Pannacrema

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Εγώ πάλι το Pannacrema San Francesco το θεωρώ από τα καλύτερα σαπούνια μου και το άρωμα του τελείως εξωτικό, ανατολίτικο! Αν και έχω την εντύπωση κάποιες φορές ότι το συγκεκριμένο τους πήγαινε για Bay rum αλλά ξέχασαν το ...ρούμι και έτσι το έβγαλαν . Ταιριάζει τέλεια με το Suavecito bay rum asl που έχω .
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
2petros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 14:38
11
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 248 times
Been thanked: 486 times

To PannaCrema Nuavia έχει από τις καλύτερες προ-ξυριστικές ιδιότητες αφού προετοιμάζει τις τρίχες για το ξύρισμα. Το "ghost lather", ολίσθηση και προστασία είναι πάνω από το μέσο όρο, το σαπούνι δρα και σαν aftershave balm, έτσι ώστε να μην χρειάζεσαι καν ενυδάτωση μετά. Η αίσθηση μετά το ξύρισμα είναι κορυφαία. Σχετικά εύκολη δυνατότητα αφρισμου αλλά αρκετά διψασμένο για νερό. Η αγαπημένη έκδοση είναι το άρωμα Rossa. Δυστυχώς πληρώνεις ακριβά το πήλινο δοχείο. Εαν έβγαζε εκδοσή σκέτο refill θα είχε τρελές πωλήσεις. Για έμενα αξίζει να είναι στην 9η ή 10η θέση των 10 καλύτερων σαπουνιών εφόσον σου αρέσουν τα έντονα, πολύπλοκα αρώματα.
•The blade gap is less important than blade exposure for
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 117 times
Been thanked: 907 times

έναν χαιρετισμό, ήθελα να εκφράσω τη γνώμη μου για αυτά τα χειροποίητα σαπούνια που τώρα δεν παράγονται.

χάρη σε έναν φίλο που μου έστειλε ένα μικρό δείγμα δοκίμασα το Pannacrema San Francesco.

Μπορώ να πω ότι η περιγραφή του προϊόντος μιλά για «βάση σανταλόξυλου με νότες θυμιάματος και νότες ανατολίτικων μπαχαρικών» στην πραγματικότητα ως άρωμα το σανδάλι παίρνει πίσω θέση για μένα, ενώ κυριαρχούν το θυμίαμα και τα μπαχαρικά.

είναι ένα άρωμα που το βρίσκω τον χειμώνα και ως απόδοση για μένα σε πολύ υψηλά επίπεδα, λίπανση δέρματος και πολύ καλή προστασία.
κρίμα που είναι εκτός παραγωγής αλλά πρόσφατα σε ένα ισπανικό κατάστημα βρήκα μερικά μπολ Pannacrema παλιάς παραγωγής.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
:character-smurfpapa:
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Kαλημέρα θείε. Το σανταλόξυλο είναι άρωμα βάσης οπότε εννοείται πως μένει πίσω. Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα 1 από τα παλιά άντε 2 και θα ξυριζόμουν, δεν θα τα άφηνα άλλο στο ράφι να περιμένουν.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
zanxion
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 27 Μάι 2021, 10:05
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 329 times
Been thanked: 341 times
Ηλικία: 51

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πουθενά εδώ στην Ελλάδα;
“Whenever I feel the need to exercise, I lie down until it goes away.”
― Paul Terry
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 117 times
Been thanked: 907 times

@Ηλίας ευχαριστώ για τη συμβουλή σας, πιστεύω ότι θα αγοράσω αυτό ή αυτά που περισσεύουν στο ισπανικό κατάστημα.

@zanxion Ενδιαφέρεστε για Pure2O DFS

Added in 18 hours 55 minutes 10 seconds:
για εσάς τους Έλληνες φίλους θα ήθελα να επισημάνω τα δύο τελευταία Pannacrema της έκδοσης Pure2O

Αν σας ενδιαφέρει, εκμεταλλευτείτε το δυστυχώς το άρωμα βέτιβερ έχει τελειώσει.

https://bomarzo64.com/cremas-jabones/53 ... o-dfs.html
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
:character-smurfpapa:
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 117 times
Been thanked: 907 times

Το Pannacrema γιορτάζει δέκα χρόνια δραστηριότητας.
Τις τελευταίες μέρες, στα κανάλια και τη σελίδα κοινωνικής δικτύωσης Pannacrema εμφανίστηκε η παρακάτω επικοινωνία στα αγγλικά

Let's celebrate together our 10 years anniversary!

We offer a 25% discount on everything ,while stocks last. Use the voucher code 10_ANNI


Αν το χρησιμοποιήσετε για να κάνετε μια παραγγελία σας εύχομαι καλές αγορές για εσάς.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
:character-smurfpapa:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”