Και ναι!!Έφτασε το νέο ξυράφι από τη Gillette!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

Παιδιά γεια σας!!Κάνοντας browsing σε διάφορα σάιτ έπεσα σε μια διαφήμιση του τελευταίου μοντέλου της Gillette!
Παρατίθεται ο οriginal υπερσύνδεσμος του προϊόντος!
Είναι το νέο fusion με την ευρεσιτεχνία της... "εύκαμπτης μπάλας"!!Στο διαφημιστικό δείχνει διἀφορους τύπους να κάνουν διάφορους μορφασμούς για να πετύχουν λείο ξύρισμα,ενώ με αυτό δεν υπάρχει πρόβλημα...
Δείτε και αποφασίζετε μόνοι σας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 13 Αύγ 2014, 22:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σάκη την επόμενη πάει στα σκουπίδια, τα έχουμε πει πολλές φορές! Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Ας αρχίσουμε από τα βασικά. 16 Δολλάρια η τιμή της. Φαντάζομαι στην Ελλάδα μόλις έρθει θα κάνει κανένα 12ευρώ.
ΟΙ λεπίδες ακόμα πιο κοντά απότι μπορώ να δω. Αν είναι έτσι,άστα να πάνε. Ήτανε αρκετά κοντά και στις προηγούμενες άρα πάλι χάλια....
Τελευταίο και σημαντικό. Παίρνει και μπαταρίες. Τώρα όχι μόνο θα κάνουμε πλούσια την gillete με τα ανταλλακτικά ανά μήνα αλλά και τις εταιρίες μπαταριών!!!!

I pass...
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
nikos.a

Ρε παίδες τι ασχολείστε με τις πλαστικούρες?! Εγώ τις βλέπω στο σούπερ μάρκετ και μου φαίνεται περίεργο πλέον το πώς ξυρίζονται μ' αυτές.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Πιο παραστατικά δεν θα μπορούσε να το περιγράψει ο Στέφανος.....Νομίζω τα λόγια περιττεύουν......



Stefanos έγραψε:Kαλωσηρθες και απο μενα!

Εικόνα


:megagrin :megagrin :megagrin
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

LOLLLLLLLLLL!!! :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1

Ρε παιδιά, μη με παρεξηγήσετε, αλλά σε τι ακριβώς χρησιμεύουν οι μπαταρίες σε αυτά τα ξυράφια; :bigeek (δεν αναφέρομαι στο αριστερό μέρος της αποπάνω εικόνας, αλλά στο δεξί! :megagrin )
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Ποτέ ξανά πλαστικά !!!!!!!!!
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Το συγκεκριμένο δεν βγήκε τώρα αλλά ταυτόχρονα με το Fusion ProGlide styler,άλλωστε είναι ίδια σειρά,απλά τώρα το προωθούν.

Μου έκαναν δώρο το Fusion ProGlide styler και χωρίς πλάκα είναι πάρα πολύ ωραίο.

Θα μου πείτε τι μας λες τώρα ρε φίλε,γιατί και εγώ το ίδιο είπα από μέσα μου όταν μου το δώρισαν...!!!

Την επόμενη μέρα το άνοιξα και τι είδα ένα πάρα πολύ καλό και όμορφο σετάκι που με βόλεψε απίστευτα,πέταξα στα σκουπίδια την κεφαλή της μηχανής(μια είχε μέσα)και μου έμεινε ένα φανταστικό trimmer από την Braun® εντελώς αδιάβροχο με πολύ γλυκό κόψιμο,και με 3 χτενάκια για την περιποίηση του σώματος η για τα γένια-μούσι-μουστάκι κτλπ,λειτουργεί με μία μπαταρία ΑΑ και διαρκεί αρκετά,αν σκεφτεί κανείς ότι όλο αυτό το σετ κοστίζει 12€ δεν είναι κακό,σε αυτήν την τιμή δεν υπάρχει τόσο καλό trimmer.
Αυτοί βέβαια αποσκοπούν στα ανταλλακτικά που θα παίρνεις μετά,σου λέει θα το πάρει φτηνά,αλλά θα του τα πάρομε πίσω και με τόκο,τα 3 ανταλλακτικά το πακετάκι έχει 13€ δυστυχώς εκεί έχει φτάσει η Gillette...!!!
digibill έγραψε: Ρε παιδιά, μη με παρεξηγήσετε, αλλά σε τι ακριβώς χρησιμεύουν οι μπαταρίες σε αυτά τα ξυράφια; :bigeek (δεν αναφέρομαι στο αριστερό μέρος της αποπάνω εικόνας, αλλά στο δεξί! :megagrin )
Η μπαταρία είναι μια και είναι για να δουλεύει το trimmer,και στις απλές Fusion ProGlide η FUSION® PROGLIDE® POWER RAZOR WITH FLEXBALLTM TECHNOLOGY είναι για να έχουν δόνηση,δηλαδή ξυρίζεσαι και η μηχανή δονήτε αυτό το σύστημα το πήραν (τους το έκαναν δώρο) από τις ηλεκτρικές μηχανές Braun.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Spiros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: 13 Αύγ 2013, 15:21
10
Τοποθεσία: Πειραιάς
Has thanked: 3843 times
Been thanked: 3639 times
Ηλικία: 60

..Δεν πιστεύω οτι μετά από 1 χρόνο στο ΠΞ έχω κάτι να ..λαχταρίσω από τέτοιες εφευρέσεις..Έχω καταλήξει οτι, τουλάχιστον για μένα, αντρικό ξύρισμα=παραδοσιακό ξύρισμα
:thnx
Άβαταρ μέλους
yakoumis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 17:37
10
Τοποθεσία: Καλαμάκι
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1280 times
Επικοινωνία:

Η δόνηση δοκιμάστηκε και τη δεκαετία του 40 σε DE μηχανές, με τα Stahly (δες εδω για αγορά και εδώ για βιντεάκι) - Υ.Γ "Κουρδιστό" και όχι με μπαταρία.

Το gillette που δοκιμάσα παλιότερα δεν μου έκανε καμιά σοβαρή εντύπωση.
Nobody goes there anymore. It's too crowded. - Yogi Berra (1925-2015)
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και ποτέ δεν μου δημιουργήθηκε η περιέργια.
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο της δόνησης. Αν κάποιος έχει δοκιμάσει και κατάλαβε τον λόγο ύπαρξης, ας μου πει...
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ξυραφάκια συστήματος - μιας χρήσης”