Bluebeards Revenge pure badger

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28002 times
Been thanked: 29305 times
Ηλικία: 64

Εχει κάποιος φίλος χρησιμοποιήσει το εν λόγω πινέλο ?
Αν όχι, έχει ακούσει η διαβάσει κάτι γι'αυτό ?
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26419 times
Been thanked: 25885 times

Αν θες την γνώμη μου, μάλλον δεν πρόκειται για κάτι το ιδιαίτερο. Γενικά τα pure badger δεν έχουν αξιόλογη τρίχα, εγώ θα τα απέφευγα.
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28002 times
Been thanked: 29305 times
Ηλικία: 64

Ευχαριστώ Αντώνη,
Δεν θα το προχωρήσω. Οσο και αν έψαξα στο internet δεν βρήκα τίποτε γιά το συγκεκριμένο.
Και τα "γουρουνάκια", αλλά και τα συνθετικά, την κάνουν την δουλειά τους,
Γιάννης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Kαλησπέρα Γιάννη. Αν δε κάνω λάθος μικρούλι είναι, του στυλ να'χαμε να λέγαμε...δε νομίζω πως αξίζει το κόπο εκτός αν είσαι συλλέκτης και πρέπει να βάλεις κι'αυτό στη συλλογή σου. Συμφωνώ με τον Αντώνη.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Με το ίδιο μάτι που βλέπω τις fusion και τους αφρούς ξυρίσματος βλέπω πλέον και τα πινέλα pure badger........
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Θα διαφωνήσω με όσους απαξιώνουν τόσο πολύ τα pure badger. Ναί δεν έχουν ραχοκοκαλιά,
συνήθως είναι 21 mm, κουρεμένα και τσιμπάνε λίγο ή περισσότερο , αλλά με τις κρέμες κάνουν αφρό τρελό.
Πάντα IMHO έτσι; Εμένα μούχει λείψει λίγο το χελωνάκι μου, κάποια στιγμή θα ξανακολλήσω
το θύσανο και θα το δουλεύω με κρεμούλες. Ποτέ μη λέτε ποτέ. Π.χ. εγώ στην αρχή απορουσα
πώς είναι δυνατόν να αρέσουν σε αρκετους τα γουρουνάκια τόσο πολύ περισσότερο από τους ασβούς,
καιειδικά τα Ωμέγα. Εμ έλα που πιό συχνά ξυρίζομαι τελευταία με το 65 και το 97(το άβαταρ του Γιάννη)...

¨Εχω και Best και Finest βέβαια. ΟΚ, άλλα αυτά και άλλο το Pure. Πολύ καλύτερα, μαλακότερα κλπ.
Αλλά εμένα με αρέσει και το Pure...(Θυμήθηκα τον Γιαννόπουλο στον Πατούχα...Εγώ θα το πάρω το Μαρουλί :D )
Άβαταρ μέλους
RAZORBLADE
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Απρ 2015, 14:38
8
Τοποθεσία: Αθήνα-Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 130 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 45

Μιας και η κουβέντα έχει πάει στη ποιότητα pure, έχω ένα μπέρδεμα όσον αφορά την ποιότητα black badger,άλλοι την κατατάσσουν στη κατηγορία pure και άλλοι στην κατηγορία best.

Υπάρχει ξεκάθαρη θέση πάνω σε αυτό το θέμα;

Γενικότερα είναι θολό το τοπίο στις κατηγορίες τρίχας καθώς κάποιες εταιρίες πχ simpsons δεν ακολουθούν τα στανταρτ πρότυπα αλλά έχουν δική τους βαθμονόμηση.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Νώντα δεν είναι θέμα απαξίωσης αλλά τι βολεύει και ευχαριστεί τον καθένα. Εγώ εξέφρασα καθαρά την προσωπική μου άποψη η οποία και δεν αλλάζει. Το πρώτο μου omega ήταν pure badger , ναι έκανε φανταστικό αφρό και με κρέμες και με σαπούνια αλλά έκανε και ένα ενοχλητικότατο τσίμπημα το οποίο δεν το μπορώ καθόλου. Omega χοίρου των 5 € και μετά το στρώσιμο είναι βελούδο ενώ το pure θα τσιμπάει μια ζωή. Σε κάποιους βέβαια μπορεί να αρέσουν και άκρως σεβαστή η προτίμησή τους αλλά όσον αφορά εμένα δεν πρόκειται να πάρω ξανά pure badger στον αιώνα τον άπαντα.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

εμενα παντως στα pure badger δεν με ενοχλει το γεγονος οτι τσιμπανε οσο το οτι δεν εχουν καθολου ραχοκοκαλια(το 99,9%).
γιαυτο αλλωστε και εχω μονο 1 ασβο το soc2band.μαρεσει η απολεπιαση! :D XD :'(
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”