Βοήθεια για αγορά δεύτερου πινέλου!

Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26272 times
Been thanked: 25719 times

Ο Χατζηδημητρίου είναι χονδρέμπορας, δεν πουλάει λιανική γιαυτό σου είπα να ρωτήσεις που μπορείς να βρεις προϊόντα στην περιοχή σου. Αν μένεις δυτικά, πάνε εδώ, έχει αρκετά πινέλα και σαπούνι Omega.
Επίσης, αφού θα πας στην Ερμού, πέρνα και από αυτό το μαγαζί, έχει μια μικρή ποικιλία πινέλων Omega.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

stelakis1914 έγραψε:Άρη βλέπω ότι διάβασες τον οδηγό "ψωνίζοντας στην Θεσσαλονίκη" :bigsmilie
Θα σου αναφέρω ακόμα ένα κατάστημα που είναι αυτό. Εγώ έχω επισκεφτεί μόνο το "show room" της Μ.Μπότσαρη όπου είχε κάποια πινέλα χοίρου omega ανάμεσα τους και αυτό που σου ανέφερα πιο πάνω.
Φίλε Στέλλιο η πλάκα είναι οτι τα 2 πρώτα μαγαζιά που αναφέρω τα είχα βρεί μέσω Google πριν διαβάσω τον οδηγό..Πάντως πιστεύω θα βγάλω άκρη,έτσι και αλλιώς δεν ψάχνω και κανένα Simpsons :hystericalbs1
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

wolfy έγραψε:Ο Χατζηδημητρίου είναι χονδρέμπορας, δεν πουλάει λιανική γιαυτό σου είπα να ρωτήσεις που μπορείς να βρεις προϊόντα στην περιοχή σου. Αν μένεις δυτικά, πάνε εδώ, έχει αρκετά πινέλα και σαπούνι Omega.
Επίσης, αφού θα πας στην Ερμού, πέρνα και από αυτό το μαγαζί, έχει μια μικρή ποικιλία πινέλων Omega.

Φίλε Αντώνη καλημέρα.Οκ θα τηλεφωνήσω στον Χ'δημητρίου να ρωτήσω που μπορώ να βρώ κοντά στην περιοχή μου.(μένω Καλαμαριά αλλά με βολεύει και το Κέντρο)Που θα πάει θα βγάλουμε άκρη. Ασχετο αλλά χθές που ξυρίστικα (Προσωρινά με το Bic :lachtot μέχρι να έρθει το mercur ) στην παρασκευή του αφρού με το proraso και το omega pure badger που έχω τα πήγα πολύ καλύτερα.Έκανα αφρό για 3 περάσματα :dance3 :megagrin :dance3
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26272 times
Been thanked: 25719 times

Μπράβο Άρη, πολύ χαίρομαι που αρχίζεις και τα καταφέρνεις τελικά. Θα δεις, όσο θα περνάει ο καιρός και θα "σπάει" το χέρι σου, όλο και καλύτερα θα είναι τα αποτελέσματα! :dance3
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

wolfy έγραψε:Μπράβο Άρη, πολύ χαίρομαι που αρχίζεις και τα καταφέρνεις τελικά. Θα δεις, όσο θα περνάει ο καιρός και θα "σπάει" το χέρι σου, όλο και καλύτερα θα είναι τα αποτελέσματα! :dance3
Σ' ευχαριστώ Αντώνη!Και εγω χαίρομαι που αρχίζω και τα καταφέρνω.Ελπίζω να μην δυσκολευτώ πολύ και με τα σαπούνια που θα φτίαξω, γιατί αυτά θα χρησιμοποιώ ως επι των πλείστων...Απλώς οσο πλησιάζει η ώρα που θα ερθει το merkur 34c hd με έχει πιάσει κατιτίς :scream (εδώ και με το bic και κανα δυο φορές ψιλοκόπηκα που πρόσεχα και πολύ και έκανα και ολη την προετοιμασία)Ας ελπίσουμε να πάνε ολα καλά και να μην έχουμε :doener .Παρεπιπτόντως δε μου λές που μπορώ να βρω και το omega 10081 που μου ανέφερες σε προηγούμενο post? Kαι αν γνωρίζεις επειδή μου είπες οτι αυτό δεν έχει stand αν το πουλάνε ξεχωριστά η θα πρέπει να πάρω κανένα απο τον hondo (τα κλασσικά με τη διχάλα)??? :megagrin
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

