και παραγίνεται.
Ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί όλοι.
Μιλάω γενικά, το έχω παρατηρήσει πολλές φορές.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Όχι φίλε Νίκο δεν το έχω δοκιμάσει για αυτό και δεν εξέφρασα γνώμη.Είπα πως αξίζει,αλλά δεν διευκρίνισα.Εννοώ αξίζει δοκιμής μιας και το lpl είναι καλό σαπούνι και το εν λόγω το δίνει λογική τιμή.Πιστεύω δε οτι τα αρώματα του Lpl είναι μονοδιάστατα και όχι 100% ακριβή στην περιγραφή τους.Το τί λένε στα φόρα δε με αφορά και προσέχω τι λέω.Το κουτί π.χ το είδα οπότε συμπέρανα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
nikos.a

Βασικά είναι το ακριβότερο απ' όλα του, αυτό που λες. 21€ όταν τ' άλλα έχουν 15€, τα 100άρια. Μονοδιάστατα δεν είναι καθόλου. Το Traditionnel δεν το λες μονοδιάστατο. Έχει πολύ ωραίο άρωμα. Μυρίζει όπως και τα αιθέρια που έχει. Δεντρολίβανο, λεβάντα, ευκάλυπτος. Αυτό λένε και οι vendors. Δεν καταλαβαίνω τον χαρακτηρισμό αυτό...

Έχεις δοκιμάσει LPL; Αν όχι, κάνεις αυτό που λέω παραπάνω. Μπορεί άμα δοκιμάσεις, να δεις ότι το μονοδιάστατο που λες κι ότι δεν είναι ακριβή στη περιγραφή τους, δεν ισχύει. Μόνο από το κουτί δεν συμπεραίνεις τίποτα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”