Taylor of Old Bond Street Sandalwood Shaving Cream

Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εικόνα

Ingredients: Water, Stearic Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Coconut Acid, Glycerin, Parfum, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Methylchrloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI42090, Cl19140, CI17200,(Parfum contains: Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Linalool)

Εικόνα

Εικόνα

Επηρεασμενος θετικα απο το Avocado αυτης της εταιριας αποφασισα να δοκιμασω και αυτην μιας και μου αρεσει η μυρωδια του Sandalwood
Μιας και η συσκευασια συν η υφη της κρεμας ειναι οπως και στις αλλες της εταιριας αμεσως μετα το φορτωμα παμε για αφρο στο μπολ
Σε δεκατα του δευτερολεπτου αυτος δημιουργηθηκε !
Οτι ειχε γινει και με το Jermyn Street,ενα ας το πουμε φαινομενο το οποιο δεν συμπαθω
Οπως ειναι φυσικο ειχε φυσαλιδες και εδειχνε ογκωδης μα ευθραυστος.

Εικόνα

Εικόνα

Στο προωπο ειχε καποια κενα στην καλυπτικοτητα γιατι ο αφρος ναι μεν εδειχνε παχυς αλλα ειχε την ταση να πεφτει
Ζητησε νερο μα η αντοχη του ηταν στο οριο,ανα πασα στιγμη ειχες την αισθηση πως θα πεσει
Η λεπιδα κυλησε ομαλα κι αυτο για την εταιρια ειναι ενα πολυ καλο χαρακτηριστικο
Δεν ειχα καποιο ερεθισμο ομως το ξυρισμα με Open Comb δεν ηταν βαθυ
Tραβηγματα του δερματος δεν φανηκαν στο τελος του ξυρισματος ομως η ποιοτητα κοπης τριχας δεν ηταν καλη
Αυτος ο ογκος ειναι για μενα περιττος και δεν χρησιμευει πουθενα στο ξυρισμα
Ισα-ισα που "πνιγει" την λεπιδα και δεν βλεπεις και καλα αν θες να δουλεψεις υπο γωνια
Δεν σημαινει πως η κρεμα δεν ειναι καλη ή δεν καλυπτει τον μεσο χρηστη ομως προσωπικα αυτο το φαινομενο του ογκου του αφρου με ενοχλει
Αποτελεσμα να μην αναζητω την κρεμα αναμεσα σε αλλες,δεν λεω ωραιο το αρωμα στο προσωπο και το πινελο μα δεν με ενδιαφερει να γυρισω διαφημιστικο και να εχω 3 δαχτυλα αφρου στο προσωπο μου.

Εικόνα
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Καλημέρα Δόρυ,
δεν είμαι έμπειρος αλλά έχω την εντύπωση ότι έβαλες περισσότερο νερό απ'ότι χρειάζεται.
Με το ίδιο προιόν έκανα έναν πιο πηχτό αφρό σαν κρέμα , βάζοντας πολύ λίγο νερό.
Δυό τρεις σταγόνες μόνο.
Αρωματικά όμως δεν μου άρεσε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πάνος την 28 Μαρ 2012, 09:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Από τις φωτογραφίες είναι ξεκάθαρο ότι το προϊόν είναι μέτριο, και κατ εμέ έχει το χειρότερο χαρακτηριστικό. Πολύ πλούσιο αφρό και καθόλου ουσία.

Πάνο ο αφρός σου ήταν όμως ενυδατικός; Γιατί νερό δεν βάζει ο καθένας όσο θέλει για να πετύχει σωστή μορφή, αλλά όσο χρειάζεται το κάθε προϊόν για να έχεις όσο το δυνατόν καλύτερο αφρό, ενυδατικό όμως.

Παράξενο για την ToOBS, κάτι έχουν χαλάσει αυτοί...
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Η συγκεκριμένη κρέμα με απογοήτευσε αρωματικά και δεν έδωσα σημασία.
Δεν θυμάμαι να σου πω αν ήταν ενυδατικός η όχι.
Την έχω σε δείγμα και μου έκανε εντύπωση η υφή της που ήταν ¨στεγνή¨.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Πάνο, σε απογοήτευσε γιατί δεν σου άρεσε γενικά το σανταλόξυλο ή το σανταλόξυλο της συγκεκριμένης κρέμας;
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Της συγκεκριμένης εταιρείας δεν μου άρεσε.Μου θύμισε απορυπαντικό.
Του Trumper είναι πολύ καλύτερο.Ακόμη και του Jagger μου φάνηκε πιο καλό.
Βέβαια είπαμε...αυτά είναι προσωπικά γούστα.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Πάνος έγραψε: δεν είμαι έμπειρος αλλά έχω την εντύπωση ότι έβαλες περισσότερο νερό απ'ότι χρειάζεται.
Με το ίδιο προιόν έκανα έναν πιο πηχτό αφρό σαν κρέμα , βάζοντας πολύ λίγο νερό.
Δυό τρεις σταγόνες μόνο.
Συνφορουμιτη με 2 κρεμες αυτηςτης εταιρις δεν τα βρηκαμε,1 ηταν καταπληκτικη και η 4 ενδιαμεσο αυτων
Αφρος ο οποιος αποκτα τοσο ογκο ταχυτατα και με φουσκαλες οπως ξεκαθαρα φαινεται στις φωτο δεν ειναι καλος για βαθυ ξυρισμα
Στο νερο ειμαι πολυ "σφιχτος" οπως λεμε για να μην μου χαλασει την ολη παρασκευη
Ο ογκος δεν αντικατοπτριζεται απαραιτητα και σε βοηθεια προς την λεπιδα
Εσενα φιλε μου το ξυρισμα ηταν βαθυ;
Εκανες 3 ή 4 χερια εκ των οποιων το ενα Κοντρα;
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Έκανα 3 χέρια κανένα κόντρα όμως.
Όπως είπα δεν μου άρεσε η κρέμα.
Μίλησα όμως για την εικόνα της κρέμας που εμένα μου βγαίνει έτσι όταν βάζω περισσότερο νερό απ΄'οτι πρέπει.
Βέβαια μιλώ με την πολύ μικρή μου εμπειρία.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εχεις δικιο το πολυ νερο καταστρεφει τα παντα
Η συγκεκριμενη ομως κρεμα οπως λεω μαζι με την Jermyn Street εμφανισαν αυτο που βλεπεις στις φωτο απο τα πρωτα δευτερολεπτα
Οτι νερο υπηρχε ηταν αυτο απο το τιναγμενο πινελο
Στο μπολ μεσα δεν εχει ποτε νερο σε εμενα,ειναι στεγνο οταν μπαινει το φορτωμενο με σαπουνι-κρεμα πινελο.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
xristos_metal
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 10:58
13
Been thanked: 15 times

Εγω τις εχω ολες τις taylor και ολες αποδιδουν το ιδιο καλα. Πιθανοτατα πρεπει να βαλεις περισσοτερη κρεμα γιαυτο σου εγινε ετσι ο αφρος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”