SIR Irisch Moos σαπουνι ξυρισματος

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Σου δίνει επιλογή να επιλέξεις τί απ' όλα θές. Το σαπούνι (Rasierseife 100g) είναι out of stock.
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
nikos.a

Το θέμα είναι ότι δεν είναι out of stock, αλλά ότι έχει σταματήσει η παραγωγή του. Οπότε, λογικά μιλώντας πάντα, δεν μπορεί να... ξαναφέρει. Σωστή η παρατήρηση του Ηλία.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Ηλία μπορεί νάναι κι έτσι, αλλά μπορεί και πραγματικά να είχε μερικά σαπούνια και να τα πούλησε μόλις
τα πήρανε χαμπάρι. Πιστεύω πώς ακόμη, σε αρκετά μαγαζάκια στη Γερμανία αλλά και σε άλλες χώρες
θα υπάρχουν και σε νορμάλ τιμές.
Όπως ακριβώς κανείς τυχαίνει και βρίσκει π.χ. Costa Brava μετά από τόσα χρόνια,
έτσι μπορεί να βρεί ένα-δυό ή και πιό πολλά....
Πάντως εγώ όποτε μπαίνω στο Λιμάνι και το θυμάμαι το βάζω για αναζήτηση....πού ξέρεις καμμιά φορά...
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

nikos.a έγραψε:Το θέμα είναι ότι δεν είναι out of stock, αλλά ότι έχει σταματήσει η παραγωγή του. Οπότε, λογικά μιλώντας πάντα, δεν μπορεί να... ξαναφέρει. Σωστή η παρατήρηση του Ηλία.

Το θεμα ειναι οτι ειχε ενα στοκ, και τωρα πλεον οχι, γιατι εξαντληθηκε. Φυσικα και εχει σταματησει η παραγωγη του, και Νωντα, θα το βρεις σε "λογικες" τιμες, μονο ΕΑΝ ο πωλητης δεν κατεχει ο αθλημα. Στη νορμαλ αγορα δεν θα το βρεις με την καμμια, και ουτε και την κρεμα, η οποια σταματησε και αυτη! Τωρα αν ειναι να ψαχνω σε κανενα χωριο, το οποιο δεν υπαρχει ουτε στο Google Earth για να το βρω, ε, τοτε να μην το βρω ποτε..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Το έχω πάρει από τον Γιάννη εδώ και καιρό,πρόκειται για ένα τοπ σαπούνι που σε αναζωογονεί λόγω πρασινάδας και δεν έχει καμία σχέση αρωματικά με το αδελφάκι του Tabac. Σαν σαπούνι είναι απίστευτο, αφρίζει πανεύκολα και σε ενυδάτωση - προστασία είναι κορυφή, tallow rules ! :dance :dance

Δυστυχώς έχει σταματήσει εδώ και καιρό η παραγωγή του, πραγματικά θα ήθελα να είχα μπροστά μου τον βλάκα :!@#! :!@#! :!@#! που σκέφτηκε να σταματήσει αυτή την σαπουνάρα, δηλαδή έλεος !! :ranting2 :ranting2 :ranting2
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Πραγματικά το σαπούνι είναι καταπληκτικό!
Έχω πάρει δύο σαπούνια από το ebay.de που ήρθαν στα χέρια μου με τη βοήθεια του Στέφου ( :thnx Στέφανε και πάλι) εδώ και αρκετό καιρό. Το πλήρωσα "χρυσό" λόγω διακοπής παραγωγής αλλά χαλάλι για το σαπούνι αυτό. (Χαλάλι βέβαια γιατί είμαστε τρελοί, έτσι; :ninja_hide ).
Είναι σε ιδιότητες όπως το Tabac (καί νερακι θέλει λίγο παραπάνω) αλλά η μυρωδιά του είναι πολύ καλύτερη IMHO και πολύ αναζωογονητική. Σαν να βγαίνεις στο δάσος αμέσως μετά τη βροχή!
Καταπληκτικό! ΤΕΛΟΣ!
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Μου έχει μείνει τόσο που όταν το περνάω στο πρόσωπο νομίζω πως πασαλείφομαι με depon αναβράζον. Το κακό είναι πως με τέτοιο καιρό και με το Pino Silvestre asl μετά, είναι εθιστικά απολαυστικό. Σκέφτομαι σοβαρά πως οι πιθανότητες να το ξαναβρώ είναι μηδαμινές ( δε ξέρω απο που πηγάζει η αισιοδοξία μερικών φίλων ) και ίσως θα έπρεπε να φυλάξω λίγο απ'το απόθεμα και για το επόμενο φθινόπωρο - χειμώνα.
Τέλος πάντων έχουμε τρείς γεμάτους μήνες ακόμα για να τερματίσουμε το 15 με το καλό, τρία σαπούνια προσπαθώ να τελειώσω - με καθημερινά ξυρίσματα - και το Sir μέσα και δε νομίζω πως θα τα καταφέρω τόσο εύκολα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
RAZORBLADE
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Απρ 2015, 14:38
8
Τοποθεσία: Αθήνα-Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 130 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 45

Με έχει εκνευρίσει αυτή η ιστορία με SIR IM.

Ναί και εγώ το αναζήτησα και δεν το βρήκα πουθενά και στενοχωρήθηκα ,γιατι τόσες καλές κριτικές δεν μπορεί να είναι σύμπτωση και σίγουρα μιλάμε για top σαπούνι, δεν λέω αν το έβρισκα θα το αγόραζα και θα πλήρωνα και 20 και 30 € και όχι μόνο αυτό θα αγόραζα και την κρέμα και το after shave για να κάνω σετ.

Αλλά οι δημιουργοί του σκέφτηκαν αλλιώς και για τους δικούς τους λόγους αποφάσισαν να σταματήσουν ένα κορυφαίο σαπούνι

Τώρα εγώ τι πρέπει να κάνω; να ψάχνω σε λιμάνια , ψιλικατζίδικα και μαυραγορίτες για να το αποκτήσω σαν εξαρτημένο άτομο;

ΟΧΙ....τέλος όπως και πολλά άλλα πράγματα σε αυτή τη ζωή δεν θα το αποκτήσω , το έχω αποδεχθεί , πάει τελείωσε πέθανε πώς το λένε .
Γιώργος
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

πρεπει ανα διαστηματα να το φερνει
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Ο Γιάννης είχε αρκετά σαν συλλογή στο μαγαζί, έβγαλε μερικά προς πώληση μερικούς μήνες πρίν,
και τώρα τα υπόλοιπα που μείνανε (δεν ξέρω πόσα), φυσικά τα κρατάει ως συλλεκτικά.
Και εγώ, ΟΚ δεν το ψάχνω τρελλά, αλλά πολλές φορές όταν κάνω αναζήτηση για άλλα καλούδια,
είτε στο λιμάνι , είτε γενικότερα, κυττάω και για αυτό. Αν το βρώ (σε σχετικά λογική τιμή) κι εγώ θα το πάρω.
Βλακεία μου που δεν είχα πάρει ένα τότε από τον Γιάννη :hb
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”