Adelco Regular Aloe Vera shaving cream

Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Με λιγη παραπανω ποσοτητα απο οτι οι υπολοιπες της κατηγοριας αυτης, κανει θαυματα. Μιλαμε παντα για (σχεδον) καθημερινο ξυρισμα με DE,SE ή πολυλεπιδο - και οχι για ξυρισματα της μισης ωρας με σαβετες ή φαλτσετες. Τιμια επιλογη και με "παλιακη" μυρωδια αλοης που μας αρεσε πολυ στα 80ς.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Τότε να το δεχτώ. Για τα εξειδικευμένα ξυρισματα του Ράντυ δε θα μπορέσει να πρσφερει κάτι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Με επιφύλαξη πάντα Ράντυ!
Το άρωμά της προσωπικά το βρίσκω μια χαρά σύγχρονο - και σίγουρα ανώτερο από Nivea Originals...
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Να εκφράσω και εγώ την άποψη μου για αυτή την υποτιμημένη κρέμα.
ΟΚ καταλαβαίνουμε όλοι ότι μιλάμε για μια κρέμα του Super Market. Οπότε ας την δούμε με κρέμες τους ίδιου "διαμετρήματος" και μην είμαστε άδικοι μαζί της και αρχίσουμε να λέμε για Castle Forbes, TOBS κλπ κλπ.
Την κρέμα αυτή ήθελα να την δοκιμάσω αλλά ειλικρινά είχα επηρεαστεί από κάποια παλιά reviews σε αυτό το νήμα και πάντα την προσπερνουσα αγοράζοντας κάτι άλλο λέγοντας συνεχώς την άλλη φορά. Θα μου πείτε με την τιμή της βρε άνθρωπε παρτην και αν δεν την θες δωστη.. Ε ναι έτσι είναι αλλά κρατούσα χώρο για άλλα στο ντουλάπι :D . Επίσης όλοι οι παλαιότεροι ξέρετε ότι μου αρέσουν τα προϊόντα μαζικής παραγωγής, γενικά δοκιμάζω ότι βρω στο δρόμο μου και αγαπώ το καθετί γιαυτό που ακριβώς είναι και μου δίνει. Αν κάτι δεν μου κάνει απλά πάω παρακάτω.
Λοιπόν τη κρεμουλα τη δοκίμασα 2 φορές μέχρι στιγμής. Μια με τη MIL open comb και λεπιδα Gillette Silver Blue και μια σήμερα με Parker 97R και λεπίδα Perma Sharp. Άρα δοκιμάστηκε με επιθετικές μηχανές. Λοιπόν ναι μου άρεσε. Πολύ! Το άρωμα της είναι ιδιαίτερο και ρετρο. Η προστασία της και το γλυστριμα της ικανοποιητικότατο. Μάλιστα μετά τα περάσματα πριν ξεβγαλω με λίγο νερό στο χέρι έτριψα το πρόσωπο και μου "έδινε" αυτό το φιλμ. Σε ένα τεστ lather που της έκανα με λίγη κρέμα σχετικά μου έδωσε ένα καλό, συμπαγή αφρό και με έκανε λίγο να απορησω με άλλα τεστ που είδα.

Εικόνα

Την θεωρώ αρκετά πάνω από Nivea, Prosar, Noxzema κλπ, και δίπλα στη Palmolive. Δεν έχει αλλάξει η σύνθεση της όπως τονίστηκε παραπάνω αλλά ίσως κάτι άλλαξε σε αναλογίες (συγνώμη είμαι τούβλο από χημεία και δεν ξέρω πως να το πω) και η κρέμα βελτιώθηκε. Ίσως όμως είναι και τα δικά μου γούστα που την κάνουν να φαίνεται έτσι και γιαυτο δεν κάνει στους προηγούμενους συμφορουμίτες. Πάντως για μένα κέρδισε τη θέση της στο ντουλάπι μου!

Υ. Γ : Όσοι φίλοι κάνετε face lather με τις κρέμες μην βάζετε λίγη ποσότητα. Και το λέω ανεξαρτήτως μαρκας της κρέμας. Φορτώνουμε τα σαπουνια μας σαν να μην υπάρχει αύριο και με τις κρέμες θέλουμε να πάρουμε πυκνό, συμπαγή αφρό για 3 περάσματα με ένα στραγάλι!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οπως τα λες Ακη. Την ξαναδοκιμασα περσι και εμεινα ικανοποιημενος. Και φυσικα αυτα τα φυστικια, καρυδια, αμυγδαλα και φουντουκια δεν εχουν σχεση με το αθλημα μας :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

akis_peiraias έγραψε: 28 Αύγ 2019, 14:40
Υ. Γ : Όσοι φίλοι κάνετε face lather με τις κρέμες μην βάζετε λίγη ποσότητα. Και το λέω ανεξαρτήτως μαρκας της κρέμας. Φορτώνουμε τα σαπουνια μας σαν να μην υπάρχει αύριο και με τις κρέμες θέλουμε να πάρουμε πυκνό, συμπαγή αφρό για 3 περάσματα με ένα στραγάλι!
Ομολογω οτι εκ φυσεως (ή έξεως ? :confusion-shrug: ) ειμαι οικονομος, τρομαρα μου !
Παντα χρησιμοποιω σε κρεμες μια δοση περιπου 1,5-2 cm (λιγο δλδ) η οποια στις καλες κρεμες και κροπ, ειναι υπεραρκετη για 4+ περασματα.
Σε Παλμολιβ-Προσαρ-Νιβεα-Ερασμικ-Αντελκο κλπ, θελει οντως παραπανω ποσοτητα για να κανεις καλο αφρο.

Πρωταθλητης στην οικονομια, ειναι βεβαια ο TFS.. :spam

Και ειμαι κ λιγο :text-offtopic:
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Tην χρησιμοποιώ καιρό.
Για τα λεφτά της είναι super wow!
Απλά θέλει λίγο προϊόν παραπάνω και λίγο περισσότερο δούλεμα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”