Κριτική για το σαπούνι του Δημήτρη

jobous
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 25 Δεκ 2013, 16:27
10
Τοποθεσία: Ραφήνα
Has thanked: 74 times
Been thanked: 67 times
Ηλικία: 46

Δημήτρη υπάρχει σχεδιασμός στο άμεσο μέλλον για νέα παραγωγή (lavender)???
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον Γιάννη.
Υπάρχει σχεδιασμός για το City Spring, αλλά τις τελευταίες μέρες έκλεισε το μαγαζί που τύπωνα τις ετικέτες και μου έχει κάνει τα σχέδια μαντάρα. Ελπίζω τις επόμενες μέρες να το προχωρήσω.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
gousias
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 23 Ιουν 2015, 16:26
8
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Θα ήθελα να παρακαλέσω αν μπορεί να γίνει το σαπούνι και σε μορφή με σωληνάριο (το οποίο σωληνάριο παρεμπιπτόντως θα μπορούσε να προσαρμόσει διάφορα στικ σαπούνια) για ευκολία σε όσους το προτιμούν. Προσωπικά λόγω συχνών μετακινήσεων αλλά και χρόνου, έχω επιλέξει ένα D.R. Harris κυρίως γιατί μου φαίνεται πιο βολικό στο μέγεθος και φορητότητα αλλά και επειδή προτιμώ το face lathering. Θυμάμαι ασφαλώς και την αναφορά σου Δημήτρη, κυρίως στην ανησυχία ότι θα χρειάζεται να μη συγκεντρώνει υγρασία και άρα να στεγνώνει. Οπωσδήποτε όμως θα ήθελα να δοκιμάσω το σαπούνι, έχοντας πάντα σε εκτίμηση τις μέχρι τώρα προτάσεις και σχόλια όλων εδώ.
stergios

Ισχυει κ το αλλο με τον καταναλωτη! Ακομα κ οταν κατι είναι σπανιο η οπως θελετε πειτε το, συμβαινει κ το εξης: Το ζηταει ο κοσμος κ οταν τελικα υπαρχει διαθεσιμοτητα αναλογη του ενδιαφεροντος..δεν υπαρχει ζητηση! Κ ο παραγωγος προσπαθει να φτιαξει κατι καλο στο συνολο κ τελικα του μενει. Μπερδευεται το πραγμα. :-)

Εγω παντως με την παρτιδα προ καποιων ημερων περιμενω ενα city spring να ικανοποιησω την περιεργεια μου κ να ευλογησω τα γενια μου. :whistle:
Άβαταρ μέλους
MacGreg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 18:22
9
Has thanked: 67 times
Been thanked: 47 times

Παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα τη λεβάντα και το city spring.

Η λεβάντα είναι εκπληκτική, οι μυρωδιές πλυμμηρίζουν το χώρο κατά τη διάρκεια του αφρού και το ξύρισμα γίνεται ακόμα πιο απολαυστικό. Τη λάτρεψα !

Το city spring αρχικά δε με ενθουσίασε. Μέχρι να το δοκιμάσω ! Τα αρώματα του είναι διακριτικά. Δυστυχώς δεν είμαι και ο καλύτερος αναλυτής και σίγουρα δεν είμαι ειδικός ! Αλλά μετά την πρώτη χρήση άλλαξε το άρωμα του σαπουνιού. Δεν ξέρω που οφέιλεται αυτό, αλλά εγώ αυτό αισθάνθηκα. Σίγουρα αξίζει και αυτό, όπως και το περγαμόντο και η λεβάντα.

Σε ότι αφορά τις ιδιότητες των σαπουνιών δεν το συζητώ. Κλασσικές αξίες, ανεκτίμητες. Όπως είπα και στον Δημήτρη, προσωπικά δε βρίσκω λόγο να πάρω άλλο σαπούνι (καλά, ευσεβής πόθος, εννοείται ότι δε γλυτώνω τα έξοδα!) και από μένα έχει πολλά συγχαρητήρια !!
Γρηγόρης
Psilos1972
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 06:56
7
Been thanked: 24 times

Δοκίμασα και εγώ την λεβάντα, πρώτο ξύρισμα μια χαρά δεν βρήκα κάτι αρνητικό, αφριζει εύκολα κάνει ωραίο προστατευτικο αφρο, άρωμα διακριτικό (δεν ξέρω αν θα αλλάξει μιας και έκανα μόνο ένα ξύρισμα) δεν είχα κανένα κόψιμο με της feather και την progress στο 4, κανένας ερεθισμος.
Ωραίο μεταλλικό δοχείο.
Μπράβο φίλε Δημήτρη.
Ανυπομονώ για το επόμενο ξύρισμα!
PiaroFake
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 13:01
7
Been thanked: 8 times

Αυτό το σαπούνι κυκλοφορεί ; Απο πού μπορούμε να το προμηθευτούμε ;
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7515 times
Ηλικία: 52

Στείλε pm στον dimitris.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Με ενα post δεν θα μπορεσει να στειλει pm.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Από εμένα φίλε μου.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”