winlkinson classic shaving brush

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Μόλις παρείγγειλα το εν λόγω πινέλο για περίπου 1.12 ευρώ από Ελλάδα αφού πρώτα είχα δεί να το διαθέτουνε πολλοί ξυριστές στο διαδίκτυο...θα γράψω σε καμια βδομαδούλα το πολύ εντυπώσεις..έχει κανείς σας καμία άποψη ή στοιχεία για το πινέλο γιατί π.χ ακούω άλλοι να λένε οτι είναι αγριόχειρου και άλλοι συνθετικό..
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
NavalArchitect

Αν μιλάμε για το ίδιο (αυτό με τον κοντό θύσανο και τη μαύρη ελλειπτική βάση) τότε είναι αγριόχοιρου, έχει πάρα πολύ δυνατό backbone αλλά γενικά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Απόδοση από κακή έως μέτρια. Προσωπικά βρίσκω τη βάση πολύ κακή εργονομικά, και το πινέλο το μετέφερα στην κατηγορία "test lather brushes" στο σπίτι μου εδώ και πολύ καιρό.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

να αναφέρω λοιπόν και γω τις εμπειρίες μου καθότι έφτασε σήμερα...αρχικα να σχολιάσω την τιμή του 1 ευρώ και 10-15 λεπτά έκανε... είχε καλό και ωραίο θύσανο μαλακό μάδησε πολύ λίγο αλλά οκ...η βάση όντως δεν είναι και τόσο εργονομική αλλά εξαρτάται και πως πιάνει κανείς το πινέλο π.χ παρατήρησα ότι με συγκεκριμένο τρόπο βόλευε καλύτερα...πρώτη δοκιμή με το δύστροπο το nomad δεν μπορώ να πώ οτι δυσκολεύτηκε αλλά ούτε και με ξετρέλλανε από την άλλη ίσως φταίει που δεν ξέρω καλά καλά το σαπούνι αυτό...το βράδυ το δοκίμασα και με το cella και έκανε πολύ καλό και πλούσιο αφρό χωρίς να δυσκολεύεται στο δέρμα δεν ήταν πολύ σκοληρό ούτε και εξαιρετικά μαλακό καλό θα έλεγα...γενικά είναι ενα πινέλο που αξίζει να πάρετε για ένα ευρώ και κάτι ψιλά...σε καμία όμως περίπτωση μην περιμένετε τίποτα τρελλό από το πινέλο αυτό..εξάλλου σε αυτήν την τιμή δε νομίζω οτι υπάρχει άλλο πινέλο...ή έστω καλύτερο...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”