Pannacrema

Απάντηση
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

[youtube][/youtube]

Αφού μιλάμε για Pannacrema Labnano. To είχε ανεβάσει πριν λίγο καιρό κάποιος φίλος αλλά νομίζω πως η θέση του είναι εδώ. ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
nikos.a

Μια εκτίμηση. Ο Marco το πάει πάλι για τεχνητή έλλειψη, μάλλον για να προωθήσει τα Nuàvia. Τα περισσότερα είναι πάλι out of stock...


Επίσης, θα ήθελα να μάθω αν έχει διαβάσει κάποιος ή το γνωρίζει, με ποιό άρωμα ή asl ταιριάζει το Ebano. Έχω πάθει την πλάκα μου με το άρωμα του σαπουνιού.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Νικολα, ο φιλος σου ο Marco απλα αλλαζει τη συνταγη. Ξεκιναει πρωτα με το San Francesco και θα ακολουθησουν και τα αλλα.

Οσο για το Ebano (απο τα αγαπημενα μου), ξυλο και κεχριμπαρι ειναι - μια ομοιοτητα υπαρχει με το after της Faena - το Αmber & Musk.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Εμένα γιατί το ebano δεν μου έκανε κλικ οταν το μύρισα στην προηγούμενη συνάντηση στην ΑΘήνα ?? Μάλλον πρέπει να το ξαναμυρίσω οταν θα κατέβω πάλι με το καλό . Αυτό και οτι άλλα pannacrema θα έχετε.... :drool

Πόσο χάρηκα που ακολούθησα το ένστικτο μου τελικά και παρήγγειλα το Labdano απευθείας απο Pannacrema χωρίς να ρισκάρω και να περιμένω να το παραγγείλει ο Γιάννης απο το Hairmaker στα τέλη του Ιούνη...... :dance3 :dance5
Καλά το φανταζόμουν οτι θα έβγαινε out of stock μέχρι τότε ;)
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
nikos.a

Πω στενοχωρήθηκα τώρα... Δηλαδή, Ηρακλή; Vegan;


Άρη, δεν νομίζω να έχει ξαναβγάλει μέχρι τότε νέα "φουρνιά". Σαν να το ήξερες!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Δεν το ξερω αυτο Νικο - ελπιζω πως οχι
Εικόνα
nikos.a

Γιατί όμως να αλλάξει μια τόσο πετυχημένη συνταγή... Θα δούμε, ελπίζω να μην αλλάξει τίποτα απολύτως.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

nikos.a έγραψε: Άρη, δεν νομίζω να έχει ξαναβγάλει μέχρι τότε νέα "φουρνιά". Σαν να το ήξερες!
Νίκο ήμουν σχεδόν σίγουρος οτι δεν θα προλάβαινα μέχρι να παραγγείλει ο Γιάννης οπότε το μπουμπούνισα . Ρισκάρεις σε τέτοια πράγματα ???? Οχι βέβαια 8)
Να ξαναβγάλει σύντομα νεα παρτίδα Labdano ? Δεν υπάρχει περίπτωση .....
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
nikos.a

Ασχολείται με τα Nuàvia τώρα... Δεν προλαβαίνει... Εικόνα

Άρη, κι εγώ το αποκλείω. Θα αργήσει πάααρα πολύ τώρα. Όσοι τον γνωρίζουν, ήξεραν πως θα κινηθεί.
Έχω 5, μόνο το Namaste διπλό, αλλά σκέφτομαι και για άλλα 2, να πω την αμαρτία μου... θα δούμε μέχρι το απόγευμα, αν είναι θα ενημερώσω κατάλληλα. 8)
nikos.a

Δεν παραγγέλνω τελικά... Ας τελειώσουμε και τίποτα. Με 3 άβρεχτα Pannacrema, θα ήταν υπερβολή. Απλά αυτό με την αλλαγή της συνταγής, κάτι μου έκανε. Το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν γνωρίζει κανείς περισσότερα, έχει διαβάσει κάτι και μπορεί να μιλήσει με βεβαιότητα, θα το εκτιμούσα αν μας ενημέρωνε! Είναι κρίμα ρε γαμώτο...

Είναι από τα σαπούνια που αν τα δοκιμάσει κάποιος νέος στο χώρο, δύσκολα θα μπορέσει να ευχαριστηθεί, να εκτιμήσει κάτι άλλο το ίδιο. Αρχίζει από πολύ πολύ ψηλά!

Έτυχε πριν κάτι εβδομάδες να μυρίσω το Lavandotto... Λεβάντα, περγαμόντο. Απογοήτευση, για μένα, το άρωμα. Δεν μου άρεσε καθόλου...

Η σειρά προτίμησης των αρωμάτων που έχω είναι η εξής:

1. Namaste
2. Ebano
3. Nostalgia
4. Labdano
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”