Nivea shaving cream

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Σωστά Ηλία ! Απλώς εγώ λέω για αυτές που έχω βρει και πουλάν εδώ. Πέτρο η μυρωδιά που λες είναι συνηθισμένη για προϊόντα με menthol...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
petros3110
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 19:36
7
Τοποθεσία: Μενιδι-Ερετρια
Has thanked: 360 times
Been thanked: 221 times
Ηλικία: 56

τεσπα εγώ είχα τη μεντολο- πράσινη και σαν άρωμα το έβρισκα βαρύ...τώρα για τις κλάσικ δεν ξέρω δεν έχω δοκιμάσει, όποιος τις έχει δοκιμάσει ας πει τουλάχιστον τι άρωμα έχουν...πάντως η νιβέα η οριτζιναλ σημερα με εντυπωσίασε όπως προανέφερα
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Επιστρέφοντας στο θέμα της Nivea ...

Εγώ χρησιμοποιώ την άσπρη (sensitive) για "εκτός εδρας" καταστάσεις. Την έχω μόνιμα στο ταξιδιωτικό μου νεσεσέρ μιας και για καθημερινό ξύρισμα χρησιμοποιώ καλύτερα προϊόντα.

Όμως ...

Κανένα απολύτως παράπονο από πλευράς ποιότητας αφρου, προστασίας, ενυδάτωσης. Σίγουρα το θέμα άρωμα είναι ένα "ζήτημα", που νομίζω θα μπορούσαν να έχουν δουλέψει περισσότερο.

Για την μπλε, δεν έχω άποψη.
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μια που το φερε η κουβεντα, για να μην μπερδευουμε τα θεματα - κανουμε μια βολτα στο ευρετηριο και απο εκει παμε οπου μας βγαλει ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Πήρα κι εγω πάλι τη μπλε. Νομίζω νέα σύνθεση με aloe vera. Η λευκή η sensitive πάντως με εντυπωσίασε. Γλιστερή αρκετά και καλή προστασία.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Aπ' ό,τι φαίνεται, η μπλε έχει αλλάξει σύνθεση (με κύριο συστατικό την αλόη και την ένδειξη "Protect & Care" στο κουτί, αντί του παλιού "Originals") και η άσπρη έχει μάλλον καταργηθεί χωρίς αντικατάσταση, μια και τη βλέπω όλο και πιο σπάνια σε σούπερ μάρκετ. Βασικά το τελευταίο δίμηνο δεν την έχω πετύχει πουθενά. Εχω την περιέργεια και για τις δύο (καινούρια μπλε και παλιά άσπρη), αλλά με τόσα σαπούνια που έχω φορτωθεί, δύσκολα θα κάνω την κίνηση.
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Στην Ιταλία, η μπλε με αλόη πωλείται τουλάχιστον εδώ και 1 χρόνο. Έχω, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει, γιατί έχω μπουκώσει από ανοιχτές κρέμες που προσπαθώ να τελειώσω. Την άσπρη, την τέλειωσα πριν λίγες μέρες και για μένα, είναι καλύτερη από τις Proraso, εκτός από την κόκκινη Proraso κρέμα (που είναι καλύτερη μηχανικά) και την άσπρη Proraso (που μου αρέσει πιο πολύ σαν άρωμα). Φυσικά αυτό δε θα το πω ποτέ ενώπιον Ιταλών, γιατί θα με σφάξουν. :D

Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή είναι απλά επίρρωση της υπόθεσης του [mention]Roadrunner[/mention] , αλλά αυτή τη στιγμή, την άσπρη, δεν την βλέπω πουθενά στην Ιταλία. Ούτε σε μηχανή εύρεσης μου βγαίνει ούτε στο Amazon και ούτε στο ιταλικό Ebay.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Η άσπρη σε Χόντο και Χαρμάνη υπάρχει. Υπάρχει και σε κάποια SM Σκλαβενίτης. Σε ένα δίπλα στη δουλειά μου έχει . Σε αυτόν που πηγαίνω κοντά στο σπίτι μου δεν έχει (τώρα γιατί συμβαίνει αυτό άγνωστο ) ... Προσωπικά πάντως προτιμώ την άσπρη ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Δεν έχει καταργηθεί η ασπρη.Υπάρχει και στο Γαλαξία στη Βουλιαγμένης περιοχη Άγιος Ιωάννης κοντά στο μετρό. 2,26 ευρώ. Και τώρα που το σκέφτομαι υπάρχει και στη Μπακνανα στο Γαλαξία εκει στον πρωτο όροφο. Και στο Σκλαβενίτη στο μετρο της Δάφνης υπάρχει. Τουλάχιστον υπήρχε σίγουρα.

Η nivea δεν είμαι σίγουρος ότι είναι καλυτερη απο την Proraso, τουλάχιστον όχι καλυτερη απο τα σαπουνια. Παντως κακή δεν είναι σε καμία περιπτωση. Το άρωμα της μπλε nivea είναι πολυ ωραίο, της ασπρης ψιλοαδιαφορο. Τις έχω εννοείται και τις δυο ανοίξει να δω τι παιζει.

Η άσπρη γλιστράει σαν τρελή άμα της δωσεις κάμποσο νερό παντως.
Εικόνα
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Χα χα! Εμένα η μυρωδιά της Nivea Sensitive γι αυτό ακριβώς μου αρέσει περισσότερο από τις Proraso (εκτός λευκής). Γιατί είναι μια ευχάριστη και διακριτική μυρωδιά. Η μπλε δηλαδή πώς μυρίζει;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”