Tabac Original σαπούνι - κρέμα ξυρίσματος.

Απάντηση
georgehh
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 07 Αύγ 2013, 17:22
10

Πρώτο ξύρισμα και για μένα με tabac ,πραγματικά τέλειο προιόν,σα βελούδο απλώνονταν,στο προσωπό μου,ισως μετά το after shave να ήταν περιττό,αλλά ας τηρούμε τους τύπους...
(Πάντως συνεχίζω να πιστεύω οτι το proraso για την τιμή του πάντα δεν νομίζω να έχει αντίπαλο) σίγουρα το tabac κάνει αρκετά πιο γλυκό-ευχάριστο ξύρισμα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Τabac :worthy

TabaAAC :worthy

TabAAAC
:worthy


εεεγχμ, μπορώ να πώ πως μου άρεσε.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
nikos.a

Ακουγονται τα καλυτερα για τις ιδιοτητες, ωραια συσκευασια, αλλα... αυτο το αρωμα... Ειλικρινα, δεν μπορω να το αντεξω. Δεν ειναι οτι μου φαινεται παλιομοδιτικο μεχρι οσο δεν παει, διακρινω κατι το οποιο δεν μπορω να περιγραψω και με "ενοχλει". Και να πω οτι δεν μου αρεσουν τετοιοι ειδους αρωματα... Για παραδειγμα, θεωρω το 4711 πολυ ωραιο σαν lotion και για αρκετο καιρο χρησιμοποιουσα και θα χρησιμοποιω μεχρι να σταματησουν οι ζεστες σαν καθημερινο αρωμα το UOMO της Moschino. Oποιος το εχει δοκιμασει ή το εχει θα καταλαβει τι εννοω.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26273 times
Been thanked: 25719 times

Επειδή μπερδεύτηκα, μιλάς για το as ή για το σαπούνι;
nikos.a

Μιλαω για το σαπουνι.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26273 times
Been thanked: 25719 times

Εντάξει, το άρωμα είναι υποκειμενικό. Και εμένα μου αρέσουν τα λεμόνια και πολύ μάλιστα, αλλά λατρεύω το Tabac. Σε όλα του!
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Aγαπημένο ! Έχει γίνει το Κυριακάτικο set up μου. Νομίζω όμως πώς καταλαβαίνω τί είναι αυτό στο άρωμα του που σ'ενοχλεί.
Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, ξεκινά ωραία αλλά καταλήγει να μυρίζει κάπως σαν φυτοφάρμακο-εντομοκτόνο. :shocking :devil

Βέβαια εγώ φορτώνω το πινέλο μου με μπόλικο σαπούνι, θέλω αρκετό για πέντε περάσματα και ας κάνω μόνο δύο.
Λόγω του αρώματος όμως δε μπορώ να ξυριστώ με το Τabac δύο φορές συνεχόμενα και αν το κάνω αποφεύγω να βάζω και στις δύο το Tabac asl στο τέλος. Σπάω το σερί με Aqua Velva.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Παίρνω πάσα απο τον Χάρη, που στο "ξύρισμα της ημέρας" έγραψε για τη δύναμη του αρώματος του Tabac η οποία απο ένα σημείο και μετά ενοχλεί.
Aκριβώς γι'αυτό το λόγο έχω αρκετό καιρό να ξυριστώ με τo Tabac. Σε όλα του άριστο αλλά αυτή η ένταση στο άρωμά του..! Κάποτε ήταν στο rotation μιά φορά την εβδομάδα και εξακολουθώ να το θεωρώ, το ξαναλέω, ένα απο τα σαπούνια που όλοι πρέπει να δοκιμάσουν, όμως ύστερα απο όλα τ'άλλα εξίσου καλά ή και καλύτερα που ήρθαν στα χέρια μου, δε ξέρω πως να το πώ, δε μου πάει το χέρι να το σηκώσω απ'το ράφι.
Τουλάχιστον αν δεν έχει περάσει καιρός για να μου λείψει κατα κάποιο τρόπο.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
marinos79
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: 22 Ιαν 2013, 12:57
11
Τοποθεσία: Βύρωνας - Αττικής.
Has thanked: 190 times
Been thanked: 762 times
Ηλικία: 62

Χειμωνιάτικο - βροχερό Κυριακάτικο πρωινό, το Tabac είναι η πρώτη μου επιλογή γιά το ξύρισμα.
ΛΑΡΡΥ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 03 Ιουν 2012, 11:35
11
Τοποθεσία: Χανιά
Been thanked: 35 times
Ηλικία: 48

Έλειπα 8 ημέρες ταξίδι με καράβι.
Συνθήκες ξυρίσματος: όχι και οι καλύτερες.Νερό μόνο προς το κρύο...
Επιλογή σαπουνιού: tabac στικ.
DE: merkur 933 cc
Πινέλο: ταξιδιωτικό συνθετικό της muhle
Ξυραφάκι: persona.
Για μετά το ξύρισμα: tabac asl και asb.
Ρουτίνα ξυρίσματος: καλό ξέπλυμα προσώπου, λίγο σαπούνι και μασάζ με τα δάχτυλα, λίγο σαπούνι στο πινέλο για να μαλακώσει, ξέβγαλμα και στα δύο, και γενναία ποσότητα σαπουνιού στο πρόσωπο.Το πινέλο περισσότερο δούλεμα και αναμονή περίπου 5'.
Δύο περάσματα στην φορά των τριχών και σαπούνι στο πρόσωπο μετά για ένα λεπτό (έχω την εντύπωση ότι βοηθάει). Χρησιμοποίησα δύο φορές το μπάλσαμ και έξι την λοσιόν.
Κοψιματάκια: ουδέν
Κατάσταση πρόσωπου: ελαφρώς με τράβαγε για καμια ώρα μετά
Ενυδάτωση: την τρίτη και την έκτη ημέρα χρειάστηκα το μπάλσαμ, παρόλο που δεν τα συμπαθώ.

Το tabac δεν είναι ότι δε το έχω σε εκτίμηση απλά μου βρωμάει.Ειδικά καλοκαίρι.Πολύ καλό σαπούνι που με προστάστεψε με το παραπάνω.Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε ο εύκολος αφρισμός του με κρύο νερό και η παχιά κρέμα που έβγαλε.

ΥΓ: 8 στους 10 είχαν γένια.Που πάμε ρε;;!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”