Κριτική για το σαπούνι του Δημήτρη

Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Μου κανει εντύπωση Νίκο. Οπως έχω ξαναπεί, το σαπούνι το Δημήτρη είναι η πρώτη μου επιλογή για την Feather AC SS... που είναι ότι πιο επικίνδυνο αν είσαι απρόσεκτος!
Χάρης
tasomak
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 23:09
8
Has thanked: 14 times
Been thanked: 81 times

Πιστεύω ότι δεν έχει νόημα να γράψω και έγω άλλη μια κριτική για το σαπούνι του Δημήτρη. Απλά θα αναφέρω ότι ξεκίνησα το παραδοσιακό ξύρισμα με Proraso το οποίο πραγματικά δεν μου ταίριαζε καθόλου (και εξακολουθεί να μην μου αρέσει) με κοψίματα και razor burn. Τότε δοκίμασα το Dimitris Lavender από αυτό το φόρουμ και πραγματικά απόλαυσα ένα πραγματικά καλό και βαθύ ξύρισμα που δεν είχα κάνει ποτέ με τα συνήθη μέσα που χρησιμοποιούσα μέχρι τότε.

Έκτοτε έχω δοκιμάσει και άλλα καλά σαπούνια αλλά φίλε Δημήτρη το δικό σου συνεχίζει να είναι σταθερή αξία. Το εκτιμώ ιδιαίτερα κάποια πρωινά που δεν προλαβαίνω να κάνω σωστή προετοιμασία και ξέρω ότι θα προστατέψει το δέρμα μου από τυχόν ερεθισμούς.

Ελπίζω να έχουμε σύντομα μια νέα φουρνιά με καινούργια αρώματα!
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

μολις εκανα ενα ξυρισμα με το σαπουνι του Δημητρη περγαμοντο.
μου αρεσε πολυ.
ο αφρος του ειναι κανονικη γιαουρτοκρεμα
θα ηθελα τα επομενα σαπουνια του να εχουν και αλλα αρωματα ας πουμε σανδαλοξυλο
Axilleas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 18 Δεκ 2015, 16:12
8
Been thanked: 39 times

Αντιλαμβάνομαι σιγά σιγά γιατί έχει τόση ζήτηση το σαπούνι αυτό. Κάτι οι πάρα πολύ καλές κριτικές, κάτι η πολύ περιορισμένη ή καλύτερα έλλειψη προσφοράς, κάτι οι εξαιρετικά περιορισμένες εκδόσεις σε κάποια μέλη... Σε κάνει να θες να το δοκιμάσεις.

Είναι ένα φαινόμενο που βλέπω και σε ένα χόμπυ που έχω. Όταν κάτι δεν είναι μόνιμα διαθέσιμο, να το αγοράσεις όποτε εσύ κρίνεις, αλλά είναι διαθέσιμο όταν κρίνει ο παραγωγός, κατασκευαστής, δημιουργός, τότε κάνουμε τα πάντα για να το κάνουμε δικό μας. Είναι χαρακτηριστικό του σύγχρονου καταναλωτή.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Έτσι ακριβώς Αχιλλέα! Δημιουργείται τεχνητή έλλειψη που ανεβάζει στα ύψη το δείκτη του acqusition disorder μας!!! :mrgreen:
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Μακάρι να μπορούσα να φτιάξω μεγαλύτερες ποσότητες παιδιά.
Τις γιορτινές μέρες σκόπευα να φτιάξω πολλές παρτίδες, αλλά τα παιδιά αρρώστησαν και δεν έχω προλάβει.
Επίσης, το σαπούνι αυτό είναι όσο πιο αγνό γίνεται, άρα δεν μπορώ να στοκάρω.

Πάντως, αυτή την ώρα που γράφω, έχω ανάψει το τσουκάλι να φτιάξω μια λεβάντα.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Δημήτρη σε πειράζουμε!
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
simi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 19 Οκτ 2013, 20:23
10
Τοποθεσία: ΞΑΝΘΗ
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times
Ηλικία: 54

Καλησπερα και Καλη Χρονια να εχουμε με Υγεια για ολο τον κοσμο και φυσικα Καλα Ξυρισματα!!!!
Πηρα και εγω το σαπουνι του Δημητρη (λεβαντα), η αποστολη του σαπουνιου ηταν ταχυτατη.
Αν και το πηρα πριν απο μερες το σαπουνι το "φυλαγα" να το χρησιμοποιησω σημερα μαζι με το καινουργιο ξυραφι progress 500 και με λεπιδα personna platinum, το πινελο ειναι χοιρος και η μαρεγκα εγινε γρηγορα και πολυ ευκολα, το αρωμα της λεβαντας πλημμυρισε το μπανιο και μου δημιουργησε μια ευχαριστη ευφορια.
Αν και χρησιμοποιουσα τη progress 500 για πρωτη φορα το ξυραφι γλυστρουσε και δεν με φοβισε καθολου.
Ξυριζομαι με το Π.Ξ. κατι παραπανω απο 2 χρονια, εχω μεταξυ αλλων το MWF, COL CONK, OMSA,TABAC κ.α.
Αν μου επιτρεπεται με την μικρη πειρα που εχω να πω οτι το σαπουνι του Δημητρη το βαζω μαζι με τα TABAC & MWF.
Προσφερει πολυ καλη ενυδατωση σε τετοιο σημειο που ισως να μην χρειαζεται after shave, εγω μετα το ξυρισμα απλωνω αφρο και τον αφηνω μεχρι να ξεπλενω πινελο -μπωλ και ξυραφι και αυτη τη φορα η μουρη μου με 3 περασματα ηταν καλυτερη απο ποτε.
Δημητρη πολυ καλο σαπουνι Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :helt
Seize the day!
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Λοιπόν, επανέρχομαι μια και το προηγούμενό μου ποστ εδώ είναι αρκετά παλιό.

Ισα με το Tabac δεν τη βάζω τη λεβάντα του Δημήτρη, αλλά μ' αρέσει πάρα μα πάρα πολύ. Ξέρω, όποτε την επιλέγω, ότι θα ακολουθήσει ένα ευχάριστο και ασφαλές ξύρισμα.

Και το άρωμα μ' αρέσει πολύ. Οχι μόνο επειδή δεν είναι δυνατό, αλλά επειδή είναι αγνή, καθαρή λεβάντα, σαν να τη μυρίζεις από το φυτό.
Άβαταρ μέλους
MacGreg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 18:22
9
Has thanked: 67 times
Been thanked: 47 times

Δημήτρη, πες μου ότι υπάρχει λεβάντα !!!!!!!
Γρηγόρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”