HTGAM Synergy shaving soaps

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Εδώ και καιρό μου έχει δώσει ο Ηλίας το Chocolate bourbon για δοκιμή, έχω ξυριστεί μαζί του αρκετές φορές και πλέον έχω βγάλει ασφαλή συμπεράσματα για την μοναδικότητα του σαπουνιού. Δεν έχει καμία σχέση με ότι ξέρετε για σαπούνια ξυρίσματος, από την συσκευασία μέχρι το άρωμα είναι κάτι διαφορετικό, ω ναι διαφορετικό για μένα.

Έχω δοκιμάσει αρκετά σαπούνια ξυρίσματος αυτό το βούτυρο, αυτή η λίπανση, αυτή η προστασία, αυτή η ενυδάτωση είναι μοναδική, ναι παιδιά τον παραδέχομαι τον τύπο όχι το πέτυχε έσκισε. Ακόμα και το άρωμα είναι νέο για μένα, μου φέρνει κορμό σοκολάτας αρωματισμένη με λικέρ :megagrin :megagrin :megagrin απορώ πως το πέτυχε. :ninja_hide

Μερικές φωτογραφίες :
IMG_1223.JPG
IMG_1224.JPG
IMG_1225.JPG
IMG_1226.JPG
Το χθεσινό setup:
Edwin Jagger Barley
Polsilver super iridium
Omega 48
Pinaud Clubman

Για την τιμή του ακόμα και μαζί με τα μεταφορικά θεωρώ ότι είναι καλή τιμή αξίζει όχι μόνο να το δοκιμάσετε αλλά και να στοκάρετε !

Υ.Γ Ευχαριστώ Ηλία :thnx :thnx :thnx
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Θέλω τόσο πολύ να το δοκιμάσω αυτό το σαπούνι!!!!

Πολύ ωραία παρουσίαση Πέτρο.

Αυτό πρέπει να είναι απίστευτο. Να θέλεις να φας μετά το πρόσωπο σου???
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Αν σκέφτεστε να πάρετε synergy και είστε μεταξύ μεγάλου (8oz) και μικρού (4oz) μεγέθους, πάρτε οπωσδήποτε το μεγάλο. Η επιφάνεια του ταψιού παίζει όντως ρόλο στο φόρτωμα του πινέλου..
Έχοντας δοκιμάσει αρκετές φορές τόσο το μεγάλο όσο και το μικρό, παρατήρησα πράγματι διαφορά στο πόσο εύκολα φορτώνει το πινέλο στον ίδιο χρόνο από το ένα και το άλλο. Με 25" φόρτωμα στην επιφάνεια του μεγάλου βγάζω ανετότατα 4+ περάσματα, με τον ίδιο χρόνο φόρτωμα στο μικρό βγάζω 3 κι όχι τόσο πλούσια...
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Εκείνο που μου κάνει εντύπωση απο την φωτογραφία με τα συστατικά που παρέθεσε ο Πέτρος είναι το εξής. Στο τέλος των συστατικών αναγράφει Essential oils or Fragrance . Αυτό δεν το καταλαβαίνω , δεν θα έπρεπε στο κάθε σαπούνι συγκεκριμένα να αναφέρει για το ποιο απο τα δυο συτατικά περιέχει , απο το να αναφέρει ή το ένα ή το άλλο ? Δεν το έχω δει αυτό σε άλλο σαπούνι-κρέμα για αυτό το επισημαίνω. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω μας το λέει.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Άρη, και η ετικέτα συστατικών της κρέμας του Αλ έτσι γενική είναι!
Φαντάζομαι ότι απλά τυπώνουν μια ετικέτα για όλες τις συσκευασίες.....
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Κανονικά πάντως θα έπρεπε να τα διαχωρίζουν όπως πχ στα σαπούνια του Mike. Χαλάστηκα τώρα :!@#! Εκεί που έλεγα να πάρω δυο Synergy , θα πάρω μόνο ενα..... :beah2 :bigsmilie
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
yakoumis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 17:37
10
Τοποθεσία: Καλαμάκι
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1280 times
Επικοινωνία:

Το τελευταίο δίμηνο τελευταίο μήνα πρέπει να έχω πει "ως εδώ με τα ξυριστικά" τουλάχιστον 10 φορές (δύο απο αυτές δημόσια, εδώ στο φόρουμ). Απο σήμερα λοιπόν περιμένω τον γονδολιέρη μαζί με τα συμπαρομαρτούντα.
Nobody goes there anymore. It's too crowded. - Yogi Berra (1925-2015)
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Αν είστε από αυτούς που περιμένουν πώς και πώς το "Steeplechase", το νέο άρωμα σαπουνιού της Synergy, μάλλον θα πρέπει να κοιμηθείτε πάνω από το PC απόψε! Ενδιαφερόμουν να το δοκιμάσω, όμως ήθελα να το παραγγείλω μαζί με το Cad (για το οποίο ενδιαφέρομαι περισσότερο :xp1 ) το οποίο όμως θα βγει μια εβδομάδα αργότερα. Μέχρι τότε το steeplechase θα έχει γίνει καπνός, καθότι έχουν κατασκευαστεί μόλις 250 κομμάτια, όπως ενημέρωσε ο Douglas σε σχετικό ερώτημά μου στο facebook:
Steeple will be gone. I have only made 250 of each scent.
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 894 times
Επικοινωνία:

Μας έχετε καταστρέψει με το κ**λο-Synergy!
Oλοι οι όρκοι χαμένοι.
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Γιακουμή άστα να πάνε. Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά και εγώ εδώ που έχω μπλέξει, θέλω να τα πάρω όλα....ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Σκέφτομαι τόσα πράγματα που θέλω αλλά από την άλλη προσπαθώ και να κρατηθώ. Πάντος σίγουρα θα είναι μια από τις επόμενες αγορές μου αν δεν μπορέσω να βρω άλλο τρόπο να το δοκιμάσω....
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”