HTGAM Synergy shaving soaps

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dpatiris
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 11 Αύγ 2014, 13:38
9
Has thanked: 456 times
Been thanked: 490 times

Κάπου διάβασα ότι τα Synergy "καταστρέφουν" το rotation, δε μπορώ να το καταλάβω αυτό, τις τελευταίες δέκα μέρες...

MetaNektar -> CaD -> MetaNektar -> Gondolier -> CaD -> MetaNektar -> Gondolier -> ... :bigsmilie

Εξαιρετικά σαπούνια σε όλα τους, ενυδάτωση, ευκολία, αρώματα. Κάθε ξύρισμα είναι αρωματική πανδαισία. Το μόνο αρνητικό η τιμή+μεταφορικά, επομένως οι ενθουσιώδεις των Synergy να... οργανωθούμε

ΥΓ Και εγώ είχα στην αρχή "ξινίσει",με το άρωμα του Gondolier, είναι μέχρι να εξοικειωθείς με κάτι τελείως "νέο" οσφρητικά.
Άβαταρ μέλους
yakoumis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 17:37
10
Τοποθεσία: Καλαμάκι
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1280 times
Επικοινωνία:

είχα στην αρχή "ξινίσει",με το άρωμα του Gondolier, είναι μέχρι να εξοικειωθείς με κάτι τελείως "νέο" οσφρητικά.
Εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα για μένα. Στο φετιχισμό που σε εγκαλεί να ανοίξεις τους ορίζοντες σου για το οσφρητικά "νεο" - στο βαθμό που το νεό ομως είναι προϊόν της overhyped (αμετάφραστο, σόρι) HTGAM. Φαντάσου την περιφρόνηση που θα έτρωγε η φτωχή πλην τίμια Μενούνος αν έβγαζε κατι τόσο ριζοσπαστικά νεο - ούτε byte δεν θα γραφόταν εδω πέρα για χάρη της.

Υ.Γ Προφανώς αυτό ισχύει για όλα τα προϊόντα, δεν εχω κάτι προσωπικό εναντίων της HTGAM , ισα ίσα που το open comb Symmetry σκίζει - έχω αρχίσει να εξοικειώνομαι και με τη μασχάλη του Γονδολιέρη σιγά σιγά..υπομονή θέλει, και επιμονή! Θα προτιμούσα παρ' ολα αυτά να είχα παραγγείλει το bourbon η το CaD :p
Nobody goes there anymore. It's too crowded. - Yogi Berra (1925-2015)
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Βγάλ'το προς πώληση φίλε ! Sorry δε το γράφω σαν εντολή αλλά συμβουλευτικά. Το φορουμ έχει μιά πολύ καλά οργανωμένη και "ζωντανή" σελίδα αγορών. Εντάξει δε χάθηκε ο κόσμος για έναν γονδολιέρη. Το bourbon θα σου αρέσει περισσότερο ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Παιδιά, όπως ξανάπα, η όσφρηση είναι από τις πιο υποκειμενικές αισθήσεις. Εδώ δε συμφωνούμε απόλυτα στο τι αντιλαμβανόμαστε, όταν μυρίζουμε το φαγητό της γυναίκας μας - πόσο μάλλον όταν πρόκειται για τόσο περίπλοκους και λεπτεπίλεπτους αρωματικούς συνδυασμούς!
Αυτό σημαίνει πως ότι αρέσει στον έναν δεν είναι απαραίτητο να αρέσει και στον άλλο. Επιπροσθέτως, όταν αυτό που αρέσει στον έναν δεν αρέσει στον άλλο, ο άλλος δε χρειάζεται να αυτομαστιγώνεται και να αυτοτιμωρείται μέχρι να του αρέσει κι αυτουνού! :megagrin

Αν λοιπόν Γιακουμή, μετά από πολλές ευκαιρίες που του έδωσες, ο γονδολιέρης συνεχιζει να σε τρατάρει με τις μασχάλες άπλυτες, σούταρέ τον· δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζεις να προσπαθείς σε μία σχέση που δεν οδηγεί πουθενά :cry Εγώ πάντως τον δικό μου τον λατρεύω (κι όχι, εξακολουθεί να μη μου μυρίζει μασχαλίλα!)
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

yakoumis έγραψε:
Στο φετιχισμό που σε εγκαλεί να ανοίξεις τους ορίζοντες σου για το οσφρητικά "νεο" - στο βαθμό που το νεό ομως είναι προϊόν της overhyped (αμετάφραστο, σόρι) HTGAM. Φαντάσου την περιφρόνηση που θα έτρωγε η φτωχή πλην τίμια Μενούνος αν έβγαζε κατι τόσο ριζοσπαστικά νεο - ούτε byte δεν θα γραφόταν εδω πέρα για χάρη της.
Οι αισθήσεις μας είναι εκπαιδεύσιμες. Κάποιοι άνθρωποι επιζητούν την διεύρυνση των οριζόντων τους. Κάποιοι άλλοι όχι. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος εδώ.
Η αίσθηση που έχω είναι οτι η Μενούνος χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης από το φόρουμ.

Άσχετα με τα παραπάνω, ένας συνξυριστής μάς έλεγε σήμερα οτι γνωρίζει πως η τιμή χονδρικής των προϊόντων HTGAM είναι εξαιρετικά χαμηλή και πέρα από τη όποια λογική της λιανικής τιμής πώλησής τους. Ο Douglas βγάζει καλά φράγκα, και καλά κάνει.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Στο B&B έχει ξεκινήσει μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση για τα Synergy σαπούνια και τη σύσταση τους. Τη παρακολουθεί κανείς;
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
yakoumis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 17:37
10
Τοποθεσία: Καλαμάκι
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1280 times
Επικοινωνία:

Για διευκόλυνση σας, η εν λόγω συζήτηση (διόρθωσε με dimitris αν κάνω λάθος), είναι τούτη εδώ.
Nobody goes there anymore. It's too crowded. - Yogi Berra (1925-2015)
nikos.a

Αν και δεν έχω κάποια από τα σαπούνια, μπορώ να πω ότι το έχει ψάξει πολύ το θέμα ο γράφων. Και από την άλλη, ο κ. HTGAM, λόγω κάποιων περιορισμών του B&B, ίσως να μην μπορεί να απαντήσει στο θέμα. Αν τελικά ισχύει, κλίνω προς το ναι, θα μπορούσε να επιτραπεί αυτό στους Ευρωπαίους arisan;
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Ο γραφών έχει γνώσεις σαπωνοποίησης, αλλά όχι και της συνταγής των σαπουνιών HTGAM.
Δεν μπορούμε να ξέρουμε πως τα φτιάχνει ο κύριος Smythe και πως τα παρασκευάζει. Εγώ τον πιστεύω πάντως.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4529 times
Ηλικία: 47

Πολύ ενδιαφέρων πράγματι.
Πάντως να πω οτι έχω σαπούνια με melt 'n pour βάση που είναι εξαιρετικά. Φυτικά, χωρίς sls, αφρίζουν πολύ, προστατεύουν μια χαρά και ενυδατώνουν. Όλα είναι θέμα ποιότητας και τιμής...
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”