Nivea shaving cream

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

όσες παίζουν σε super markets όπως και η κολυνός έχουν τέτοιες ουσίες μέσα
άλλες κρέμες δεν έχω δει εκτός από αυτές τις δύο δεν έχω δει
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26420 times
Been thanked: 25885 times

Βρισκόμουν σήμερα σε ένα super market και είδα την καινούργια έκδοση της sensitive. Πράγματι έχει σιλικόνη (dimethicone). Όπως έχει πει και παλαιότερα ο Στέφανος, αν δείτε στα συστατικά οτιδήποτε παράγωγο σε -cone τότε έχει σιλικόνη.

Μια διευκρίνηση, δεν έχουν σιλικόνη όλες οι κρέμες των super market, πχ Kolynos, Prosar, Beau Mec, Palmolive (από τις ευρέως κυκλοφορούμενες) κλπ.
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Έχω και τις δύο ,έχω ξυριστεί μόνο με τη sensitive,χωρίς ιδιαίτερο άρωμα,καλή ενυδάτωση (με τη μικρή μου εμπειρία) τίμια για την τιμή της.
Σε σύγκριση με τη Proraso και τη Vitos που χρησιμοποιώ καθημερινά,αρκετά πίσω !!
:hellas
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

zouve έγραψε:όσες παίζουν σε super markets όπως και η κολυνός έχουν τέτοιες ουσίες μέσα
άλλες κρέμες δεν έχω δει εκτός από αυτές τις δύο δεν έχω δει

Ο Κολυνος δεν εχει σιλικονη...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Θα ξεθάψω αυτό το θέμα γιατί θέλω την βοηθειά σας.

Είδα αυτό το βίντεο στο youtube και μου άφησε μια καλή γνώμη. Θα ήθελα να πάρω μια Nivea να την δοκιμάσω από την στιγμή που το κόστος της είναι πολύ μικρό. Το πρόβλημα όμως είναι ότι έψαξα στα Supermarket της περιοχής μου και δεν την βρήκα παρά μόνο την κλασσική που γράφει στο Άρθρο.
1) Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω την Sensetive???
Το αναφέρω αυτό γιατί διαβάσω ότι εσείς την έχετε βρει τόσο εύκολα.... Εγώ δεν μπόρεσα να την βρω... Δεν ξέρω γιατί δεν την έχουνε....
2) Αυτό που λέτε για την σιλικόνη είναι τόσο κακό??? Αν είναι να μην την πάρω.... Τι σημαίνει ότι έχει σιλικόνη και πόσο κακό είναι???

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Ευχαριστώ.
[youtube][/youtube]
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26420 times
Been thanked: 25885 times

Νομίζω ότι θα την βρεις σχετικά εύκολα σε μεγάλα super markets, πχ Carrefour (κλπ), ΑΒ κλπ. Είναι η πιο διαδεδομένη στην Ελλάδα! :dash

Δοκίμασέ την αφού σου μπήκε στο μυαλό, δεν τρέχει τίποτα, είναι φθηνή. Για μια στο τόσο δεν υπάρχει πρόβλημα με την σιλικόνη, τόσα χρόνια την φάγαμε οι περισσότεροι στην μάπα (με τους αφρούς εννοώ που χρησιμοποιούσαμε).
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Σοβαρά μου φάνηκε περίεργο. Πάντος δεν πήγα ΑΒ που λές. Σκλαβενίτης πάντος και Γαλαξίας δεν είχανε κάτι.... Θα το κοιτάξω σε άλλα super market και κυρίως πιο μεγάλα.

Αν είναι τόσο κακό και δεν κάνει, δεν με πειράζει. Είμαι μεγάλο παιδί, θα το ξεπεράσω Αντώνη ... Θα κλάψω, θα πονέσω αλλά θα μου περάσει. ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ . Σοβαρά τώρα, αν δεν λέει τίποτα σαν κρέμα και κάνει και "κακό" τότε καλύτερα να την αποφύγω....
Με τρομάξατε με την σιλικόνη.... Τόσο τρομερή είναι? Τι κακό κάνει??
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Την έχω βρει στο σούπερ την sensitive οπότε συνέχισε να ψάχνεις και θα την βρεις.
Η σιλικόνη στουμπώνει τα πινέλα (μετά από κάποιο καιρό) οπότε αν την χρησιμοποιήσεις, κάνε το μ'ένα οικονομικό πινέλο χοίρου...
Επίσης, εδώ θα δεις οτι είναι επικίνδυνο συστατικό η dimethicone οπότε καλό θα ήταν να την αποφεύγεις όσο γίνεται...
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Δές και σε άλλα "Γαλαξίας". Τίς έχει και τις δύο καμμιά φορά και αρκετά κομμάτια.
Εδώ στον Γαλαξία (Χαλκιδική) πριν λίγες μέρες που είδα είχε και τις δύο(Είχε και Προσάρ)
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Και σε αρκετους Χοντους επισης. Υπαρχουν και οι 2 τυποι, μαζι με Prosar με Adelco με Tabac κλπ κλπ
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”