Simpsons ,Rooney , Kent ή E.J.???

Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

iogi έγραψε:Sorry Αρη, διόρθωσα το link πιο πάνω...


Οκ τώρα το κατάλαβα! Να υποθέσω απο τη στιγμή που τα πουλάνε αυτά, οτι σιγά σιγά με την χρήση θα αλλοιωθεί το πρωτότυπο και θα θέλει καινούργιο sticker....



A ! και όποιος έχει βρε παιδιά κανένα απο τα εν λόγω πινέλα ας δώσει και καμιά πληροφορία :drool :drool :hellas
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Διάβασε εδώ και αν έχεις απορίες, ξαναρωτάς.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
NavalArchitect

aris22 έγραψε:Κωνσταντίνε ησουν κατατοπιστικότατος...οπότε η επιλογή θα παίξει ανάμεσα σε αυτά τα δύο. το Colonel X2L και το Commodore X3 (κάνε και με αυτό κανα facelathering να δούμε τι παίζει :megagrin ) το οποίο παρεπιπτόντος το βρήκα σε πολύ καλή τιμή εδώ (σε σχέση με executive shaving , shaving shack κλπ κλπ).Πες μου αν έχεις ψωνίσει και καμιά φορά απο εδώ (αν είναι αξιόπιστοι,κλπ)Τώρα οσον αφορά τα ιδια πινέλα σε τρίχα two-band super τι παίζει?? Την τιμή την ακούς απροετοίμαστα η θές υπογλώσσιο :shocking ?? Θέλουν ειδική παραγγελία?
Από όλα τα πινέλα Simpsons που έχω, μόνο 2 έχω πάρει από αλλού. Όλα τα υπόλοπα τά'χω πάρει από το ίδιο το εργοστάσιο, που έχει το σύνδεσμο που παρέθεσες.

Για να δεις τις τιμές σε two-band πήγαινε εκεί που λέει Limited Editions. Η άλλη επιλογή είναι να στείλεις απευθείας email στο εργοτάσιο και να ζητήσεις προσφορά για ένα custom X3 ή X2L σε two-band super. Μ'αυτή τη λύση και παίρνεις το πινέλο που θες στην τρίχα που θες, αλλά και τους λες στην παραγγελία (αν και όταν γίνει) με τί loft (χιλιοστά) θες να σου σετάρουν το θύσανο.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Fotakas έγραψε:Διάβασε εδώ και αν έχεις απορίες, ξαναρωτάς.
Φώτη καλημέρα!Ηδη το είχα διαβάσει, απλά ο Κωνσταντίνος ανέφερε για κάποια ακριβότερα μοντέλα και οχι αυτά που με ενδιαφέρουν. Πάντως είχε πολλές χρήσιμες πληροφορίες για τα simpsons...Πάντως επειδή βλέπω να καταλήγω το πιθανότερο σε ενα απο τα δυο 1)Commodore x3 2)Colonel x2l οποιο καλό παλικάρι έχει κάποιο απο αυτά και το χρησιμοποιεί για facelathering με σαπούνι ας σφυρίξει κλέφτικα... :whistle
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

NavalArchitect έγραψε:
aris22 έγραψε:Κωνσταντίνε ησουν κατατοπιστικότατος...οπότε η επιλογή θα παίξει ανάμεσα σε αυτά τα δύο. το Colonel X2L και το Commodore X3 (κάνε και με αυτό κανα facelathering να δούμε τι παίζει :megagrin ) το οποίο παρεπιπτόντος το βρήκα σε πολύ καλή τιμή εδώ (σε σχέση με executive shaving , shaving shack κλπ κλπ).Πες μου αν έχεις ψωνίσει και καμιά φορά απο εδώ (αν είναι αξιόπιστοι,κλπ)Τώρα οσον αφορά τα ιδια πινέλα σε τρίχα two-band super τι παίζει?? Την τιμή την ακούς απροετοίμαστα η θές υπογλώσσιο :shocking ?? Θέλουν ειδική παραγγελία?
Από όλα τα πινέλα Simpsons που έχω, μόνο 2 έχω πάρει από αλλού. Όλα τα υπόλοπα τά'χω πάρει από το ίδιο το εργοστάσιο, που έχει το σύνδεσμο που παρέθεσες.

Για να δεις τις τιμές σε two-band πήγαινε εκεί που λέει Limited Editions. Η άλλη επιλογή είναι να στείλεις απευθείας email στο εργοτάσιο και να ζητήσεις προσφορά για ένα custom X3 ή X2L σε two-band super. Μ'αυτή τη λύση και παίρνεις το πινέλο που θες στην τρίχα που θες, αλλά και τους λες στην παραγγελία (αν και όταν γίνει) με τί loft (χιλιοστά) θες να σου σετάρουν το θύσανο.

