Muhle RN16 μπολ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Μαζί με το Proraso Sandalwood ο φίλος Ηλίας είχε την καλοσύνη να μου φέρει ως δώρο και το συγκεκριμένο μπολ. Είναι ένα πανέμορφο μπολάκι της Muhle, ειδικά σχεδιασμένο για την δημιουργία αφρού, σε όσους αρέσκονται σε bowl lather, όπως εγώ. Βγαίνει σε 2 χρώματα, μαύρο και άσπρο και υπάρχουν και κάποια παραπλήσια σχέδια για όλα τα γούστα.

Εικόνα

Η εξωτερική του διάμετρος είναι 12cm και το ύψος του είναι 5,6cm. Στον πάτω του υπάρχει ένα εξόγκωμα εσωτερικά, που βοηθάει στην δημιουργία του αφρού και την συγκέντρωσή του εντός του μπολ.

Εικόνα

Πέρα από το γεγονός ότι είναι πραγματικά πολύ όμορφο αισθητικά και πολύ προσεγμένο (το όνομα Muhle είναι εγγύηση για την ποιότητα), είναι και πολύ χρηστικό. Είχα τους ενδοιασμούς μου για την αποτελεσματικότητά του, λόγω του μεγέθους του (έχω συνηθίσει και χρησιμοποιώ ένα μπολ της σούπας που είναι τριπλάσιο από αυτό) και για το πόσο εύκολα θα μπορούσε να δουλευτεί η κρέμα ή το σαπούνι, αλλά τα πήγε καλά.

Το μικρό του, σχετικά, μέγεθος επιτρέπει την τοποθέτησή του σχεδόν παντού κατά την ώρα του ξυρίσματος, δεν πιάνει χώρο, ενώ μπορεί να αποτελέσει για τους παραπάνω λόγους και ένα πολύ καλό bowl για τα ταξίδια, αν και η ομορφιά του δεν θα με έκανε να επιλέξω την λύση αυτή για την περίπτωση της απώλειας.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αξεσουάρ”