Και ναι!!Έφτασε το νέο ξυράφι από τη Gillette!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Παπατζιλίκι μεγάλο!!
Παρουσιάζουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες!
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

[quote= jrt409] Single Blade Razor User

Now, I am a dying breed. A single blade razor user. I was given this product from Gillette to test out and I love it. I don't have to tilt my head to reach specific areas. I can just shave around my chin with ease. I like the lotion above the blades, it feels like my face is smoother after each shave. [/quote]

Σχόλιο στη σελίδα της Gillette. Εμένα πάντως αφαίμαξη με τα ανταλλακτικά δεν θα μου κάνουν...
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

sakis64 έγραψε:Παιδιά γεια σας!!Κάνοντας browsing σε διάφορα σάιτ έπεσα σε μια διαφήμιση του τελευταίου μοντέλου της Gillette!
Παρατίθεται ο οriginal υπερσύνδεσμος του προϊόντος!
Είναι το νέο fusion με την ευρεσιτεχνία της... "εύκαμπτης μπάλας"!!Στο διαφημιστικό δείχνει διἀφορους τύπους να κάνουν διάφορους μορφασμούς για να πετύχουν λείο ξύρισμα,ενώ με αυτό δεν υπάρχει πρόβλημα...
Δείτε και αποφασίζετε μόνοι σας.
...
Συνφορουμίτες συγγνὠμη για την παρεμβολή αλλά επειδή σε αυτό το νήμα(thread) συζητάμε γενικώς για ό,τι κυκλοφορεί στα disposables όπως λέγονται, γι΄αυτό το έβαλα εδώ!Ούτε φυσικά το δοκίμασα, ούτε θα το δοκιμάσω..
Απλά για την ιστορία το θέμα με τις μπαταριούλες και τις ...δονήσεις εμφανίστηκε στα τελευταία μοντέλα της Gillette το είδα προσωπικά στο M3 Power που είχα για λίγο και χρησιμοποιούσα πριν γνωρίσω το Traditional DE razor ξύρισμα...σύμφωνα με τις εταιρίες κάνει αυτό που λέγεται lift and cut δηλαδή προσομοιώνει θα έλεγα λίγο τις ηλεκτρικές ξυριστικές ή τέλος πάντων προσπαθεί..
Εντάξει για να πούμε του "στραβού" το δίκιο η Μ3 Power προσωπικά με ξύριζε άψογα αλλά από την ευκολία που είχε μπορούσες να την πατήσεις και να κοπείς πολύ άσχημα αν τυχόν έβαζες λίγο παραπάνω πίεση...Την έχω πατήσει 2 φορές τρώγωντας 3πλό κόψιμο βαθύ από το συγκεκριμένο ξυράφι..Ο λόγος που το έκοψα ήταν αυτός συν του ότι μπούκωνε εύκολα όπως είναι φυσικό..
Ετούτο τώρα προσωπικά μου φαίνεται εντελώς διαφημιστική πατέντα!!
Υ.Γ.:Νομίζω ότι εξακολουθεί να παίρνει τα σετάκια από το απλό fusion και όχι καινούρια,απλά όπως και της Fusion είναι ασύμβατα με τα προηγούμενα ανταλλακτικά ξυράφια από τη βάση τους και μόνο (Mach3,M3 Pοwer κ.λ.π)..
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Φίλε sakis64, κανείς δεν είπε για εσένα κάτι και καλά έκανες και το έβαλες αυτό εδώ. Όλοι -λίγο πολύ- λέμε για τις πολιτικές της εταιρίας για να βγάλει χρήματα...
Είχα ακούσει οτι θα έφτιαχναν κάτι τέτοιο αλλά δεν το είχα πιστέψει και απολυτα οπότε θα έλεγα πως εσύ με ενημέρωσες για την ύπαρξή του...!

Επίσης, βρήκα και ένα πολύ καλό review για αυτή την μηχανή!

[youtube][/youtube]
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ!!!!!!
Ο τυπάς είναι όλα τα λεφτά!!!
Πάω να δω και άλλα βιντεάκια του!!!!
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Tony έγραψε:Η μπαταρία είναι μια και είναι για να δουλεύει το trimmer,και στις απλές Fusion ProGlide η FUSION® PROGLIDE® POWER RAZOR WITH FLEXBALLTM TECHNOLOGY είναι για να έχουν δόνηση,δηλαδή ξυρίζεσαι και η μηχανή δονήτε αυτό το σύστημα το πήραν (τους το έκαναν δώρο) από τις ηλεκτρικές μηχανές Braun.
Δόνηση;;!! :confused :confused :eek :eek :eek
:hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :megagrin :megagrin :megagrin

Είχα χάσει αυτό το επεισόδιο στα cartridge razors, πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω!! Άκου δόνηση!! :dash :hystericalbs1
newinhere έγραψε:Επίσης, βρήκα και ένα πολύ καλό review για αυτή την μηχανή!

[youtube][/youtube]
Ο τύπος είναι τρομερός!! Δε μου μεινε άντερο! :megagrin :megagrin
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Κάθομαι και 'γώ και τον χαζεύω. :megagrin
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

yakoumis έγραψε:Η δόνηση δοκιμάστηκε και τη δεκαετία του 40 σε DE μηχανές, με τα Stahly (δες εδω για αγορά και εδώ για βιντεάκι) - Υ.Γ "Κουρδιστό" και όχι με μπαταρία.

Το gillette που δοκιμάσα παλιότερα δεν μου έκανε καμιά σοβαρή εντύπωση.
Υπηρχαν και αλλα, οχι μονο τα Stahly! H σουηδικη Ericson ειχε βγαλει και με λαμπακι! :megagrin Καπου το εχω φωτο .. Να το ψαξω να σας το δειξω!
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Καλα με αυτα τα ''κουρδιστα'' και τα ''δονουμενα''εμενα να με συγχωρησετε αλλα το μυαλο μου παει στο πονηρο.εγω προσωπικα δεν ασχολουμε καθολου.για μενα αντρικο,αληθινο ξυρισμα ειναι μονο το π.ξ.ολα τα αλλα ειναι καθρεπτακια για τους ινδιανους. :beah2 :mad :xp1 :megagrin :lachtot
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Φιλε μου Macho δεν ειναι και τοσο απλο - και φυσικα εμπεριεχεται παντα το γουστο του καθενος.

Η stahly παντως ηταν μια εξαιρετικη μηχανικη σχεδιαση του 1941 - αντιστοιχη ισως με αυτη του 1901 απο τον King Gillette. Μην ξεχναμε και οτι η κεφαλη της R41 ειναι σχεδιασης του 2011.
Υπο καποια εννοια πραγματικο παραδοσιακο ξυρισμα ισως ειναι αυτο με χαλκινες/ορειχαλκινες λαμες που ξεκινησε το 15000 προ Χριστου - ολα τα αλλα ισως να ειναι απλα "μοντερνιες" :-)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ξυραφάκια συστήματος - μιας χρήσης”