Κωνσταντίνε καλημέρα! Πριν απο λίγο τους έστειλα mail να μου πουν τιμές και χρόνο παράδοσης για τα δυο προαναφερόμενα πινέλα σε two band super με loft στα 50 mm και περιμένω απάντηση.Οπότε παίρνω τα υπογλλώσια, πίνω κανα χαμομήλι (για έχτρα χαλάρωμα)και περιμένω για την τιμή... :hystericalbs1
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Κάτω από χιλιάρικο θα είναι , μην αγχώνεσαι.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Καλημέρα σε όλους! Κωνσταντίνε αφού έστειλα το mail στην simpsons έλαβα αυτή την απάντηση που παραθέτω πιο κάτω:

"Dear Sirs,
We are currently closed (4 - 8 June 2012) for the annual Isle of Man TT Motorcycling Festival http://www.iomtt.com" onclick="window.open(this.href);return false;
We will reopen on Monday 11 June and will answer your email then.
Please accept our apologies for the delay & inconvenience.

Best regards,

Progress Shaving Ltd "

Οπότε κάνουμε υπομονή! Αλλά επειδή το κόβω να μου πέφτει βαριά η καμπάνα (να βγαίνω πολύ εκτός προυπολογισμού) Θέλω να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.Υπάρχει περίπτωση ανάλογα πως θα πάει το ψήσιμο στο έτερον ήμισυ (θα ζητήσω δώρο γιορτής και γενεθλίων μαζί :megagrin ), να κάνω μια υπέρβαση σε νορμάλ επίπεδα....Δηλαδή, να πάμε άντε μέχρι τις 65, 70 λίρες...Σε αυτά τα καινούργια δεδομένα βάση των χαρακτηριστικών που έχω αναφέρει(να μην τα ξαναλέω και κουράζω) τι έχουμε? Είδα κάτι Duke 3 κάτι PL8 (που είναι ακριβότερο όμως).Πές μου την γνώμη σου αξίζει η υπέρβαση σε αυτά τα χρήματα, η είναι μικρή η διαφορά τιμής προς απόδοση σε σχέση με Commodore x3 και Colonel X2L ?
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
geobarou
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 12 Μάι 2012, 15:47
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 70 times
Ηλικία: 44

off topic on

Και μετά λένε ότι εμείς δεν δουλεύουμε και την κάνουμε από την δουλειά.....

Off topic off
Γιώργος
NavalArchitect

aris22 έγραψε:...Σε αυτά τα καινούργια δεδομένα βάση των χαρακτηριστικών που έχω αναφέρει(να μην τα ξαναλέω και κουράζω) τι έχουμε? Είδα κάτι Duke 3 κάτι PL8 (που είναι ακριβότερο όμως).Πές μου την γνώμη σου αξίζει η υπέρβαση σε αυτά τα χρήματα, η είναι μικρή η διαφορά τιμής προς απόδοση σε σχέση με Commodore x3 και Colonel X2L ?
Ο καθένας μπορεί να έχει διαφορετική άποψη, όμως προσωπικά θα έλεγα ναι, αδιαμφισβήτητα.

Το Duke 3 είναι ένα από τα πιό κλασικά πινέλα της εταιρίας, και το Polo 8 είναι περίφημο για το σχήμα της βάσης του. Καλό είναι αν τα ζητήσεις να ρωτήσεις για τρίχα Best, σε two-band θα είναι ακόμη πιό ακριβά. Εγώ πέρυσι είχα πάρει ένα από το καθένα (custom) και το Polo μου είχε κοστίσει 146 Ευρώ χωρίς τα ταχυδρομικά, με βάση την τότε ισοτιμία. Οι τιμές όμως έκτοτε έχουν ανέβει, κι ανάλογα με την ποικιλία βέβαια.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Κωνσταντίνε το Simpsons Duke Best Badger Brush (D3) το βρίσκω γύρω στις 64 λίρες (μέσα στο bugdet!)και μου αρέσει πολυ και σαν σχέδιο.Εχω διαβάσει και κριτικές απο κάποιους που το έχουν αγοράσει οτι είναι πολύ καλό με τα σαπούνια (κάτι που με ενδιαφέρει πολύ!) Απλά δεν ξέρω τι γίνεται με τις διαστάσεις
Dimensions:
Bristle Diameter: 45 mm
Bristle Length: 45 mm
Overall Length: 95 mm
Handle Diameter: 35 mm

και ειδικά με το Bristle Length: 45 mm .Ειναι καλό το μήκος για facelathering? Γιατί αν δεν κάνω λάθος κάπου ανέφερες οτι καλύτερα είναι στα 50 mm(υπάρχει πρόβλημα σε αυτό??) Και γενικά είναι πιο "ειδικό"
το πινέλο για facelathering σε σχέση με τα άλλα δυο που έχουμε υπόψιν ??
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”