Fitjar Barberkrem

Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Πολυ (πολυ) καλα νεα ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

Τσίμπησα ένα σετάκι κρεμούλες. Στάνταρ μεταφορικά 5,5 ευρώ.
-10% με τον κωδικό BYRG μέχρι 11 Οκτ.
Δωρεάν τράβελ (όχι τραβέλ) κρεμούλα με τον κωδικό AGNHALD (πληρώνετε μόνο μεταφορικά)
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28005 times
Been thanked: 29305 times
Ηλικία: 64

Οποία διαφθορά :P
Και γω το σετάκι μπουμπούνισα, γιά να δούμε τι λένε αρωματικά, ώστε αν κάτι αξίζει να προχωρήσω σε σαπούνι αργότερα.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Gogos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2016, 18:45
7
Τοποθεσία: Αθήνα-Πολύγωνο
Has thanked: 6112 times
Been thanked: 3486 times
Ηλικία: 57

Vavous έγραψε:Τσίμπησα ένα σετάκι κρεμούλες. Στάνταρ μεταφορικά 5,5 ευρώ.
-10% με τον κωδικό BYRG μέχρι 11 Οκτ.
Δωρεάν τράβελ (όχι τραβέλ) κρεμούλα με τον κωδικό AGNHALD (πληρώνετε μόνο μεταφορικά)
Φαντάζομαι ότι αφού ψώνισες, δεν πλήρωσες μεταφορικά και για την δωρεάν κρέμα.
«οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ, ἀλλ᾿ ἐν τῷ εὖ τὸ πολύ»
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

Προτίμησα την έκπτωση 10%. Δεν δώνουν επιπλέον δωρεάν κρεμούλα. Ή έκπτωση ή κρεμούλα.

Αλλά ναι, για να απαντήσω στην ερώτηση, βάζεις την τράβελ κρέμα της επιλογής σου στο καλάθι και κατόπιν τον κωδικό, με το οποίον η χρέωση μηδενίζεται ενώ παραμένουν προφανώς μόνο τα μεταφορικά.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Link.2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 07 Μάι 2016, 07:45
7
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1411 times

Εγώ πάλι Αντρέα (ω, Θεμελιώδη Διαφθορεύ!), πήρα 1 σαπουνάκι για τα ευαίσθητα τα μούτρα μου + την τράβέλ (sic) κρεμούλα μπαρμπερισμού αρκεύθου (ήτοι juniper που το πίνομε και στο τζιν...) 20γρ. gratis συνεπώς κατέβαλλα NOK228,-.

Από σαπούνια, βάλσαμα, λοσιόνς κτλ έχωμε γκώσει άρχις του AD 2525, τα έχουμε πει αφτα.

Για να διούμε....
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

Basic corruptor, I am.
Ούτε το avatar επιλέχθηκε τυχαίως.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Πηρα λιγη κρεμα με την μικρη σπατουλα που εχω και χτυπημα στο μπολ 1 λεπτο (κουραση τζανουμ...)
χρειαστηκε λιγες σταγονες νερο και μου εδωσε αφρο για 2,5 περασματα ανετα.

Η μυρωδιά του ειναι έντονη φρεσκάδα δάσους. ( μέντα ? ευκάλυπτο ? κυπαρίσσι ? μιξ :think: λέμε? )
Οσοι αρεσκονται σε "πρασινες" μυρωδιες θα ικανοποιηθουν "τα μαλλα".

Πολυ καλη γλιστρα, ιδιαίτερα για vegan, αλλά οχι και τοσο καλη ενυδάτωση μετα το ξυρισμα.(περιμενα κατι καλυτερο, ισως επειδή ειναι η 1η φορα ,οψόμεθα ...)

Η ενυδατική κρέμα της ίδιας εταιρίας, απορροφήθηκε πιο γρήγορα και από Σύρο πρόσφυγα στην Γερμανία.
Μετρια αποδοση κατ'εμε, η μυρωδιά άπλα αποκρουστική για τα γουστα μου [ Φολγκεφον].... :puke-right:

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Kimbar23
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 25 Ιουν 2020, 09:32
3
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 763 times
Been thanked: 654 times
Ηλικία: 32

Καλησπερα σε ολους,

Ανοιγμα του θέματος μετα απο 3 χρονια μιας και εκτος των αλλων προιοντων απο τον ισπανο προμηθευτηκα δειγμα της κρεμας, συγκεκριμενα της Folgefonn.

Ως προς το αρωμα, για μενα ενα απο τα δυνατα σημεια της κρεμας. Την εμφάνιση του κανει αρχικα ο ευκαλυπτος και στη συνεχεια ακολουθει η μυρωδια του ελατου. Δεν ειχα ξαναμυρισει ελατο ειτε σε σαπουνι ειτε σε κρεμα. Η μυρωδια του πολυ φυσικη. Μιας και κατάγομαι απο ορεινο χωριο μεσα στα ελατα αυτομάτως μεταφερθηκα εκει. Το αισθημα φρεσκαδας αρκετα υψηλο τοσο απο τον ευκαλυπτο οσο και απο την μενθολη, χωρις να φτανει σε σημειο να σε μπουχτιζει η να σε καιει.

Τωρα στα της αποδοσης. Αφρος πηχτος, αρκετα προστατευτικος. Η δοκιμη εγινε με την GG Gamechanger 0.84 Jaws. Αν και το θεωρω την πιο επιθετικη μηχανη που εχω, το ξυρισμα της ειναι γλυκο. Σε καμια περιπτωση δεν ένιωθα να πρεπει να δειξω παραπανω προσοχη. Ισως με μια οντως επιθετικη μηχανη να ειχα διαφορετικη αποψη. Αυτο που δεν ικανοποιησε ειναι το residual slickness. Παραηταν υποτυπώδες. Ισα που ενιωθα πως υπηρχε.

Ως προς το postshave το αρχικο πλανο ηταν να μην χρησιμοποιησω καποιο asl για να δω πως θα συμπεριφερθει το δερμα μου. Παρολα αυτά μετα απο ενα πενταλεπτο αρχισα να το νιωθω αρκετα στεγνο κατά φεύγοντας στο 444 και το Cologne-Fougere του Πατερα λουσιεν.

Σε γενικες γραμμες και δεδομενου της τιμης στη ερωτηση αν το προτεινα νομιζω πως υπαρχουν καλυτερες κρεμες. Κατα τα αλλα θα ψαχτο αν υπαρχει σαπουνι η κρεμα με αρωμα ελατου και αν δεν βρω θα προχωρήσω σε αγορα.
Σωτήρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”