Veleiro Shaving Cream

Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Στο theportugalonlineshop Όταν είχε καθυστερήσει μια παραγγελία είχαμε τακτική επικοινωνία και απαντουσανε. Νομίζω δεν χάνεις κάτι να τους αναφέρεις το πρόβλημα ...
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
Tsu
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 03 Μάι 2011, 10:38
12
Has thanked: 44 times
Been thanked: 29 times
Ηλικία: 41

Ακριβώς στο ίδιο σημείο είχε σπάσει και η δική μου. Πάντως, όταν την έβαλα στο ψυγείο μαλάκωσε και είναι μια χαρά.
Κώστας
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Χτες βράδυ έστειλα mail στο Portugal Online Shop και σήμερα μου απάντησε κιόλας! Αναφέρει κι αυτός το κόλπο με το ψυγείο:
Dear Bill,

Thank you for your message and showing me your problem.

Well, some creams have similar results such as you have shown me depending on the weather! There are creams that are rock solid when it's hot, and others when it's cold...

I can't remember if this happened to me with Veleiro or with Ach Brito Lavanda shaving cream, but i had to put it in the freezer so it got cold and it worked out... It's really awkward that we have to do it, but it's not a defect of the product. In fact many customer buy certain creams for winter and others for summer precisely for those reasons..

However, this should happen with the other people that you talked to, unless they have other climate...So it may of course be a problem with your cream.

So i think what we should do is i send you another tube and you try it. And please try the freezer trick just in case, i'm 90% sure it will work :)

I bet you're having quite a lot of hot days there, no? It can be that reason!

I'll wait for your reply!
Ωστόσο, προσφέρθηκε να μου στείλει μια καινούργια κρέμα!

Του απάντησα, ευχαριστώντας τον, πως θα δοκιμάσω πρώτα το κόλπο με το ψυγείο :)
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Xωρίς να θέλω να ακουστεί ως διαφήμιση του εν λόγω eshop (έχοντας κάνει αρκετές αγορές από εκεί) η συμπεριφορά του ήταν πάντα άκρως επαγγελματική.

Μπράβο του για την άμεσση απάντηση.
Ελπίζω το "θέμα" σου να λυθεί με λίγη ... δροσιά από το ψυγείο !!!
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Λοιπόν φίλε Χρήστο, χωρίς να θέλω να κάνω δυσφήμιση ;) του εν λόγω καταστήματος εγώ σαν Ηλίας δε θα ξαναπαραγγείλω απο κει.

Ξεκίνησε μιά πολύ ομαλή συνεργασία και ήμουν πολύ ευχαριστημένος απο την ταχύτητα αποστολής των δεμάτων. Απο τη στιγμή όμως που με γείωσε σε τέσσερα, επιβεβαιωμένα, e-mail, τότε να με συγχωρεί η χάρη του μή με υπολογίζει πιά για πελάτη όπως δε τον υπολογίζω πιά και γώ για πωλητή.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Ηλία συμφωνώ με την στάση σου απέναντι τους. Ο καθένας έχει τα δικά του βιώματα και εμπειρίες, αλλοίμονο.
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
Spiros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: 13 Αύγ 2013, 15:21
10
Τοποθεσία: Πειραιάς
Has thanked: 3843 times
Been thanked: 3639 times
Ηλικία: 60

Καλησπέρα σε όλους!
Την δοκίμασα στο χθεσινό μου ξύρισμα (από το Πακέτο Οδοιπόρος). Πραγματικά μου έκανε εντύπωση το πόσο σκληρή ήταν. Αυτό με παρέσυρε και έβαλα λίγο παραπάνω κρέμα στο bowl. Έκανε καταπληκτικό αφρό, με ένα ανάλαφρο δροσερό άρωμα. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από την προστασία της. Τόσο, που όταν έβαλα το ASL (Floid Black), δεν ένιωσα κάψιμο. Πάντως, έχοντας δοκιμάσει και την Νivea δεν μπορώ να πώ οτι η μια είναι χειρότερη από την άλλη. Καταλήγοντας: Veleiro: μιά καλή, οικονομική κρέμα της σειράς Niveo-Prosar.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Κανονικά Σπύρο δεν είναι τόσο σκληρή. Πιθανότατα η συγκεκριμένη έχει κάποια αλλοίωση, αν και σε ιδιότητες - προστασία - άρωμα λειτουργεί κανονικά.
Έχω πάρει άλλη μία και είναι κανονικά ρευστή. Συγκριτικά πάντως με prosar & nivea, τη θεωρώ σαφώς ένα κλικ πιο πάνω, στην κατηγορία της proraso....
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Σπύρο, επιβεβαιώνω και εγώ την σκληρότητα της κρέμας, αλλά αφού την είχα αφήσει στην άκρη για ένα διάστημα.
Όσο την χρησιμοποιούσα τακτικά δεν είχε προλάβει να σκληρύνει.

Βέβαια, ανεξάρτητα από την σκληρότητα που απέκτησε, η απόδοσή της δεν μειώθηκε.
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Απο τις πρωτες καλες κρεμες που δοκιμασα.Δεν με χαλαει που εχει Dimethicone.Χρησιποιω κα τις Nivea.Μια στις τοσες μερες δεν υπαρχει προβλημα.Εχω και φιλη δερματολογο και μου ειπε οτι για κρεμα ξυρισματος δεν υπαρχει θεμα.Τωρα για τα πινελα χρησιμοποιω καποιο φθηνο.Ακομα δεν εχω ακριβα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”