Κρέμα Gillette classic / sensitive

koulalexis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 17:15
10
Τοποθεσία: Κατερίνη / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times
Ηλικία: 54
Επικοινωνία:

εγώ έχω την κόκκινη που είναι για κανονικά δέρματα είναι επίσης όλα τα λεφτά!!! Γρήγορος αφρός, γρήγορο μαλάκωμα τέλειο ξύρισμα κρίμα που είναι κατηργημένο προιόν, όπου το βρείτε χτυπήστε το γιατί το μόνο αντίστοιχο brushless που βγάζει τώρα η Gillette είναι το διαφανές ζελέ για τη σειρά Proglide.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

Δεν ξέρω αν είναι καταργημένο-πιθανολογώ πώς ίσως είναι-αλλά το βρίσκω παντού και σε τιμή τρέλλα.Φυσικά και διαδικτυακά υπάρχει πολύ απόθεμα...
Πιο πιθανό είναι να ελαττώθηκε η παραγωγή.Φυσικά μιλάμε για τοπ προιόν που θα έλεγα οτι είναι το alter ego του old spice!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
koulalexis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 17:15
10
Τοποθεσία: Κατερίνη / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times
Ηλικία: 54
Επικοινωνία:

Στο site της Gillette δεν υπάρχει αλλά επειδή κι εγώ το ψάχνω μπορείς να πεις σε ποια καταστήματα το βρίσκεις ή που υπάρχει διαδικτυακά;
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Την παλιά Gillette τη χρησιμοποιούσα για χρόνια, όταν ξυριζόμουν
με πινέλο.

Αλέξανδρε πρέπει να έχει ο Τηλέμαχοςστο Καπάνι. Εγώ τον βρίσκω κλειστό
γιατί συνήθως "κατεβαίνω" απογεύματα. Μέχρι τις 4 είναι ανοιχτός.
Αν τον πετύχω ανοιχτό κι εγώ θα μπουμπουνίσω μία (και άλλα καλούδια :) )
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
koulalexis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 17:15
10
Τοποθεσία: Κατερίνη / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times
Ηλικία: 54
Επικοινωνία:

Θα φροντίσω να τον βρώ...ανοιχτό ;)
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

OK, αλλά μην πάς μόνο γι αυτό, ο Αλέξης είχε περάσει από εκεί 2 χρόνια πρίν όταν ακόμη
ήταν Σαλονίκη, πλέον μπορεί νάχει μπορεί και να μην έχει. Άμα είσαι κέντρο για άλλη δουλειά,
ε, τότε κάνε και τη βόλτα σου στο Καπάνι :)
(Να δώ εγώ πότε θα πάω πρωϊ να τονε βρώ ανοιχτό....)
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10564
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26446 times
Been thanked: 25921 times

Πρεμιέρα σήμερα και για την κρέμα αυτή. Είναι ίσως από τα ελάχιστα προϊόντα μιας κατεστραμμένης αυτοκρατορίας, που να θυμίζουν τις παλιές καλές μέρες.

Είχα δοκιμάσει παλαιότερα την Normal της Gillette, χωρίς να με ενθουσιάσει. Αυτή εδώ είναι σαφώς καλύτερη κατά την γνώμη μου. Όχι κάτι το εξαιρετικό, αλλά σε αυτήν την κατηγορία ( ̴ 2€) δεν μπορείς να έχεις τρελές απαιτήσεις και σίγουρα είναι μια καλή κρεμούλα.

Άρωμα σιτρονέλας, μέτριας έντασης, με μια δόση λίγο φαρμακευτική σε αυτόν τον τομέα θυμίζει την αδερφή της (Normal). Περιέχει γλυκερίνη, που βοηθάει στην ενυδάτωση του δέρματος. Αφρισμός καλός, καλυπτικότητα κάπου στον μέσο όρο. Θα έλεγα ότι δεν φτάνει την Palmolive (η αγαπημένη μου στην κατηγορία), την Ingram (στα ίδια επίπεδα με την Palmolive) ή την Speick, αλλά είναι πολύ κοντά τους.

Συνολική εικόνα μια τίμια πρόταση για την κατηγορία, αξίζει να της δώσει κάποιος μια ευκαιρία έστω και ως κάτι διαφορετικό στην καθημερινότητά του.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εγώ θυμάμαι τον μακαρίτη τον πατέρα μου να ξυρίζεται με μία gillette που είχε στο σωληνάριο και πράσινο ανοιχτό. Ήταν η version menthol. Και τον θυμάμαι είχε ξετρελλαθεί και το έλεγε σε φίλους του. Στα πρώτα μου ξυρίσματα τη δοκίμασα. Και μου έχει μείνει στη μνήμη μου τη rom σαν εξαιρετικό πράμα και το στοιχείο menthol σαν προεξάρχον της απόλαυσης της ξυριστικής. Πράγμα που με συνοδεύει και σήμερα.
Προσπάθησα να τη βρω δεν την βρήκα.
H μάλλον να διευκρινίσω ότι υπάρχει menthol gellette αλλά με το μπλε σωληνάριο που την έχω δοκιμάσει και (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον) δεν είναι ίδια.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9860 times
Ηλικία: 54

Στις αρχες των 90ς ειχαν πρωτοκυκλοφορησει τα Shave gels, και το συγκεκριμενο ηταν απο τα αγαπημενα μου κυριως για τo αρωμα του: Εικόνα

Παντα ειχα απορια γιατι ο "Αγιος Ζιλετιος" δεν το έβγαλε σε ASL/κολώνια αλλα μονο σε ΑS/gel (την εκδοση sensitive): Εικόνα

Γιατρέ μου έχω πρόβλημα! όχι άλλες κρέμες :hb

:btt
any shave you can walk away from, is a good shave!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”