Semogue Owners Club Bristle cherry wood

Άβαταρ μέλους
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Has thanked: 3074 times
Been thanked: 3227 times

Re: Semogue Owners Club Bristle cherry wood

Δημοσίευσηαπό desperado » πριν από 2 χρόνια

Τελευταία δημοσίευση της προηγούμενης σελίδας:

Νώντα, έκανα σύγκριση για την μυρωδιά των χοίρων μεταξύ δύο εταιριών. Το δικό μου Semogue, όπως και ένα που έχω πάρει για τον πεθερό μου, μυρίζουν στην αρχή ελάχιστα εως καθόλου.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather

Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Εξοπλισμός: SOC bristrle, Semogue 2015 silvertip, KENT Infinity Silvertex, Merkur Progress
Has thanked: 2267 times
Been thanked: 2814 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό digibill » πριν από 2 χρόνια

Μετά από περίπου 5 μήνες (σχεδόν αποκλειστικής) χρήσης του SOC bristle, έχει ανοίξει σαν ταβανόβουρτσα... Παρατηρώ όμως στην εξωτερική στοιβάδα τριχών, μερικές τριχούλες να έχουν σπάσει στη βάση τους και να κρέμονται στο πλάι, όπως αυτές που φαίνονται στη φωτό:

Εικόνα

Μια στο τόσο (ίσως μια φορά το μήνα) χάνει και κάποια τρίχα.
Είναι φυσιολογικά όλα αυτά; Τα έχετε παρατηρήσει και οι παλιότεροι κάτοχοί του, ή μήπως το ζορίζω εγώ άτσαλα;

Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Εξοπλισμός: Ενα μαχαίρι, δύο πιστόλια (45άρι και 22άρι), ένα καλάζνικοφ, τρείς αυτοσχέδιες βόμβες, 2 χειροβομβίδες κρότου λάμψης, τέσσερις φωτοβολίδες, ένα γκλοπ και ηλεκτρονικός εξοπλισμός
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1066 times

Δημοσίευσηαπό Wazzaa » πριν από 2 χρόνια

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο αλλά γενικώς απότι έχω διαβάσει είναι πολύ λογικό να χάνει τρίχες.....
Το Semogue 1250 που έχω, μου χάνει τόσο συχνά όσο λές τρίχες (ίσως και πιο συχνά) όπως επίσης έχει και 1-2 τρίχες απομακρυσμένες από τις πολλές!!! Μπορεί και να έχουν τσακωθεί για αυτό να έχουνε φύγει από το μπούγιο ή μπορεί να είναι αντικοινωνικές... Ποτέ μην τις κρίνεις, δεν ξέρεις...
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015

Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Has thanked: 4461 times
Been thanked: 5142 times

Δημοσίευσηαπό aris22 » πριν από 2 χρόνια

Βασίλη μην ανησυχείς και σε μένα συμβαίνει αυτό που μπορεί να χρησιμοποιήσω το πινέλο μια φορά στις 10-15 ξυρίσματα . :whistle
Άρης

« Πάντα οὖν ὅσα ἂν θέλητε ἵνα ποιῶσιν ὑμῖν οἱ ἄνθρωποι, οὕτω καὶ ὑμεῖς ποιεῖτε αὐτοῖς »
( Όλα δε, όσα θα θέλετε να κάνουν οι άνθρωποι σε σας, ομοίως και σεις να κάνετε σ’ αυτούς )

Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Εξοπλισμός: Merkur 23c
Fatip Grande Nero
Muhle R41 Rosegold
Parker 26c
Merkur Slant 37c

Σαπούνια & Κρέμες ... αρκετά ... :)
Has thanked: 3277 times
Been thanked: 2769 times

Δημοσίευσηαπό christostz03 » πριν από 2 χρόνια

Bασίλη έχω και εγώ το "Θωρηκτό", όπως το ονομάζω.

Όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, και εμένα μου έχει ανοίξει κατ αυτό τον τρόπο που αναφέρεις και εσύ. Αυτό κι αν είναι μανιτάρι!

Βέβαια δεν έχω παρατηρήσει σπασμένες τρίχες, αλλά φαντάζομαι λίγο ως πολύ είναι φυσιολογικό.
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --

Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Εξοπλισμός: SOC bristrle, Semogue 2015 silvertip, KENT Infinity Silvertex, Merkur Progress
Has thanked: 2267 times
Been thanked: 2814 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό digibill » πριν από 2 χρόνια

Πάνε 6 μήνες εντατικής χρήσης του SOC μου και μου χαρίζει ακόμα υπέροχα ξυρίσματα.
Μια παρατήρηση: ενώ μέχρι τον 4ο - 5ο μήνα δεν κράταγε καθόλου το άρωμα από τα σαπούνια, τον τελευταίο μήνα ευωδιάζει η τρίχα του το άρωμα του τελευταίου σαπουνιού που χρησιμοποίησα! Μου είχε κάνει εντύπωση στην αρχή που δεν κράταγε άρωμα, όλοι οι χοίροι κρατάνε... Μάλλον ήθελε ένα 6μηνο για να γίνει η τρίχα του πιο απορροφητική...

antonisk
Νήπιο
Νήπιο
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Δημοσίευσηαπό antonisk » πριν από 1 χρόνο

Μετά από κάνα 20ημερο χρήσης είμαι πολύ ευχαριστημένος με το πινέλο. Απόλαυση!
Οι τρίχες έχουν ήδη αρχίσει να "χωρίζουν" αλλά με ανησυχεί ότι σχεδόν σε κάθε ξύρισμα χάνω μια-δυο.
Φαντάζομαι ότι είναι φυσιολογικό...και γι'αυτό λέω να το ξεπεράσω, μιας και υπάρχουν πολλά άλλα αυτό τον καιρό να ανησυχούμε..

Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Εξοπλισμός: Ενα μαχαίρι, δύο πιστόλια (45άρι και 22άρι), ένα καλάζνικοφ, τρείς αυτοσχέδιες βόμβες, 2 χειροβομβίδες κρότου λάμψης, τέσσερις φωτοβολίδες, ένα γκλοπ και ηλεκτρονικός εξοπλισμός
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1066 times

Δημοσίευσηαπό Wazzaa » πριν από 1 χρόνο

Αντώνη και εγώ έχανα τρίχες αλλά τώρα σταμάτησε. Άρα μην ανησυχείς. Κάποια στιγμή θα σταματήσει να χάνει τόσο συχνά τρίχες...(Τουλάχιστον αυτό συνέβη σε εμένα!!!!)
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015

Επιστροφή σε “Το πινέλο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης