Semogue 830

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Άρη το ίδιο σχεδόν έπαθα και εγώ,με την διαφορά πώς εγώ το ανακάλυψα μια και καλή... :handgestures-thumbdown:

[*]Την ώρα που έκανα αφρό στο πρόσωπο,μου έμεινε η λαβή στο χέρι,και ο θύσανος "την κοπάνησε" :animals-chickencatch:

Παρά την πολύ καλή εντύπωση που σου δείχνει στην αρχή το 830,που είναι εντυπωσιακή,μετά αρχίζει η κάμψη,
μιλάω για τον ανεξέλεγκτο "ξεμάλλιασμα" που ειλικρινά δεν το άντεχα,για τους λεκέδες που είναι συνήθης φαινόμενο,
εεε τώρα ήρθε και η αποχώρηση του θυσάνου...

Το ίδιο συνέβη και σε δυο φίλους μου,έφυγε ο θύσανος,συν τους λεκέδες,μάλλον πρόκειται για ελαττωματικές παρτίδες (το συμπεραίνω) τι να πω κρίμα,δεν θα επανέλθω στο συγκεκριμένο πινέλο,στο δικό μου το κόλλησα με εποξική δυο συστατικών, και του βρήκα ένα καλό σπίτι... O:)


[*]Άντε και του χρόνου να είμαστε καλά,και ας μας ξεκολλήσει και κανένας θύσανος... :D
Συγνώμη που το διακωμωδώ,αλλά ήταν πολύ αστεία η σκηνή, την ώρα που μου έφυγε η φούντα του πινέλου,
και εγώ λόγω κεκτημένης ταχύτητας,εξακολουθούσα να κάνω μασάζ με την λαβή σκέτη...χαχαχα...γέλαγα μόνος μου...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Καλά που τα ανέφερες αυτά Αντώνη . Αρα μιλάμε με μεγάλη πιθανότητα για ελλατωματική παρτίδα , ήδη έχουμε 4 πινέλα που παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα. Σε κάποιο απο τα επόμενα ξυρίσματα θα το χρησιμοποιήσω γαι να δω τι θα γίνει . Βέβαια απο την στιγμή που κουνιέται ο θύσανος η αποκόλληση θεωρείται βέβαια απλά δεν ξέρω το πότε . Και να σκεφτείς οτι μας έγιναν αλλαγή το πινέλα λόγω των λεκέδων που παρουσίασαν στις λαβές και τώρα αρχίζουν και αποκολλούνται οι θύσανοι. Θα περιμένω να ξεκολλήσει ο θύσανος και μετά θα δω τι θα κάνω δεν έχω κατασταλάξει ακόμη.....
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Tελικά τι γίνεται ρε παιδιά? Να το πάρω ή όχι? Μη μου μείνει και στο χέρι? Ενα 20ρικο είναι αυτό...
Εικόνα
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
6
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Να το πάρεις randyman από τον Γιώργο και αν έχεις πρόβλημα θα σου το αλλάξει. Εγώ είχα με ένα 610 θέμα και μου το άλλαξε άμεσα. Το καινούργιο όλα Οκ.
tolakos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 25 Φεβ 2019, 19:41
5
Been thanked: 6 times

καλησπέρα και απο μένα πρόσφατα εκανα δώρο στο πατέρα μου ενα φθηνο ασβό που ειχα γιατί ειχε σαπίσει η λαβή και πήρα το Semogue με τρίχες χοίρου - 830 με ακρυλική λαβή , πιστευω ειναι καλή επιλογή για τα 19 ευρώ που το αγόρασα , δεν το δοκιμασα ακομη με σαπουνι αλλα με μια κρέμα σαν σαπουνι της Cella με αμυβδαλο , τώρα ειμαι σε φάση να το μαλακωσω λίγο με σαπουνι arco και μετα θα παίξω με κρέμα της omega με ευκαλιπτο :D
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11440 times
Been thanked: 11664 times
Ηλικία: 48

Πρόσφατα απόκτησα κι εγώ ένα και το στρώνω ακόμα, αλλά με τα παραπάνω που διάβασα (προ τετραετίας) ανησυχώ λίγο. Ευτυχώς το αγόρασα κι εγώ από wellshaved και αν εμφανίσει πρόβλημα είμαι καλυμμένος.
Παναγιώτης
stelios veni
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 02 Μάι 2020, 20:05
3
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 137 times
Been thanked: 218 times
Ηλικία: 56

Έχω κι εγώ ένα semoque 830 εδώ και 6-7 μήνες και το χρησιμοποιώ πολύ συχνά.
Δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Σε συνδυασμό και με την τιμή του θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα!
adnis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 23 Μαρ 2021, 06:01
3
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

το έχω αγοράσει και εγώ το 830 και μετά από 10-12 χρήσεις δείχνει πολύ τίμιο γουρουνάκι. Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα καποια αρνητικά. Για νεότερα θα επανέλθω :)
Άβαταρ μέλους
zanxion
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 27 Μάι 2021, 10:05
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 328 times
Been thanked: 338 times
Ηλικία: 51

Έχω το 620 και γενικά σαν ποιότητα είναι το ίδιο με το χοίρου Gustav 41cr των 7€. Μόνο η λαβή είναι εμφανισιακά καλύτερη. Κατά τ' άλλα είναι μια από τα ίδια.
“Whenever I feel the need to exercise, I lie down until it goes away.”
― Paul Terry
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1524
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12671 times
Been thanked: 13330 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Το έχω ... είναι "τίμιο" για τα λεφτά του... εφόσον έχει "στρώσει", σε 12 με 15 χρήσεις, είναι σχετικά μαλακό, δεν έχει πρόβλημα να "αλέσει" κανένα σαπούνι και έχει καλό "backbone" στο χέρι...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”