Palmolive stick

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Μου φαινεται υπαρχει και στις 0.69 £
Ειμαστε "κοτσοι" που το πηραμε παραπανω.

:lachtot
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

Μην το σκέφτεσαι έτσι, γιατί δε θα αγοράσεις τίποτα, αφού θα σκέφτεσαι ότι κάπου αλλού το έχουν φθηνότερα ή ότι σε λίγες μέρες μπορεί να είναι σε προσφορά... :megagrin
Βαγγέλης
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εχεις δικιο.
Slur ενημερωθηκες για τις νεες τιμες,ορμα !
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10564
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26446 times
Been thanked: 25921 times

Πρώτη δοκιμή σήμερα της εν λόγω κρέμας που μου έστειλε ο Στέφανος.

Εικόνα

Είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια για την κρέμα, όχι τόσο καλά για το stick, ώστε μου κίνησε την περιέργεια να την δοκιμάσω. Η αλήθεια είναι ότι είχα αρκετούς ενδοιασμούς αν θα μου αρέσει αρωματικά. Δυστυχώς δεν την βρήκα Θεσσαλονίκη (δεν ήθελα να την πάρω από e-shop) αλλά ευτυχώς με βόλεψε ο Στέφος.

Τώρα ως προς την κρέμα, μου επιβεβαίωσε την αίσθηση που έχω αποκτήσει όλον αυτόν τον καιρό που ασχολούμαι με το άθλημα, ότι στα απλά πράγματα (και όχι απαραίτητα στα ακριβά) κρύβονται θησαυροί. Η κρέμα είναι φανταστική σε όλους τους τομείς (ευκολία αφρισμού, ενυδάτωση, προστασία, καλυπτικότητα), εξαιρετικά ποιοτική και με πολύ ωραίο άρωμα και διακριτικό, που δεν μπορώ να το προσδιορίσω, αλλά μου θύμιζε άνοιξη. Ισάξια κρεμών κατά πολύ ακριβότερων έως και 10-πλάσιων τιμών, την συνιστώ με κλειστά μάτια σε όποιον ενδιαφέρεται ή έχει κάποιους ενδοιασμούς. Ειλικρινά πιστεύω ότι δεν θα το μετανιώσει γιατί αξίζει πραγματικά. Με την πρώτη χρήση της μου απέδειξε πόσο πολύ μπορεί να απογειώσει το ξύρισμα και πόσο καλά έκανα που επέμενα να την πάρω!
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Σήμερα το πρωί ξυρίστηκα με το stick. Το έχω ήδη χρησιμοποιήσει κάποιες φορές και πλέον έχω άποψη. Η τελευταία παράγραφος του Αντώνη με εκφράζει 100%. Το προϊόν είναι πανεύκολο,ιδανικό και για αρχάριους, δημιουργεί ενυδατικό και πλούσιο αφρό σε δευτερόλεπτα, η λεπίδα γλιστράει άψογα, και αφήνει και προστατευτικό film. Το χρησιμοποίησα όπως όλα τα stick κατευθείαν στο πρόσωπο.

10 άριστο // 1 χείριστο

Τιμή 7
Συσκευασία 3
Ποιότητα 8
Άρωμα 9
Ευκολία αφρισμού 9
Αποτελεσματικότητα 9
Ενυδάτωση 8

+++τι μου άρεσε: ότι είναι ιδανικό για ταξίδια και γρήγορα ξυρίσματα
---τι δεν μου άρεσε : θα ήθελα το άρωμα λίγο πιο έντονο
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10564
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26446 times
Been thanked: 25921 times

