Wilkinson Sword shave cream Aloe Vera

Άβαταρ μέλους
geobarou
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 12 Μάι 2012, 15:47
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 70 times
Ηλικία: 44

:offtopic
Η μακροχρόνια χρήση μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα όπως η ψαλίδα, αδυναμία στην τρίχα κλπ.

Και να φαντασρείς ότι στις γυναίκες δίνουν μπουκαλάκια σιλικόνης για την αντιμετώπιση της ψαλίδας! :confused
:btt2
Γιώργος
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

εκανα ενα πρωτο test lather με την κρεμα και μπορω να πω οτι κανει πολυ καλο και στοιβαρο αφρο που δεν στεγνωνει ουτε και σπαει.περα απο την σιλικονη(προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου/ουτε και με απασχολει/η νεκροψια θα δειξει αλλωστε)που χρησιμοποιησα συνθετικο πινελο, σαν κρεμα μου εδωσε την εντυπωση οτι ειναι πολυ καλή.καμμια σχεση με το σαπουνι.περισσοτερα στο ξυρισμα. :)
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

πολυ καλη και παμφτηνη κρεμα.ο αφρος ωραιος,γεματος και στοιβαρος προστατευει αριστα και η λεπιδα κυλαει ομαλα.
δεν ενοιωσα καμμια ενοχληση παροτι ξυριστηκα με τη sledgehammer.
το αρωμα της ουδετερο θυμιζει σαπουνι(καθαριοτητα).καμμια σχεση με το χημικο αρωμα του ομοσταυλου σαπουνιου.
αξιζει καποιος να τη δοκιμασει.
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Χρήση της κρέμας εχθές. Σαν πρώτη επαφή έχω μόνο θετικά. Πολύ καλός αφρός, αρκετά καλή προστασία, αρκετά καλό γλίστρημα και μέτρια ενυδάτωση. Θέλω να περάσει λίγος καιρός ακόμα και να ξυριστώ 5-6 φορές ακόμα για ασφαλή συμπεράσματα, αλλά σε πρώτη φάση δείχνει ανώτερη απο τις κρέμες τύπου σούπερ μάρκετ. Θα επανέλθω σε λίγες μέρες..
Γιώργος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”