Προσφορές σε πινέλα.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Εννοείται Νίκο οτι είναι κοντό . Πάει αντιστρόφως ανάλογα με την τιμή.... :bigsmilie
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Ε ναι αφού να φανταστείς ότι το Ωμέγα 48, που η τρίχα είναι στα 65mm περίπου, κοστίζει μόνο καμιά δεκαριά ευρώ :ninja_hide :megagrin
Γιώργος
nikos.a

-delete-
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Νίκο,
Αν θυμάμαι καλά απο τότε που το είδα στον Γιώργο, είναι πολύ πιο ποιοτικό απο την κατηγορία 1800- 2000.
Αστράφτει το ξύλο ελιάς και προφανώς έχει άλλη επεξεργασία στο βερνίκι.
Τουλάχιστον έτσι μου είχε φανεί, όσο για τον θυσανο ..άλλο πράγμα και με backbone.
Μην ξεχνάς οτι είναι σχεδόν στα 100€ τιμή υψηλή για Semogue.
if you have a great shave you have a great day
nikos.a

Το διέγραψα από εδώ και το πήγα στις αγορές, γιατί μπερδεύτηκα.


Γιάννη, είναι βέβαιο ότι είναι καλύτερο από το 2000. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Για τη λαβή είπα, μου φαίνονται ίδιες οι διαστάσεις, το σχέδιο κλπ. με του 2000.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2076
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8340 times
Been thanked: 11287 times
Ηλικία: 55

Νομίζω πως αξίζει σε αυτήν την τιμή από Ali.

Εικόνα
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
kwnssk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 09 Μαρ 2022, 09:50
2
Τοποθεσία: Ίλιον
Has thanked: 50 times
Been thanked: 89 times
Ηλικία: 36

Κάθε πότε βγάζει προσφορά η yagi? Πώς μπορούμε να την πετύχουμε;
Κώστας
-------------
:animals-dogrun:
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2076
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8340 times
Been thanked: 11287 times
Ηλικία: 55

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι στάνταρ, αλλά δεν το νομίζω. Απλά μπαίνω πολύ συχνά στο Αλι κ πετυχαίνω 2 -3 συνθετικά ή 1-2 2band σε σούπερ τιμές για λίγες μέρες. Πέρα από τα συνθετικά που έχει μόνιμα στα 8.5€ κ δε νομίζω πως αξιζουν. Παίζει η 11-11 sale στο Ali άρα κ στο Yaqi αλλά ποτέ δεν εχω βρει τπτ σούπερ τότε.

Προστέθηκε μετά από 10 λεπτά 52 δευτερόλεπτα:
Α κ μάλιστα τώρα που θυμήθηκα, να πω κάτι που έχω ξαναγράψει. Πριν την 11-11 έχω προσέξει για μερικές εβδομάδες σταδιακή αύξηση των τιμών σε προϊόντα που παρακολουθώ για να φανεί μεγαλύτερη η έκπτωση. Οταν οι Έλληνες φτιάχναμε παρθενώνες, οι άλλοι βελανιδιά κλπ κλπ...
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 576
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

Το aliexpress λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο σε όλα του τα προϊόντα. Τσιμπάνε τιμές πριν τις μέρες "προσφορών" και τη μέρα "προσφορών" κάνουν κάποια πραγματική έκπτωση της πλάκας, ήτοι του 5-10%. Γι' αυτό στο αλί και στα άλλα κινεζομάγαζα (banggood etc) δεν κοιτάμε ποσοστά εκπτώσεων, αλλά τελικές τιμές σε διαφορετικές χρονικές περιόδους.

Ειδικά τώρα με την κακή ισοτιμία Ευρώ - δολλαρίου, ίσως γίνουν παραπάνω εκπτώσεις για χάρη της Ευρωπαϊκής αγοράς, που είναι εκείνη που σε συντριπτικό ποσοστό τροφοδοτεί το εμπορικό πλεόνασμα της Κίνας. :)

Τα συνθετικά γιάκι που πωλεί η εταιρεία ως "ελαττωματικά", είναι απλά ο τρόπος τους για να κάνουν έκπτωση γνωριμίας χωρίς να ρίχνουν τις τιμές των λοιπών προϊόντων. Τα πινέλα είναι εξαιρετικά λειτουργικά, τρελό vfm και για εισαγωγή στο Π.Ξ. δεν υπάρχει καλύτερο από αυτά στην Ελληνική αγορά αν δε σκάσεις τουλάχιστον το τριπλάσιο ποσό (περί των 25 με μεταφορικά για ένα Simpsons trafalgar). Το χοτ τέηκ μου είναι ότι δε χρειάζεσαι "μηχανικά" καλύτερο πινέλο από αυτά, καθώς αφρίζουν καλά ακόμα και τα πιο δύσκολα σαπούνια. Το μόνο που αλλάζει σε υψηλότερα βαλάντια, είναι η αίσθηση στο πρόσωπο κατά το lathering.
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8982 times

Μια ζαλάδα με πιάνει πάντως εμένα μετά.. :mrgreen:
Φίλε μου η προσπάθεια σου να αποδείξεις κάθε φορά πως ότι φθηνότερο είναι και καλύτερο..
η vfm όπως λες.. δυστυχώς για σένα.. δεν μπορεί να σταθεί..
Όχι γιατί αυτό που υποστηρίζω εγώ είναι και διεκδικώ πως είναι καλύτερο.. κάθε άλλο..
αλλά γιατί απλούστατα δεν έχεις αγγίξει καν Simpson συνθετικό.. :D συνεπώς δεν διαθέτεις μέτρο σύγκρισης
για να μην ξεχνιόμαστε..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vavous την 25 Αύγ 2022, 04:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Διαγράφεται η δεύτερη παράγραφος επειδή παραβαίνει τους κανόνες του φόρουμ.
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”