Δεύτερη φορά που ξυρίζομαι με αυτήν την κρέμα και δεν έχω ξαναγράψει δεύτερη φορά κριτική για ένα προϊόν (software). Ότι και να πω για αυτήν την κρέμα είναι λίγο. Κάθε φορά που την χρησιμοποιώ ή την μυρίζω απλά, κάνει την εμφάνισή του ένα ηλίθιο χαμόγελο, λες και ανακαλύπτω τώρα τις χαρές του πξ! Δεν είναι απλός ενθουσιασμός με αυτήν την κρέμα, με τρελαίνει και μόνο η μυρωδιά της. Κατά την ταπεινή μου άποψη δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα άλλες πολύ ακριβότερες κρέμες και είναι από τα προϊόντα που θα βρίσκεται συνέχεια διαθέσιμη στο ντουλάπι μου!
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Είχα βάλει σε παλαιότερη παραγγελία μου ένα palmolive shave stick αλλά δεν είχε τύχει να το χρησιμοποιήσω. Όταν το έκανα αυτό πριν δύο βδομάδες περίπου ανακάλυψα ένα super value for money προϊόν! Το χρησιμοποίησα την πρώτη φορά ως stick αλλά μετά αποφάσισα να το λιώσω για περισσότερη ευκολία. Έδωσα αμέσως εντολή στον αδερφό μου να μου φέρει κάποια κομμάτια μιας και στο UK το συγκεκριμένο προϊόν είναι εντελώς τζάμπα.
Το stick δεν είναι αυτό που φαίνεται παραπάνω στο link αλλά αυτό που παραθέτω παρακάτω στην φωτογραφία, που εκτός από διαφορετική συσκευασία έχει και λίγο διαφοροποιημένη σύνθεση σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει. Σε κάθε περίπτωση είναι ένα εξαιρετικό προϊόν που το κατατάσσω πιο πάνω από το γνωστό σε όλους μας arko. Το άρωμα είναι όπως περιγράφεται στα προηγούμενα σχόλια και σε εμένα δεν μου πολυαρέσει αλλά κάποιοι ίσως το βρουν ευχάριστο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Απλα φοβερο προϊον,καθε φορα σε αφηνει ευχαριστημενο.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

Palmolive shave stick αυστραλέζικο (saponem australis):
Εικόνα

Σύγκριση με το Ευρωπαϊκό:
Εικόνα

Σύγκριση συστατικών:
Εικόνα

Έχοντας χρησιμοποιήσει αρκετές φορές το εξαιρετικό Ευρωπαϊκό, είχα παρόμοιες προσδοκίες και για το Αυστραλέζικο. Δυστυχώς υστερεί σε βασικούς τομείς.
Πρώτα-πρώτα είναι πολύ σκληρότερο και δεν τρίβεται-απλώνεται εύκολα στο πρόσωπο.
Ο αφρός αν και χαζεύει και δεν έχει αυτή την πυκνότητα του ευρωπαϊκού, είναι αρκετά γλυστερός. Από ενυδάτωση όμως, επίσης υστερεί. Αρωματικά είναι καλύτερο από το ευρωπαϊκό.
Δεν ξέρω δεν είναι ένα σαπούνι που θα μπει στο rotation μου.
Μου έφεραν 6 κομμάτια. Το ένα το έστειλα στον Γιώργο (coccolino) έκανε τον κόπο και μου πήρε από Γαλλία ένα Monsavon. Ένα που έχω χρησιμοποιήσει, ένα που θα κρατήσω ακόμη, άρα μένουν άλλα 3 (τρία) για τα μέλη του forum.
Θα διατεθούν με τη μέθοδο του fifo (first in-first out) μέσω ΠΜ.
Βαγγέλης
Άβαταρ μέλους
Incorporated
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 16 Αύγ 2012, 18:30
11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Στο Βέλγιο βρίσκετε και την κρέμα και το σαπούνι. Πιο ακριβό από ότι στη Γερμανία φυσικά (το προϊόν είναι γερμανικό), 1,09 ευρώ το σαπούνι σε σουπερμάρκετ αν είδα καλά τις προάλλες. Το είχα αγοράσει εβδομάδες πριν.

Πολύ καλό, περιβαλλοντικά σχεδόν τέλειο (περιορισμένο πλαστικό μόνο για τη βάση του, χάρτινη ανακυκλώσιμη θήκη). Ωστόσο αυτό απαιτεί πατέντες αν δεν κρατήσετε την χάρτινη θήκη για τα ταξίδια. Ως προς αυτό το Λα Τόχα υπερτερεί (πλαστική θήκη), αυτό όμως σημαίνει και επιπλέον σκουπίδια.

Με τα περί μυρωδιάς δεν θα συμφωνήσω (σεβόμενος πάντα ότι περί ορέξεως ουδείς λόγος). Με δεδομένη τη χρήση άφτερ σέιβ ή ό,τι χρησιμοποιεί έκαστος, προτιμώ τα σαπούνια και τις κρέμες ξυρίσματος είτε άοσμες είτε να μυρίζουν 'αντρικά'. Παραδοσιακά. Απροσδιόριστα. Σαν σαπούνι.

Το συγκεκριμένο τείνει προς τις πρασινάδες και την φρεσκάδα, μια πολύ ευχάριστη παραδοσιακή σαπουνίλα. Με τιμή κάτω του ευρώ (στη Γερμανία) και λαμβάνοντας υπόψη το πόσα ξυρίσματα κάνει κανείς (δεν τελειώνει με τίποτα το άτιμο), αξίζει έστω και για δοκιμή.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”