aris22 έγραψε:Παρεπιπτόντως δε μου λές που μπορώ να βρω και το omega 10081 που μου ανέφερες σε προηγούμενο post? Kαι αν γνωρίζεις επειδή μου είπες οτι αυτό δεν έχει stand αν το πουλάνε ξεχωριστά η θα πρέπει να πάρω κανένα απο τον hondo (τα κλασσικά με τη διχάλα)??? :megagrin
Εγώ σου το ανέφερα για αυτό και σου απαντάω. Το omega 10081 μπορείς να το βρεις από το κατάστημα "kyana" της Μ.Μπότσαρη που δίνω πληροφορίες παραπάνω. Stand δικό του δεν έχει αλλά μπορείς να βολευτείς πιστεύω σχεδόν με όλα τα aftermarket stands της αγοράς αν και εγώ δεν θεωρώ απαραίτητη την χρήση του, ειδικά στα πινέλα χοίρου.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

stelakis1914 έγραψε:
aris22 έγραψε:Παρεπιπτόντως δε μου λές που μπορώ να βρω και το omega 10081 που μου ανέφερες σε προηγούμενο post? Kαι αν γνωρίζεις επειδή μου είπες οτι αυτό δεν έχει stand αν το πουλάνε ξεχωριστά η θα πρέπει να πάρω κανένα απο τον hondo (τα κλασσικά με τη διχάλα)??? :megagrin
Εγώ σου το ανέφερα για αυτό και σου απαντάω. Το omega 10081 μπορείς να το βρεις από το κατάστημα "kyana" της Μ.Μπότσαρη που δίνω πληροφορίες παραπάνω. Stand δικό του δεν έχει αλλά μπορείς να βολευτείς πιστεύω σχεδόν με όλα τα aftermarket stands της αγοράς αν και εγώ δεν θεωρώ απαραίτητη την χρήση του, ειδικά στα πινέλα χοίρου.

Sorry Στέλλιο μου διέφυγε οτι εσυ μου το πρότεινες :dash :thnx .Πήρα σήμερα τηλέφωνο το κατάστημα "kyana" και η κοπέλα μου είπε οτι έχει πινέλα της omega αλλά δεν θυμόταν ποια συγκεκριμένα και οτι έπρεπε να δει τους κωδικούς.Ετσι της είπα οτι θα περάσω απο εκει καμια βόλτα...Πάντως και απο 2 άλλα καταστήματα του κέντρου που πέρασα 1)Πυράκης είδη κομμωτηρίου (Ερμού 46) 2)Hair Artisti Italiani Κομνηνών 21(είχε το 10018) δεν είχαν αυτά που με ενδιέφεραν αλλά είπαν οτι κάποια μπορούν να τα παραγγείλουν.Πάντως ιδίως της Ερμού τα είχε πολύ :boing .....(γουρονότριχα με ξύλινη λαβή 25 ευρώ :shocking :shocking :hystericalbs1 :hystericalbs1 )Πάντως μου άρεσε πολύ και το Omega 80097 που δεν το είχε κανείς. :dance3
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Αυτό της Ερμού είναι όντως μεγάλο φαρμακείο συν ότι δεν ξέρουν και τι πουλάνε. Να φανταστείς η κοπέλα μου είπε όταν τους είχα επισκεφτεί: «Έχουμε κάποια πινέλα, δεν είναι σε φυσική τρίχα βέβαια...» :shocking
Και αυτά που είχε ήταν χοίρου τα περισσότερα και λίγα ασβού χαμηλής ποιότητας...
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

stelakis1914 έγραψε:Αυτό της Ερμού είναι όντως μεγάλο φαρμακείο συν ότι δεν ξέρουν και τι πουλάνε. Να φανταστείς η κοπέλα μου είπε όταν τους είχα επισκεφτεί: «Έχουμε κάποια πινέλα, δεν είναι σε φυσική τρίχα βέβαια...» :shocking
Και αυτά που είχε ήταν χοίρου τα περισσότερα και λίγα ασβού χαμηλής ποιότητας...
Εγώ μόλις ειδα κάποια με γουρουνότριχα μου είπε οτι αυτά είναι απο ασβό...... :hystericalbs1 :lachtot :hystericalbs1 :lachtot :hystericalbs1 :lachtot
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Παιδιά τελικά πήρα το Omega 80097.Απο το Σούπερ μάρκετ Γαλαξίας (επι της Δελφών 45)στην εξωφρενική τιμή των 5,90 ευρώ :hystericalbs1 :hystericalbs1 >για εντυπώσεις μετά τις πρώτες ξούρες..... :hellas
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”