D.R. Harris Marlborough Shaving Soap

tso
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 23 Απρ 2016, 14:04
7
Been thanked: 2 times
Ηλικία: 34

Άβαταρ μέλους
Thanos87
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 27 Δεκ 2020, 10:09
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 37

Καλησπέρα. Κάνω μια μίνι ανάσταση του θέματος. Απέκτησα πρόσφατα το συγκεκριμένο σαπούνι και μου κάνει εντύπωση πως το άρωμα του είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Η μύτη μου είναι σίγουρα ΟΚ. Έχω μυρίσει 3 σαπούνια μέχρι στιγμής. Αυτό, το FLoris London Elite, και το A&E Kaizen. Tο FLoris και το Kaizen πραγματικά μοιάζουν με Eau de Parfume μπροστά στο Marlborough. Βάζω τη μύτη μέσα στο μπολ, και ίσα που μυρίζει, μια basic μυρωδιά σαπουνιού πολύ αχνή. Τα ίδια και όταν το δουλεύω με πινέλο. Δε μπορώ να διακρίνω τίποτα. Θυμίζει πραγματικά, generic soapbar για τα χέρια . Υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο πολυκαιρισμένο το κομμάτι που ήρθε στα χέρια μου; Λίγο χλωμό το βρίσκω. Από την άλλη σα να πήρε το μάτι μου κάτι στο δίκτυο, περί αλλαγής της σύστασης των DR Harris τα τελευταία χρόνια.

Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία από το συγκεκριμένο σαπουνάκι;
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12362 times
Been thanked: 8654 times
Ηλικία: 44

Εχω κατι χρονια να το δουλεψω το εν λογω σαπουνι αλλα θυμαμαι οτι η μυρωδια του ηταν σχετικα αισθητη. Μετα το ξυρισμα βεβαιως δεν υπηρχε καθολου η μυρωδια του σαπουνιου στο δερμα μου.
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Thanos87
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 27 Δεκ 2020, 10:09
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 37

Ξέρεις τι άλλο μου κάνει εντύπωση; Πως το Chubby 2 synthetic που έχω, μετά από κάθε ξύρισμα, όταν στεγνώνει κρατάει μυρωδιά αρκετά έντονη από το προϊόν που χρησιμοποιησα. Στην προκειμένη περίπτωση κι αυτό, μετά βίας κρατάει οποιαδήποτε μυρωδιά.
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17383 times
Been thanked: 7037 times

Φίλε μου έχω την κρεμα στο μπολ και μια χαρά είναι η μύτη σου δεν έχει καθόλου έντονη μυρωδιά και το after shave τα ίδια αλλά από ιδιότητες μια χαρά
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

@Thanos87 Ποσό παλιό είναι το σαπούνι; Έχουν περάσει 3 από τα χέρια μου, ακόμα και μετά από 5 χρόνια το άρωμα του σαπουνιού υπήρχε... και είναι το αγαπημένο μου.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
Thanos87
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 27 Δεκ 2020, 10:09
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 37

Ένα μήνα έχει που το πήρα. Στο κλασσικό Mahogany bowl
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”